Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
evet o kanalı izledim.
gerçek kesit tarzı bir programda geçen dialogu da aktarıyorum
üniversitede genç arkadaşlarıyla konuşuyor.

ögrenci: peygamber efendimiz çok saygılıymış.kızı gelince bile sofrada ayaga kalkarmış(buraya kadar herşey normal)
daha sonra ise üniversitenin başkanı geliyor.ve konuşmaları duyuyor.
rektör: oglum cami mi burası.niye okulda dini konuları konuşuyorsun gibi şeyler diyor ve ögrenciyi azarlıyor.

ne gariptir ki bir kaç gün önce rektörler türbanın okulda takılmasına karşı çıkmışlardı.
türbana "üniversitede" karşı olan rektörlere düpedüz hakaret ediliyor.
bu tamamen TARAFLI ve de terbiyesizce bir hareket.

+ fethullah gülen gerçegini bazılarınız bilmiyor olabilir.kirli iş çeviren cemaatleri,türkiye'nin kuyusunu kazmaya çalışanları bilmez onlar.
din maskesi (dinin arkasına sıgınırak dinle alakasız işler yapma manasında yazdım başka tarafa çekmek isteyen eminim olacaktır) adı altında türlü türlü dolaplar döner.fakat benim saf insanım bunu anlamaz.

ya dublaj meselesine gelelim dogru buluyor musun ?
tarafsız olmayan gazeteciligi ve televizyonculugu savunuyor musun ?
herşey toz pembe türkiye'nin durumu süper.maaşlar arttı falan..

neyse ben sizi güzel uykunuzdan etmeyeyim.
elbet anlarsınız bir gün.daha fazla da din,siyaset vb konuşmak istemiyorum.

bannedddd

Buralıyım
2easy4me dikkat edersen sadece ilk sayfada çoğu kişi izlemem tarzında yorumlar yapmış. Ama sen olayı nereye çekmek istediysen hemen dalga falan geçmişsin. Yok izleyince gülüyorum falan. Bu izleyenlere yapılan saygısızlık değil midir sence?

değildir can!!
sen birşeyi seversin başkası sevmez.
istedigini demekte de özgürdür.
kimsenin inancının incitildigi yok.
lafım kanala diyorum gocunanlara noluyor anlamıyorum.
+ son mesajımda cevabı var can dikkatli oku,anla..

2easy4me demiş ki:
evet o kanalı izledim.

ögrenci: peygamber efendimiz çok saygılıymış.kızı gelince bile sofrada ayaga kalkarmış(buraya kadar herşey normal)
rektör: oglum cami mi burası.niye okulda dini konuları konuşuyorsun gibi şeyler diyor ve ögrenciyi azarlıyor.

ne gariptir ki bir kaç gün önce rektörler türbanın okulda takılmasına karşı çıkmışlardı.

+ fethullah gülen gerçegini bazılarınız bilmiyor olabilir.kirli iş çeviren cemaatleri,türkiye'nin kuyusunu kazmaya çalışanları bilmez onlar.
din maskesi (dinin arkasına sıgınırak dinle alakasız işler yapma manasında yazdım başka tarafa çekmek isteyen eminim olacaktır) adı altında türlü türlü dolaplar döner.fakat benim saf insanım bunu anlamaz.

bence sen fehtullah hoca hakkında hiç birşey bilmiyorsun k i<onun hakkında ole konusuyorsun o türkceyi yaymak için o kadar okul actı ama kimse bunun farkında deil suan turkce olimpiyatlarının sanırım 8, yapıldı kim izledi o programı ben duygulandım sahsen o insaların bizim dilimizi konustukları için ama yinede herşey zevk meselesi eğer sen sevmiyrsasn izlemzsin ama bir kişi içinde bilmiyorum ya ama neyse senin zevkin...

