1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Saakaşvili’ye destek


 1. 4eweRSro

  4eweRSro rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.384
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Saakaşvili’ye destek
  - Resim Silinmiş.
  Moskova’dan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e geçen Başbakan Erdoğan, Gürcü Devlet Başkanı’na, “Gürcistan’ın bağımsızlığının, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasından yanayız” dedi.
  Erdoğan, Saakaşvili’ye gelişmelerin Türkiye’de hassasiyetle takip edildiğini söyledi.


  Güney Osetya’daki çatışmalarla ilgili temaslarda bulunmak üzere Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili ile görüştü. İki lider, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
  Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili, Başbakan Erdoğan’a, “Hoşgeldiz” diyerek sözlerine başladı. Saakaşvili, müttefik ülke Türkiye’ye ve Başbakan Erdoğan’a teşekkür etti.


  Tiflis yardım bekliyor:
  Türkiye’nin bölgede barışın sağlanması ve Gürcistan’ın zarar gören bölgelerinin yeniden yapılandırılması konularını görüştüklerini belirten Saakaşvili, “Yoğun bir diyaloğa devam edeceğiz. Barışın tekrar tesisi ve işgalin sona erdirilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnsani yardımlar için teşekkür ederiz. Türkiye’nin desteğinin devamını bekliyoruz. Görüşmemizde Türkiye’nin, yeniden yapılandırma çalışmalarına destek vermesini istedik. Gürcistan’ın kendini toparlaması önemli. Türkiye’nin gösterdiği kararlılığa tekrar teşekkür ediyorum. Umarım bölgede yapacağımız çalışmalarla gelecekte bu tür ihtilafları önlemiş oluruz” dedi.
  Acıları paylaşmak ve çatışmalardan duydukları endişeyi dile getirmek amacıyla Tiflis’e geldiğini belirten Başbakan Erdoğan, Türk halkının da gelişmeleri hassasiyetle takip ettiğini vurguladı.
  Başbakan Erdoğan, “Acıları paylaşmak, çatışmaların yol açtığı tahribattan duyduğumuz endişeyi anlatmak ve görüş alıverişinde bulunmak için geldik. Gelişmeleri halkımızla birlikte, hassasiyetle takip ettik” diye konuştu.
  “Türkiye olarak Gürcistan’ın bağımsızlığının, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasından yanayız” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Gürcistan’ın huzur ve refahı Türkiye’yi yakından ilgilendirir. Çatışmalardan etkilenen halkın yaralarının sarılmasında elimizden geleni yapmakta kararlıyız. Bu destek sürecek.”


  İşbirliği platformu:
  Bölgede barışın sağlanması ve korunması, ortak istikrarın geliştirilmesi amaçlarına hizmet edecek işbirliği platformu kurulması gibi düşüncesi olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, Gürcistan’ın da bu platformun içerisinde yer almasını istediklerini, bu önerinin Rusya tarafından da memnuniyetle karşılandığını aktardı.
  Erdoğan, “Bu platformun önemli işlevler gerçekleştireceğine inanıyoruz. Rusya Federasyonu da bu öneriye ilgi gösterdi. Duygusallıklar ve çatışmalar değil, ortak aklı yansıtan kapsamlı müzakereler egemen olmalıdır. Bölgede ortak bir refah ve istikrar anlayışı sağlanmadan ülkelerin tek tek istikrarını sağlayamayız” şeklinde konuştu.


  Aliyev ile buluşacak:
  Bölgedeki hareketliliğin Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’yi yakından ilgilendirdiğini söyleyen Erdoğan, güvenlik açısından ne gibi önlemler alınabileceğini görüşüldüğünü ve görüşülmeye devam edeceğini belirterek, bu amaçla önümüzdeki hafta Azerbaycan’a gidip Aliyev ile görüşeceğini kaydetti.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Statuss

  Statuss Bilgiliyim

  Kayıt:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.174
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  the wrong place

  başbakan erdoğan dünkü konuşmasın da gürcistana ev talebi verdi.Bizim başbakan insaflı yardım ediyor.Ama gürcistan bizi savaşa çekmeye çalışıyor.
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  Saakaşvili'ye destek mi? Bu rezil adamın neyine destek verilecek ya. Zaten rezil oldu. Tarihe geçti adam, savaşı başlatan taraf gürcü ateş kes isteyen gürcü. Hiç hesaplayamadı mı Rusya'nın vatandaşlık verdiği Osetya'yı koruyacağı. Taktikler berbat kısacası, bundan sonra halk içine çıkması o ülkeyi terk etsin. Binlerce masum insanın öldüğüyle kaldı...Daha çok uzardı ya neyse.
   
 4. Winlerspring

  Winlerspring rank8

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nirvana

  Burda halkını tehlikeye atanda Osetlere etnik saldırılarda bulunanda Gürcü Başkanıdır.Benim düşüncem başkanlıktan indirilmesini yönündeydi lakin Eğer Rus'lar tarafından indirilirse yerine geçecek Rus destekçisi şahıs ülkeyi iyice b.k yoluna sokacaktır!!!