1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Sabırlı olunmalı


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.

  Hollandalı hocayla başlayacak yeni dönemde, Galatasaray’a gönül veren herkesin sabır göstermesi gerektiğini vurgulayan başkan, "Amacımız, hepimizin gurur duyacağı, adımıza yakışır başarılara ulaşmaktır" dedi.

  G.SARAY Başkanı Adnan Polat, geride kalan sezonun kendileri adına başarısız bir şekilde tamamlandığını belirtirken, yeni sezonda benzer sıkıntıları yaşamamak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Galatasaray Dergisi’nin haziran ayı sayısındaki yazısında, "Güzel neticelerin olmadığı, bizim için talihsiz ve başarısız bir sezon oldu" diyen Adnan Polat, "İkinciliğin bile başarısızlık kabul edildiği camiamızda, böyle bir sonuç düşünmediğimiz bir şeydi. Camiamızı, taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayız" ifadelerini kullandı.

  Yeni sezonda aynı şeyleri yaşamamak ve "Büyük Galatasaray" hedeflerine uygun olarak sezonu geçirmek istediklerini kaydeden Polat, şunları söyledi:

  "Transferlerimizi bir an önce yapıp; UEFA, Türkiye Kupası ve lig için hazırlıklara hemen başlamayı planlıyoruz. Bu sezonki hedefimiz, tamamlanacak olan Türk Telekom Arena’ya şampiyonluklar kazanan bir ekip olarak gitmektir. Bu konudaki ilk adımımız, yeni teknik direktörümüzü belirlemek oldu. Kriterlerimize uygun, üst düzey imajı olan, dünyanın en iyi kulüplerinde teknik adamlık tecrübesi olan, genç, dinamik, gençlere önem veren, futbol oyununa bir sistem dahilinde bakışı olan, sporcuyla ilişkilerini en üst düzeyde verim alabileceği düzeyde koruyan, disiplinli ve Galatasaray için çalışmak isteyen Frank Rijkaard ile 2 yıllık sözleşme yaparak yeni sezonda yola çıkıyoruz."


  Cömertlik şart

  Polat, Rijkaard’la başlayan yeni dönemde camialarından ve taraftarlarından en büyük dileğinin, sabır olduğunu kaydetti. Rijkaard’ın Barcelona’da görev yaptığı 5 yıllık dönemde altyapıdan aldığı oyuncuların, bugün dünyanın en büyük kupalarını kazandıklarına vurgu yapan Polat, şöyle devam etti:

  "Bu, sabır isteyen bir sürecin sonunda gerçekleşti. Türkiye’de maalesef büyük kulüpler, taraftar ve camiası ile bu sabrı göstermekte cömert olmamıştır. Galatasaray camiası olarak, hem futbol takımımızdaki değişimi tamamlamak hem de başarılı olmak istiyoruz. Aynı zamanda, Türkiye’nin altyapısından en fazla oyuncu çıkaran ve oynatan kulübü olarak bu geleneğimizi sürdürmek, yıldız futbolcuları bünyemizden yetiştirmek istiyoruz.

  Bunun yolu, Rijkaard’la yeni başlayan süreçte sabırlı olmaktan, adım adım ilerlemekten geçmektedir. Amacımız, Galatasaray’ın büyük vizyonunu bütün muhteşemliği ile ortaya çıkartmak, hepimizin gurur duyacağı, Galatasaray ismine yakışır başarılara ulaşmaktır. Bu yolda birlikte yürüyeceğimizden eminim."​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017