1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Sadece 99 dolara kökeninizi öğrenin (National Geographic)


 1. Baha i

  Baha i rank8

  Kayıt:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.114
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ...
  Şehir:
  Africa

  National Geographic ile IBM, DNA örneği toplayarak aile ağacını çıkarıp 'aslen nereli' olduğumuzu buluyor.
  Aslen nereli olduğunu öğrenmek isteyenler için bir fırsat çıktı. National Geographic ve IBM'in yürüttüğü ''The Genographic Project'' ile ''İnsanoğlunun Aile Ağacı'' çıkarılıp, günümüzde yaşayan insanların kökeninin nereden geldiği ve nerede yaşayıp dünyaya yayıldıkları araştırılıyor. Nüfus genetik uzmanı Dr. Spencer Wells başkanlığında yürütülen ''Genographic Projesi'' ile dünyadaki pek çok gönüllü kişiden DNA örneği toplanıyor.

  DNA TOPLAMA KİTİ GEREK

  Projenin hedefi, insanlığın kesin olarak nereden yayılmaya başladığını ortaya çıkarmak. Projeye katılmak için, ''http:genographic.nationalgeographic. com'' adresindeki internet sitesine girip, 99 dolar ve kargo ücreti karşılığında DNA toplama kiti satın almak gerekiyor. Kitle gelen aparat ağız içerisine sürülerek DNA örneği elde ediliyor ve özel saklayıcı içine konulan örnek, laboratuvara kargo yoluyla geri gönderiliyor. Sonuçlar ise gelen kitte yazılı kişiye özel kimlik numarası internet sitesinden girilerek öğrenilebiliyor. Kişinin atalarının binlerce yıllık göç serüveni yazıcıdan çıktı olarak da alınabiliyor.

  enteresan bir olay yıllardır.neyim diyoruz ve ne çıkıcaz merak konusu ? şahsen ben başvurucam :D
  acaba afrikandanmı bu topraklara geldik orta asyadan gelme koca bir yalanmıydı :Dyoksa slovakmıyız :Dgerci oda olsak bu da olsak benim için bir anlam ifade etmiyor ama Merak işte :mrgreen: artık herneyse :D artık sonuç gelince sizle paylaşırım arkadaşlar :D katılmak isteyenler varsa :D haberleşelim bu topik altında
   
 2. Advance

  Advance  

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.577
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48

  Ne olduğum değil, ne olacağım önemli değip yoluma devam ediyorum..