Şaka gibi!
Futbolundan çok yaptıklarıyla gündeme gelen Batuhan, 2.1 milyon Euro'ya Eskişehir'e gönderilmişti. Ancak Kartal karar değiştirdi ve Batuhan'ı geri almak istediğini Es-Es'e bildirdi.

Beşiktaş’ta geçen sezon Tabata’ya ödenen 8 milyon Euro’luk bonservis bedeli, taraftarları kızdırmış ve camiada da geniş yankı uyandırmıştı. Bu sezon Ricardo Quaresma gibi önemli bir oyuncuyu 7.3 milyon Euro’ya renklerine bağlayan Siyah-Beyazlılar’da Başkan ve yönetim kurulu alkış toplamıştı. Ancak Siyah-Beyazlı yönetimin yine tartışılacak bir icraata imza atması an meselesi...

Tello, Zapo ve Ali Kuçik...

Mustafa Denizli döneminde fazla forma şansı bulamayan ve antrenmanlara bile katılmayan Batuhan Karadeniz, Eskişehirspor’a 2.1 milyon Euro’ya gönderilmişti. Kırmızı-Siyahlı kulüpte hazırlıklara başlayan yıldız oyuncu, hazırlık maçlarında attığı gollerle de göz doldurmuştu. Bu süre içerisinde Denizli’yle yolları ayırıp, takımı Schuster’e teslim eden Beşiktaş Yönetimi, Batuhan’ı bir kez daha gündemine aldı. Sıkıntı çektiği gol yollarında uzun boylu bir pivot santrfor arayan Siyah-Beyazlılar, Batuhan için harekete geçti. Eskişehirspor’a jest olarak gönderilen Tello’nun yanı sıra, Zapotocny ve Ali Kuçik’in teklif edildiği ve karşılığında Batuhan’ın istendiği kaydedildi. Elinde Batuhan’dan başka golcüsü bulunmayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın bu teklife pek sıcak bakmadığı, ancak görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster, “Ben de sorunlu bir oyuncuydum. Sıkıntılı tipleri severim ve onlarla çalışmak isterim” demişti.

Batuhan’ın vukuatları

Ertuğrul Sağlam döneminde, Kadıköy’deki Fenerbahçe derbisinde bomboş durumdaki Higuain’e pas vermedi. Açıklaması netti: Kral yapmayacaksın, kral olacaksın
- Denizli’nin isteğiyle Eskişehir’e gönderildi. Hocası ona, “Gelecek sezon güçlü bir şekilde dönmeni istiyorum” dedi. Batuhan ise, “Ben dönerim, ama sen burada olur musun bilemem” yanıtını verdi.
- Eskişehir’deki ilk antrenmanında, “Denizli’yle Beşiktaş şampiyon olamaz. Sağdaki adamı solda, soldaki adamı sağda oynatıyor” dedi.
- Eskişehir forması giyerken, Fenerbahçe maçı öncesinde kamptan kaçtı ve bir gece kulübünde boy gösterdi.
- Eskişehir’de alkollü olarak araba kullandığı ve polis kontrolünde ehliyetini kaptırdığı iddia edildi.
- Beşiktaş’a geri döndü, devre arası kampı öncesinde kayıplara karıştı. Antrenmanlara çıkmadı, kendisinden haber alınamadı.
- Eskişehir’e imza attı, yine açıklamalarıyla dikkat çekti: Beşiktaş beni gönderdi, layık değilmişim demek ki. İbrahimoviç’i alırlar...​

Yukarı Alt