Arkadaşlar din vb. konular bizim ülkemizde bu zamanda gerçekten çok hassas konular biliyoruz fakat bu din eğitimlerinin bazı yandaş televizyon ve yayın organları tarafından verilmesi ağaç yaşken eğilir değil ağaç yaşken kırılır olayına geliyor 6-10 yaş arası cocuklar yanlış eğitiliyor televizyondan din eğitim olmaz olamaz olanlarıda görüyoruz stvnin çanakkale gecilmez adlı bir çizgi filmi vardı yok iman gücü gelmiş hızırlar dervişler oraya haber vermiş dervişler hızırlar yetişmiş YALAN o dervişler hızırlar sırp sındığında sarıkamışta donarak ölen 90 bin askerimizin şehidimizin tepesine 1 çul örtmeye gelmiorda çanakkaledeki 3-5 kişiye iman gücü doldurup mayın mı döşetiyor lütfen mantıklı düşünelim din eğitimi en doğru ve en dürütsçe kuran-ı kerim yoluyla olur stv kanal 7yle değil zaten o kanalların ne olduğunu herkes bilir deniz fenerini skandalını unutmayın!!
fetullah gülen adlı kişi okullar actırdı derken dinci kolejleri dinci yurtlarını kastediyorsun sanırım çünkü ben bu olayların en cok yaşandığı ilde oturuyorum denizlide ve o dinci yurdunda kalan arkadaşlarım var öyle şeyler duyuyorum ki kelimeler kifayetsiz...bn din eğitimine asla karşı değilim dinin yobazlaştırılmasına karşıyım bunun aksini idda eden herkesede gerekli acıklamayı yaparım allah ile kulun arasına ne bir tarikat girebilir nede bir kac kişi

--amacım herkesi bilgilendirmek suclamak küçük düşürmek aşağıılamak değildir herkesin fikrine görüşüne saygı duyarım ve konuyu daha fazla ileriye götürmeyelim--

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Burada aradan post mu silinmis bana mi oyle geliyor? Kim ne ile dalga gecmis farkedemiyorum? Durdur yere tartisma cikartmissiniz,hayret dogrusu...

Windy

RavenRiley demiş ki:
2easy4me demiş ki:
evet o kanalı izledim.

bence sen fehtullah hoca hakkında hiç birşey bilmiyorsun k i<onun hakkında ole konusuyorsun o türkceyi yaymak için o kadar okul actı ama kimse bunun farkında deil suan turkce olimpiyatlarının sanırım 8, yapıldı kim izledi o programı ben duygulandım sahsen o insaların bizim dilimizi konustukları için ama yinede herşey zevk meselesi eğer sen sevmiyrsasn izlemzsin ama bir kişi içinde bilmiyorum ya ama neyse senin zevkin...
5 senedir fetullah gülenin okuluna gidiyorum. namaza zorladılar istemedim.okumaya zorladıalr gitmedim.kendilerini diğer insanlardan daha yüce sandılar yanılttım :) ben bu yaşımda bunları düşünebilecek akılı taşıyorum siz neyin kavgasını yapıyorsunuzki ? bırak 2easy4me o bazı insanlar kızlarla konuştum diye 3 hafta okuldan uzaklaştırma cezası verdiler. siz hala savunucak insanlar arayın. Samanyolu Tv insanların gözünü fazla boyuyor aslında normalde din okadarda korkulacak bişey deilmiş :) onlar zorlayarak yapmaya çalışmasalar belki ben şu anda onlardan biri bile olmaya hazırdım. dinden ailemden arkadaşlarımdan yemin ediyorum yaşamaktan soğuttular :wink1: normal dine karşı değilim aşırı dine hiç gerek yok :wink1:

O da değil sanki cemaaten olanlar gerçek müslüman diğerleri değil böyle bi mantalite varken çok zor
ben Gülen in süten çıkma ak kaşık olduguna innanmıyorum.
Dİyolarki afrikada asyada okullar acıyor
canım dostum afrika gibi yerler hala inanmasanızda fransız ingiliz sömürgesi burda Allah aşkına bu devletlerden habersiz bırak okul açmayı osturammasın bile yani bu devletlerin karı mutlak vardır.
asyada ruslardan çinlilerden abd den habersiz açmaya çalış bakalım bi okul orda asarlar seni.
yani uzun lafın kısası okul acıyor açmasına ama buna abd ingiltere yada rusya bu emperyal devletler nasıl izin veriyo ? bunu bi sor bakalım
Şöyleki ruslar gitsin abd sömürgelerinde bi okul açsın açtırıyolarmı bak bakalım.
Yani
Şu zamana kadar ABd İngiltere kime yararı olmuş da bize yada bizi destekleyo gozüken adama tolerans gostersın yarar saglasın lütfen görünen köy klavuz istemez.
biraz düşünün.
Gülen neden abd vatandaşlığı göçmenliği için diretiyo ?
yeşil kart için neden diretiyo TC deki davalarından beraat etti
neden hala tc yargılanmadıgı davalardan beraat etiği halde yeşil kart alayım abd de vatandası olayım diye diretiyo ...
Neden Gülen cemaatinden olanlar akp ye oy atıyo *
bu 16 milyon oy bır anda yeni acılan bir party için cok degılmı ne oldugunuda bılmıyoruz
yaptıklarıda su an meydanda

