Xperyon

Bilgiliyim
Kayıt
27 Temmuz 2011
Mesajlar
2.547
Beğeniler
0
Şehir
TürkTelekomArena
Havuzu bozmak F.Bahçe’nin görevi değil.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, takımının kamp yaptığı Münih’te düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike süreci ve havuzdan çıkma tehdidiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


"HERKESİN TEDBİRİNİ ALMASI LAZIM"
Başkan Şener, “4 tane transfer yaptık. Yabancı sayımız çok fazla doğrudur. Kamp sonrası hocanın raporu doğrultusunda onlarda da azaltmaya gidilecek. Bir iki tane oyuncu almak için uğraş veriyoruz. Bu hafta sonu daha da netleşir bu işler. Yerli yok gibi. Bize yarayan bizde oynayabilecek yerli oyuncular yok gibi. Yıllardır bizim de kabahatimiz oldu. Yabancıya fazla önem vermek yerliyi köreltti. Seneye 5’e düşüyor. Herkesin tedbirini alması lazım” dedi.

"YAPILMAMASI GEREKEN BİR KONUŞMA TİPİ"
Sadri Şener, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamalarıyla ilgili olarak ise, “Bence yapılmaması gereken bir koşuma tipi. Okuduğum kadarıyla Aziz Bey’in 20 tane duruşmada söylediklerini aynen kopyası gibi. Özel ve orijinal bir şey göremedik. Cevap vermek istemezdim ama bizim de ismimiz geçmiş. Suçladığı şeyler yine aynı.Sadri Şener ve Trabzonspor kulübü olarak polise, savcıya, hukuka devamlı saygı gösterdik. Hukukun verdiği kararları tartışırsan, yanlış olduğunu söylemeye başlarsan devlet olma özelliğini kaybedersin" diye konuştu.

"MÜRACAAT YERİ YARGITAY..."
Şener, "Doğrusuyla, günahıyla, yanlışıyla hukukun verdiği kararlara saygı göstermek lazım. Mahkemenin verdiği karardan sonra insanların müracaat edeceği yer Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu değil, Yargıtay. Orada haklarını savunacaksın. Yargıtay’dan çıkan sonuca göre suçlu veya suçsuz olacaksın. Söylemleri bana göre doğru değil. Kendisine ve kulübüne çok faydası olacağı inancında değilim" dedi.

"HAVUZU BOZMAK FENERBAHÇE’NİN GÖREVİ DEĞİL"
Aziz Yıldırım’ın havuzdan çıkma tehdidiyle ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Şener, “Havuzu bozmak, bir araya getirmek, ikiye bölmek Fenerbahçe’nin görevi değil. Bu kanunlarla belirlenmiş. Çok incelemedim, çıkar mı çıkamaz mı bilemiyorum. Ama yanlış tipte konuşmalar, tehditler bunlar. Bana göre doğru değil. Bu sene bir şey olacağını zannetmiyorum. Ha bozulursa da Trabzonspor kulübü için çok fazla bir önem arz etmez. Çünkü Trabzonspor, albenisi olan bur kulüptür. Digitürk, Lig TV bu işleri kar amacıyla yaparlar. Doğrudur Fenerbahçe’den, Galatasaray’dan, Beşiktaş’tan ve bizden büyük pay alırlar. Bunlardan sonra büyük uçurum vardır. Bugün Lig TV’ye dersen ki, ‘Havuza hangi kulüpleri alırsın?’ Adam der ki sana, ‘4 kulüp bana yeterli’. Bu bir realite. Ama biz öyle yapmıyoruz, herkesin bir pay almasına çalışıyoruz. Bizim için çok fark eden bir şey olmaz" dedi.

Kaynak:Sporbucks
 
Yukarı Alt