ne var kardeş kardeş kasıyorlar??
ps:arkadaşlar bu konulardan vazgeçin goldbotlar olmasa çok zorluk çekeriz para kasamayz bn gold satın almıym deme taxi parasını nasıl veriyorlar... item satıoysan onn parasını nasıl çıkarıyorlar... sadece moblardan çıkan parala idare ediosan eyvallah ama onun dşında iseniz (ki herkes bnn dışında xD ) lütfen goldbotlara laf atmaın

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
1mFuX demiş ki:
ps:arkadaşlar bu konulardan vazgeçin goldbotlar olmasa çok zorluk çekeriz para kasamayz bn gold satın almıym deme taxi parasını nasıl veriyorlar... item satıoysan onn parasını nasıl çıkarıyorlar... sadece moblardan çıkan parala idare ediosan eyvallah ama onun dşında iseniz (ki herkes bnn dışında xD ) lütfen goldbotlara laf atmaın
mantıklı düşünelim şimdi
eskiden, çok eskiden-oyunu lvl sınırı 70-80 iken oynayanlar, serverların paso populated olduğu zamanlar oynayanlar bilir- item fiyatları ne kadardı? elixir fiyatları ne kadardı? söyliyim hemen, elixir weapon fiyatı max 60kydı. 1m çok yüksek bir rakamdı. herkeste wolf yoktu. hatta http://www.extraloob.com 5m ödüllü bir yarışma düzenlemişti düşün ne kadar değerliydi o zamanlar.
şimdi goldbotlar geldi, item fiyatı arttı. eskiden 72 glavie npc fiyatının biraz üstünde satılırdı (max lvl silahı olduğu için söylüyorum). şimdi ise fiyatlar malum. elixir fiyatları 300k min. taxiler öyle.
eskiden insanlar moblardan düşen parayla idare etmiyorlardı, kervan yapıyorlardı ve oyunun amacı buydu, tabi sen gold çektiğin için bilmezsin kervan nedir nasıl yapılır, zevkini bilmezsin. İnsanlar gold için değil, eğlenmek için bile kervan çekerlerdi. tabi kervandan sonra aldığın gold da paha biçilmezdi.
golb botlar olmasaydı oyun ne girilmez olurdu, ne fiyatlar bu kadar artardı. asıl şu salak oyunda laf edilecek bir 2 şeyin başında gelir bu. diğeri de joymax :lol:

Wax Whine demiş ki:
1mFuX demiş ki:
mantıklı düşünelim şimdi
eskiden, çok eskiden-oyunu lvl sınırı 70-80 iken oynayanlar, serverların paso populated olduğu zamanlar oynayanlar bilir- item fiyatları ne kadardı? elixir fiyatları ne kadardı? söyliyim hemen, elixir weapon fiyatı max 60kydı. 1m çok yüksek bir rakamdı. herkeste wolf yoktu. hatta http://www.extraloob.com 5m ödüllü bir yarışma düzenlemişti düşün ne kadar değerliydi o zamanlar.
şimdi goldbotlar geldi, item fiyatı arttı. eskiden 72 glavie npc fiyatının biraz üstünde satılırdı (max lvl silahı olduğu için söylüyorum). şimdi ise fiyatlar malum. elixir fiyatları 300k min. taxiler öyle.
eskiden insanlar moblardan düşen parayla idare etmiyorlardı, kervan yapıyorlardı ve oyunun amacı buydu, tabi sen gold çektiğin için bilmezsin kervan nedir nasıl yapılır, zevkini bilmezsin. İnsanlar gold için değil, eğlenmek için bile kervan çekerlerdi. tabi kervandan sonra aldığın gold da paha biçilmezdi.
golb botlar olmasaydı oyun ne girilmez olurdu, ne fiyatlar bu kadar artardı. asıl şu salak oyunda laf edilecek bir 2 şeyin başında gelir bu. diğeri de joymax :lol:
Umarım yeterli olmuştur bu cevap.
Ve üzerine bende birşeyler eklemek istiyorum.. Ww'nin dediği gibi 70-80 zamanının tadını o zaman oynamayanlar bilemez, tadına doyum olmuyordu. Oyuna girdi girmedi para var yok hadi kasmaya hadi party'ye hadi sp farma olayı yoktu. Charını alan pvpye, kervana yada uniqeye giderdi. Şimdi bir allahın kulu gelsin desin ki oyun şimdi daha zevkli. Adamların yaptığı tek şey oyuna bağımlı etmek için hep kazanma hırsı yükselme hırsı vermek. Bunu zırt pırt legend yükselterek de gerçekleştirmeyi başardılar. :coffee:

Ve de , Nasıl Bir Bilgisayardır Bukadar Bot'u Yani Silkroad.exe Client'ini Kaldırabiliyor? Her 2 Bota 1 Bilgisayar Acsan Yine Olmaz . Çünkü Gelecek ElektriK Parasının Haddi Hesabı Yoktur :D . Açıklayabilecek varsa yorumları Okuyorum :)

SametOkur demiş ki:
Ve de , Nasıl Bir Bilgisayardır Bukadar Bot'u Yani Silkroad.exe Client'ini Kaldırabiliyor? Her 2 Bota 1 Bilgisayar Acsan Yine Olmaz . Çünkü Gelecek ElektriK Parasının Haddi Hesabı Yoktur :D . Açıklayabilecek varsa yorumları Okuyorum :)
Adamların kullandığı botlarda "clientless" özelliği mevcut. Firma yetkilileri bir pc'de kurduğu botla 15-20 char açıyor. 10 pc olsa 150-200 char eder. Tabii buda tek firma olarak kabul edersek. 10 firma olarak alsam 1500-2000 goldbot eder, buda genellemede server kapasitesinin yarısından çoğu goldbotdur anlamına gelir :wink1:
Umarım anlatabilmişimdir.

JoS

rank8
İşine gelseydi temizlerdi. Çok zor birşey değil temizlemek. Oyunu P2P yaparsın üyelik alımı ücretli olur gbotlar amorti edemezler satıcakları goldu ve teker teker bırakırlar. JM de kar eder kullanıcıda kaliteli bir oyun tecrübesi yaşar. Ama böylesi onlar için sanırım biraz daha iyi hesabı yaptığınızda şuanki karlarından %20 zarar ederler bu dediğim yapılırsa. Lakin hala karda olan JM olur ve kullanıcının keyfinide sağlamış olur.

Durumu birde öte yandan ele alırsak kullanıcının gbotlara ihtiyacı var. Bana bir kişi söyleyin ben kervan götürerek slottaki pot paramı amorti edebilirim diyebilecek. Edemessin slotta 3-4 saat kalmak için harcadığın pot parası yaklaşık 3-4 M gold 5* bir kervanın getirdiği kar yaklaşık 400k. Slotta saatte 1 Item düşüyor desen Npc fiyatı 1.2M desen. 3 Saat slotta kalmak sana 4m - 3.6m = 400k (5* kervan iki şehir ~1 saat) 4 saate mal oldu gibisinden abuk subuk bir hesap yapmayacağım tabiki 1 saatte kervan çekerken harcadığın pot masrafınıda çıkarırsak o 1 saat öldü hatta birde zarardasın =) Bu işin yolu şudur arkadaşlar;
a)Pot fiyatlarını %40 ucuzlatırsın,
b)Kervan gelirini %20 arttırırsın,
c)Oyunu P2P yaparsın,
d)Premium (oyuna giriş fiyatı) fiyatını %30~ %60 arası bir zamla kullanıcıya sunarsın.
Kullanıcı mutlu pot parası çıkıyor Bardlı Cleric li partilerde keyifle kasıyor. JM mutlu sabit bir gelir kaynağı sağlıyor.

Durum ortada dediğimiz gibi bu işin tartışmasını yapıyoruz ama ne dinleyen var ne bir ses veren.
İstek çok, yöntem çok ama işleve gelince yapıcak adam yok.
Şuan yine tüm serverleri gezsen goldbotlar heryerde önünüze çıkar oyundaki normal kullanıcı sayısı 1,500 ise 1,500 kişi de goldbotdur garantisini verebilirim.

(allah belanızı mı çarpsın) xD bide bunlar ounu bosu bosuna dolduruor ya illa sövdürcekelr insana

Gold botları bende sevmiyorum ama benim için daha iyi oluyor.Silkroad'ı çoluk çocuğun oynamasını engelliyor.Nasıl mı ? Adam 10 yaşında ağızda 1001 küfür Yaparım ederimli ağır abi . Oyuna girer herkesi bıktırır.Pk olur. Pvp low lv keser vs vs.
Bu adam oyuna giremesin ben yinede 50 lira vererim her ay ...

Metin2 'nin hali ortada.Zaten ben Türkçe olmasınıda istemiyordum ya ;
Türkçe olduğunu duyan tüm çocuklar akın ediyorlar ama Allah'tan ki şu goldbot illeti var 2 gün giremeyince vazgeçiyorlar..