madem dava adamı gelsin TC de bu davasını surdursun ?
acaba sürdürdügü DAVA anayasamıza göre sucmu ?
Yani bahsederken Hoca "EFENDİMİZ" diye bahsediliyor nedir yani bu
bu millet efendilikten kurtulalı 87 yıl oldu ...
Yanlış anlasılmak istemem ama Çok medyadik medyatikliğin sebebi nedir ?
çok soru var..
Biz de müslümanız ama bırakın diğerlerini bu cemmaten olanlar olmayanlar ayrımı neden ?
peki nereden çıktı kim cıkardı ...
ben şöyle yapın böyle yapın ahkam kesecek değilim ama Körü Körünede bir şeylerin arkasından gitmeyelim...

yani şu an Ülkenin durumu belirgin akp yi başa getirende belli cemmatin oyları ile
bu tartışmaya hiç girmeyelim.

Öss yi kazanan arkadaslar kaybeden arkadaslar sanıyolarkı ÖSS kazandım iş bitti
yok öle bişi öyle bi hal aldıki kpss öss topel kpds srs tofl .....
yani bitmiyor TC 20 den fazla bölümün TC de karşılıgı yok yanı iş imkanı yok
Eğitim fakultelerı fen edebıyatlar ikdisadi idari bilimler
bitti yok artık mezun olsan da bitti yani arkadasım Ülke öle bi durumdaki
Ağlasammı gülsemmi bilemiyosun Bir özel sektör içine düşen yanıyo
peki kim getirdi nasıl geldi orası tartışılır.
TC 30 yaşından önce eger bi UNV okuduysan hayata atılmak cok zor.
iş cıgrından cıktı yani kaos durumunda farkında degılız herkez derki KOMPLO teorsı bunlar yok ole bişi arkadasım 10 sene sonra seni kim kurtaracak bakalım.
devlet iflasını vermiş zaten belki bilmiyosunuz söyleyeyim
ANKARA MERKEZ BANKASI HAZİNE MÜSTEŞARLIGININ ' KATI KOMPLE IMF ye ayrılmıs durumda
gizli saklı yok adam sunu sura bunu bura verecen dıyor neyse :D uzatmaya gerek yok
ama lütfen bilinçli olalım

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
RavenRiley demiş ki:
2easy4me demiş ki:
evet o kanalı izledim.

Bu post um forumdan banlanmama neden olabilir ama söylemek zorunda hissediyorum kendimi.

Adam Türkçeyi yaymak için mi yaptı sanıyosun onu.
Neden Türkiye ye dönemediğini biliyor musun.

3 sene dersanelerine gittim zorla namaz kıldırma oruç a zorlama ve daha bir çoğu. Bu adamlar bence senin de gözünü boyamış. Namaz kılmayan, Oruç tutmayan ve onların hu ayinlerine katılmayan kişileri özel ders isteklerini kabul etmiyorlar.

Fethullah Gülen'e gelince tamamen laiklik karşıtı bir kişidir. Ölünceye dek böyle bir kişiye "olumlu" bir şekilde bile bakamayacağım.

Daha sonra okullarında kullanılan "Efendimiz" kelimesi. Yüzüklerin efendisindeki Gollum kadar antipatik oluyolar bence bunu söylerken. Hangi devirde yaşıyoruz efendilik mi kaldı Türkiye'de

Daha sonra bunların Nurcular olarak adlandırdıkları cemaatleri. Sanki onlar dışındakiler Müslüman değilmiş gibi bir gözle bakıyolar. Bu mudu İnanç? Sohbetlere katılan insan onlar için en iyi insan. Ya sohbetlerine hiç katıldınız mı ? Ben katıldım ve Türkçe tercümesini yapayım size sohbetin "Beyin yıkama seansı"

Şirinleri söyliyim bir de.
Bunlar madem mantıklı dürüst inançlı insanlar Şirinlerin Laylaylalaylaylay diye şarkılarının aynı melodisi ile La ilahe illallah Allahu Ekber şekline çevirdiler. BU dine saygısızlık deilmidir. Tamamen Taraflı olduğunu gösterme çabasında olan insanlar bunlar.

Yazımın tamamını okuyan bir adminimin beni bundan dolayı cezalandırmayacağına eminim. Herkese iyi günler

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sözlük ne hale gelmiş bunu off topice taşısak binlerce mesaj gelir iyiki burada karıştınız mevzuya artık kilitleyelim çok uzadı :P

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt