1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Sabit diskiniz ne durumda? İndirin


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Ücretsiz yazılım ile sabit diskin haritası!

  Sabit diskinizi hangi dosyalar dolduruyor, ne kadar boş yer var? Cevap bu bedava yazılımda.

  Pek çok bilgisayar kullanıcısı için sabit diskinde ne kadar yer kaldığı önemli bir sorudur. Daha önceli soru ise daha geçenlerde büyük bir kısmı boş olan sabit diski hangi dosyaların doldurduğu. SpaceSniffer adlı ücretsiz bir program, oldukça farklı bir yöntemle size bu bilgiyi sunuyor.

  Programı çalıştırdığınızda önce size hangi sabit diski taramak istediğinizi soracak. Dahili veya harici bir sabit diskinizi seçtikten sonra, sabit diskin içerisinde yer kaplayan ana klasörler ve ne kadar yer kapladıkları karşınızda belirmeye başlayacak. Her klasör büyük bir dikdörtgenin (sabit diskin kendisi) içerisinde farklı boylarda kutular şeklinde sunulacak. Böylece klasörün içersindekilerin ne kadar yer kapladığını sadece görüntü olarak bile ayırt edebileceksiniz.

  Eğer bir klasörün alt klasörlerin incelemek isterseniz tek yapmanız gereken o klasörü ifade eden kutuya tıklamak. Bu esnada üst bölümde yer alan, yeşil bir yıldız ile ifade edilen "Free Space" yani boş alan simgesine tıklayarak, sabit diskinizde ne kadar boş alan kaldığını da görebilirsiniz.

  Bu ücretsiz ve oldukça etkili programı şu adresten indirebilirsiniz.