1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Safari Kullanmayın !!


 1. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t
  Safari'nin açığı Microsoft'u harekete geçirdi
  Microsoft, Windows kullanıcılarını "şimdilik" Safari kullanmamaları konusunda uyardı.
  Safari'nin açığı Microsoft'u harekete geçirdi
  Büyük resmi görmek için tıklayınMicrosoft'a göre, Safari'deki açık masaüstünüzü bu hale sokabilir. Ayrıntı için tıklayın...
  Microsoft, yayınladığı bir güvenlik uyarısı ile, Windows kullanıcılarına, en azından bir süre için Safari kullanmamaları tavsiyesinde bulundu. Uyarının nedeni ise, Safari'nin "garip" bir şekilde, bazı kullanıcıların masaüstünü çok sayıda küçük EXE dosyası ile doldurması. Şirket bu tehlikeyi "blended threat" adıyla tanımlıyor.

  Uyarıya göre, Windows kullanan bir sistem Safari tarayıcısı ile tuzak içeren bir siteye giriş yaptığında, hiçbir uyarı olmaksızın çok sayıda şüpheli EXE dosyası masaüstüne indirilip çalıştırılıyor. Microsoft'un uyarısı, konu hakkında yapılan incelemeler tamamlanana ve MS veya Apple tarafından bir yama yayınlanana kadar, Safari'nin kullanılmaması yönünde.

  Microsoft her ne kadar Safari'nin kullanılmaması uyarısı yapsa da, yayınlanan uyarıda altı çizilen küçük bir detay var: Eğer Safari'nin varsayılan indirme konumunu değiştirdiyseniz, bu tehlikeden etkilenmeniz söz konusu değil.

  Apple'ın güvenlik uzmanları ise konuya biraz daha sakin yaklaşmayı tercih ediyor. Onlara göre bu sorun aslında kayda değer bir tehdit oluşturmuyor ve ilerleyen zamanlarda mutlaka giderilecek. Ancak acele etmek gibi bir niyetleri olmadığı da açıkça ortada.

  Microsoft'un konu ile ilgili açıklamasını
  burada bulabilirsiniz.
   
 2. D34ThGu4Rd

  D34ThGu4Rd rank8

  Kayıt:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Web Designer
  Şehir:
  in The Evde
  Kopyala Yapıştır yaparken biraz daha dikkatli ol istersn.Büyük resmi görmek için tıklayın.Düzeltsen iyi olucak kardeşim.