1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Sahte antivirüsler her yerde!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]


  Sahte antivirüs programları yaygınlaşıyor. Her gördüğünüz uyarıya inanmayın.

  Google'ın yaptığı bir açıklama sahte antivirüs programlarının internette yaygınlaştığını ortaya çıkardı. 13 ay süren araştırmalar sonucunda 240 milyon internet sayfasına bakan Google, 11.000 alan adının bu gibi sahte antivirüs programı dağıttığını saptadı. Bu gibi programlar internetteki kötü yazılımların %15'ini dağıtıyor.

  Binlerce çeşit sahte antivirüs programı olmasına rağmen hepsi aynı şekilde çalışıyor; bilgisayarda kötü yazılım olduğunu söyleyip, programı satın almanız için kullanıcıyı rahatsız ediyor.

  " Yeni sahte antivirüs programları JavaScript'i kullanarak kendisini Windows arayüzü olarak gösterebiliyor. Hatta bazıları bilgisayarın hangi işletim sistemi tarafından kullanıldığını anlayıp, arayüzünü ona göre de değiştirebiliyor."

  Nasıl saklanıyorlar?

  Google insanları uyarmak için bu alan adlarını kara listeye alacak ancak sahte antivirüs geliştiricileri, programlarının bulunduğu alan adlarını çok çabuk değiştirip böyle engellemelerden kaçabiliyorlar.

  Google 'ın haberine göre dürüst antivirüs yazılımcıları da bu gibi programları saptamada güçlük çekiyor. " Şekil değiştirme" adı verilen bir teknikle uygulamalar eşsiz gözüküyor ve kötü yazılım taramalarından kaçabiliyorlar.

  Amerika'da 6 kişi ve 2 şirket sahte antivirüs yazılımı konusunda suçlu bulunup cezaya çarptırıldı, bunların içinde WinFixer, WinAntivirus, DriveCleaner, ErrorSafe ve XP Antivirus gibi sahte yazılımlar da bulunuyor. Bu davalar sonucunda da Ohio'daki ByteHosting'e Haziran 2009'da 116.697 dolar para cezası verilmişti.


   
 2. TURKMALI

  TURKMALI rank8

  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  117
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Virüs Programının Bile Sahtesini Yaptılar Ya Helal Olsun daral:
   
 3. Warmoon

  Warmoon olduser

  Kayıt:
  17 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.673
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SA xd
  herşeyinki vardı budamı çıktı 8O