Beyler oyunun kuralı basit en az 25 vericeksin ki her ay sıkıntı çekmeyesin.
Kimsenin kimseye küfretmeye hakkı yok.Joymax çok iyi yapıyor.Metin2'nin hali ortada yaş ortalaması 10-14 e düştü.O yaştaki çocukta girme sıkıntısı olmadığı için oyuna para yatırmıyor.Böylece Metin2 kar etmiyor.
Farkındamısın her salı günü ortalık 35-40 lv küfürbaz , Saygısız la dolup taşıyor...

Biz öyle bir milletiz ki oyunu hayatla karıştırıyoruz.Kervan'ını çalan thief'e küfretmek kadar saçma hareketler yapıyoruz.

Yani kısacası server'a giriş kolay ;
Çoluk çocuk terbiyesiz dolar
Server'a giriş zor ;
Çoluk çocuk söver oyunu ciddiye alan oynar.Saygılı kişiler vs.
Goldbotlar kalkar ;
10 m 20 liramı olur diye çoluk çocuk söver
yani demek istediğim şu bu sistem kalkarsa ha metin2 ha sro ...

DaRKWaTcH demiş ki:
Gold botları bende sevmiyorum ama benim için daha iyi oluyor.Silkroad'ı çoluk çocuğun oynamasını engelliyor.Nasıl mı ? Adam 10 yaşında ağızda 1001 küfür Yaparım ederimli ağır abi . Oyuna girer herkesi bıktırır.Pk olur. Pvp low lv keser vs vs.

Türkçe olduğunu duyan tüm çocuklar akın ediyorlar ama Allah'tan ki şu goldbot illeti var 2 gün giremeyince vazgeçiyorlar..

Kimsenin kimseye küfretmeye hakkı yok.Joymax çok iyi yapıyor.Metin2'nin hali ortada yaş ortalaması 10-14 e düştü.O yaştaki çocukta girme sıkıntısı olmadığı için oyuna para yatırmıyor.Böylece Metin2 kar etmiyor.
Farkındamısın her salı günü ortalık 35-40 lv küfürbaz , Saygısız la dolup taşıyor...

Biz öyle bir milletiz ki oyunu hayatla karıştırıyoruz.Kervan'ını çalan thief'e küfretmek kadar saçma hareketler yapıyoruz.

Server'a giriş zor ;
Goldbotlar kalkar ;
metin2 nasıl bilmiyorum ama çok doğru yazmışsın.
ama ne yazıkki 10-14 yaş arası olmazsa, 30 yaşında ama kafası 10 yaşında gibi çalışan adamlar premiumunu alıp oyuna giriyor, yukarda yazdıklarını tek tek yapıyor. kurtuluş yok yani bu tiplerden :P

Cryolite demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:

Server'a giriş zor ;
Goldbotlar kalkar ;
metin2 nasıl bilmiyorum ama çok doğru yazmışsın.
ama ne yazıkki 10-14 yaş arası olmazsa, 30 yaşında ama kafası 10 yaşında gibi çalışan adamlar premiumunu alıp oyuna giriyor, yukarda yazdıklarını tek tek yapıyor. kurtuluş yok yani bu tiplerden :P
Onuda geçtim premiumlu ve yüksek charlara sahip oyuncuların %70'i 10-14 yaş arası tahminimce.. Dediğin gibi kurtuluş yine yok sin:

jumper

Öğretiyorum
xFactoria demiş ki:
burda aslında joymaxa sövmeniz anlamsız.Adamlar o kadar guard &hackshıeld vs getirdi.açıklıyım hemen

kendinizi joymax şirketinin başına koyun her gün gold bot banlıyorsunuz ama ne hikmetse hergün tekrar coğalıyorlar ne yapardınız?bide üstüne saat başı tonlarca küfür iyiyorsunuz?

anlatmaya çalıştıgım asıl joymaxa değil bu botları oyuna sokanlara bu botların sahiplerine küfür etmeniz lazım

hiçte oyle degil su an yeni cıkan karahan online die bi oyun var 7/24 gm ler aktif bi soru sor en gec 1 saate cevabı en acık sekilde geliyor gm ler gorunmez olarak geziyor

oyunda bi bolgede aralıksız bi sure kastıgında image kod soruyor ve yine belli aralıklarla image kod soruyor yanıtlayamazsan direk oyundan atıyor ve 3 saat ban yiyosun hatanın tekrarında ban sureleri uzuyor

joymax da bole bi sistem kursun surekli aktif gmler yapsın gm sayısını arttırsın eskiden canavar gibi cıkarılan bombalar vardı ona vurunca patlıyo ve seni ölduruyodu onu geri koysun bak bakim bende etmim küfür

jumper

Öğretiyorum
ırklar birbirine düşman olsun karşı ırktan adam açıp bot avına başlarız:D

Yukarı Alt