1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rüyasında dili koptu bir daha konuşamadı


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe

  [​IMG]

  Abdullah Efendi rüyasında yarı at yarı insan şeklindeki bir yaratığın dilini kopardığını gördü. 20 gündür sesi kesildi. İlaç tedavisi de işe yaramadı

  İstanbul Eyüp'te rüyasında dilinin koparıldığını gören ve çok korkan genç adam artık konuşamıyor. İki odalı bir gecekonduda eşi Hatice ve 8 yaşındaki oğlu Raşit ile birlikte yaşayan 34 yaşındaki Abdullah Efendi'nin başına gelenler adeta bir kurgu film gibi.

  Yaklaşık 7 aydır işsiz olan Efendi, Eyüp'te yeni açılan bir pizzacıda iş buldu. Ancak hayatı, işe başlayacağı 11 Kasım'dan bir gece önce gördüğü rüya ile tam bir kâbusa dönüştü. Genç adam rüyasında; yarı at yarı insan şeklindeki kişilerin kendisini evden götürdüğünü ve dilini kopardıklarını gördü. Kâbusun etkisiyle yatağından fırlayarak uyanan Efendi, gerçekten konuşamadığını fark edince şoke oldu. Hastaneye başvurdu ancak doktorun kendisine verdiği antidepresan ilaç sessizliğini bozamadı.

  'RUHSAL TEDAVİ GEREKİR'
  Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Psikiyatrist Prof. Dr. Özcan Köknel, "Rüyalarımız çocukluğumuz ve günlük yaşantımızdaki korkulardan kaynaklanır. Bu tür konuşma bozukluklarını 'afoni' olarak adlandırıyoruz. Bu kişi söylenenleri anlıyor, ağzını kımıldatıyor, ancak sesi çıkmıyor. Psişik bir durumdur. Birçok nedene bağlı olabilir. İlaç tedavisinin ardından ruhsal tedavi gerekebilir" dedi.

  8O ilginç
   
 2. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  Yok Artık 8O