Sağlam Bobo'ya yüklendi
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 2-1 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Bobo'ya yüklendi. Futbolcularının ikinci yarıdaki mücadelesine dikkat çeken Sağlam, ''İkinci yarıda sahada kalan oyuncular üst düzey sorumluluk alarak sorumsuz bir şekilde oyundan atılan arkadaşlarının açığını kapatmak için uğraştılar'' diye konuştu.
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, uzun süre 10 kişi oynadıkları maçı kazanamadıklarını ve kazanamadıkları gibi puan da alamadıklarını söyledi.
Ertuğrul Sağlam, maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında, ligin zirvesindeki 4 takımın da puan kaybetmemek için oynadıklarını belirterek, ''Biz de uzun süre sonra elimize geçirdiğimiz liderliği bırakmamak için bir maç oynadık. Bundan sonraki haftalarda puan kaybının telafisinin zor olduğunu düşünürsek, 3 puan önemliydi. Ama uzun süre 10 kişi oynadığımız maçı kazanamadık. Kazanamadığımız gibi puan da alamadık. İkinci yarıda sahada kalan oyuncular üst düzey sorumluluk alarak büyük mücadele verdiler. Sorumsuz ve gereksiz bir şekilde oyundan atılan arkadaşlarının açığını kapatmak için büyük mücadele verdiler. Oyunun hakimi olduk diyebiliriz. Oyunculara bu özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
Şampiyonluk yolunda önemli bir 3 puanı bıraktıklarını ifade eden Sağlam, ''Fikstüre baktığımızda bu kaybı telafi edebilecek durumdayız. Bundan sonra kaybedilecek puanın şampiyonluk yolundan bizi uzaklaştıracağını bildiğimiz için önümüzdeki haftaki karşılaşmada üst düzey sorumluluk alıp, bugünkü kaybı telafi etmeyi ve Fenerbahçe'nin önüne geçmeyi istiyoruz'' dedi.
''ŞAMPİYONLUĞUN KAYBEDİLDİĞİNİ SÖYLEYEMEYİZ''
Sağlam bu maçta 3 puan yitirildiğini, ancak şampiyonluğun yitirildiğini düşünmemek gerektiğini dile getirdi.
Ligde herşeyin olabileceğini vurgulayan genç teknik adam, ''Kalan 7 hafta çok şeye gebedir. Üzülmeye hakkımız yok. Önümüzdeki hafta bugünkü puan kaybını telafi edecek bir takımla karşılaşacağız. Bu akşam oyuncular 10 kişi kaldıktan sonra üst düzey mücadele ortaya koydular. Bu karakterdeki arkadaşların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görev sorumluluğu içinde bize şampiyonluk yaşatacaklarına inanıyorum. Tabii ki bunun ilk adımını gelecek hafta atacaklardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kazanmak için herşeyi yaptı ve kazandı'' dedi.
''BOBO'NUN POZİSYONU KIRMIZI KARTA DAHA YAKIN''
Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, 42. dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Bobo'nun pozisyonunun kırmızı karta daha yakın olduğunu söyledi.
İlk yarının bitmesinin ardından hakem Hakan Sivriservi'ye, kararından dolayı tepki gösterdiklerini hatırlatan Sağlam, ''Ama pozisyonu izlediğimizde kırmızı karta daha yakın olduğunu gördük. Detaylı bir şekilde izlemedik. Bu nedenle şu anda sıcakken yorum yapmak istemiyorum. Hakem ve oyuncuyla alakalı yanlış birşey söyleyebilirim. Geçen hafta 10 kişi kalan bir takımın antrenörü olarak ilk yarı bitmeden 10 kişi kalmak bizi sinirlendirdi. Haksızsam hakemden özür diliyorum. Ama pozisyonu iyi değerlendirmek lazım. Kalan haftalarda herhangi bir şekilde sorumsuzluğumuzdan puan kaybetmek sıkıntı yaratacaktır'' diye konuştu.
Son haftalarda gördükleri kırmızı kartların nedeni konusundaki bir soruyu yanıtlayan Sağlam, ''Kırmızı kartlara tesadüf diyemeyiz. Oyunculara 'kart göreceksek futbolun gereğini yaparak görelim' diyoruz. Topu elle tutarak, rakibi çekerek, hata yaptıktan sonra o hatayı kapatmak için başka şeylere başvurarak kırmızı kart görmek çok uygun olmuyor. Daha önce de sıkıntı yaşadık ama telafi edebildik. Artık her takım ya şampiyonluk mücadelesi veriyor ya da küme düşmeme mücadelesi yapıyor. Görülen kırmızı kartlarda kendimizi suçlamamız ve sorgulamamız gerekiyor. Bu saatten sonra bu gibi kartlar ya da dört sarı kart sonrası önemli maçta oynayamayacak olunması bize pahalıya patlıyor'' dedi.
Sağlam, kırmızı kart gören Bobo ile konuşup konuşmadığı soruyu ise ''Bobo ile konuşmadık. Yarın konuşuruz'' diye yanıtladı.
AVCI: 32 PUAN İYİ, AMA YETERLİ DEĞİL
Beşiktaş'ı yenerek 3 puan alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde de teknik direktör Abdullah Avcı, şu ana dek topladıkları 32 puanın iyi, ama yeterli olmadığını söyledi.
Avcı, lig lideri ve 3-4 haftadır form grafiğini yükselten bir takımla oynadıklarını vurgulayarak, ''Geçen hafta ligin sonuncusuna yenilmiştik. Bugün ise kimsenin tahmin etmediği şekilde risk alarak 3 forvetle sahaya çıktık. Rakibin 10 kişi kalması sonrası ikinci yarı itibariyle kontrol bizim elimizdeydi. 3 büyüklere genel anlamda kaybetmeyen, Fenerbahçe ile Beşiktaş'ı yenip ve berabere kalan oyuncularımı tebrik ediyorum'' diye konuştu.
AKIN: ÜZÜLDÜM AMA PROFESYONELİM
Eski takımı Beşiktaş'a gol atan İbrahim Akın ise maçtan sonra yaptığı açıklamada, ''Maçtan sonra tabii ki değişik duygular içindeydim ve bir üzüntü yaşadım. Çünkü yıllarca Beşiktaş'ta forma giydim ve arkadaşlarım orada, ama profesyoneliz'' dedi.
Akın, Beşiktaş'ın hala şampiyonluk iddiasının bulunduğunu kaydederek, ''Şu an liderin 2 puan gerisinde. Ligde herşey olabilir. Beşiktaş'a şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum'' dedi.
Ekrem ise Bobo'nun kırmızı kart gördüğü pozisyon için, ''Bobo önce itti, sonra yumruk attı. Bence hakem haklıydı'' yorumunu yaptı.

Yukarı Alt