''Uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden birisi olup,REM,yani;hızlı göz hareketlerinin meydana geldiği uykuya geçiş evrelerinden ilkinde,bilinç altımızın yardımı ve hayallerimizle gerçekleşen sanılarımızın tümü''olarak adlandırmış daha doğrusu adlandırmaya çalışmıştır bilim adamları ve spritülasitler rüyalarımızı.Aslında çokta bilimsel ve ruhban olmadan,kendi içimize dönerek açıklamak gerekirse;bilinçaltımıza isteyerek ya da istemeyerek atmış olduğumuz yaşanmışlıklarımızı,hatıralarımızı,arzularımızı hatta hayallerimizi kısa periyotlarla hatırlama,geri çağırma diye kategorize edebiliriz rüyalarımızı.
Rüyaların gerçekle alakası ve oluşum aşamasındaki metafiziksel ögelerin varlığı tartışıladursun,etkisine ve etki süresine dönüp bakmak daha mantıklıdır bence.''Amaan sadece bir rüya'' diyip geçiştirdiğimiz yaşanmışlıklar benliğimizde büyük yaralar açabilmekte kimi zaman.
Her şeyi kategorize etme huyumuzu doğrularcasına rüyalarımızı da kategorize edersek,ana başlıklar;iyi ve kötü rüyalar olarak aklınızın bir köşesinden geçecektir eminim.Bence rüyanın iyisi kötüsü yoktur;rüya sonrasında yaşanan hislerin bize iyi veya kötü gelmesi gibi bir durum ancak kabul edilebilir.Kimi zaman güzel bayanlar süslerken uyku zamanımızın saniyelerini,kimi zaman hiç unutmadığımız bir dost ya da akraba.Kimi zaman da yaşanamamış,resmiyete dökülememiş ancak içimizde hep ukte kalmış bir peri masalı..

P.S=) Eminim içinizden,''bu adamın bu saatte ne zoru vardı da bu kadar uzun uzadıya -rüya-kadar basit bir olayı bize tanımladı diyecek hatta alay bile edeceksiniz.Açık yüreklilikle mezhebim olan Materyalizm'in de bir getirisi olarak metafiziksel ögelere inanmadığımı dile getirmek istiyorum,tam bu noktada.Bu bağlamda esasen rüya tabirlerine ve spritüalist yaklaşımlara da saygım tartışılır anlayacağınız üzere..Ancak geçen gece görmüş olduğum bir rüya beni öylesine derinden etkiledi ki çok yakın bir dostum engel olmasa tüm hayatım değişecekti.Bu olay üzerine de rüya sonrası insan psikolojilerini köken alan araştırmalara ilgim bayağı arttı..

Önemli bir-kaç dakikanızı yorumlarımla çaldığım için çok özür dilerim.Sadece hislerimi ailem kadar yakın gördüğüm siz dostlarımla paylaşarak rahatlamayı çok istedim.Hepinize iyi uykular,tatlı rüyalar.. :uyku:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
güniçerisinde etki altında kalanına olayların uyku halinde farklı bir şekilde meydana çıkmasıdır.

Önemli sınavlardan 100 aldığımı görüp, sabah kalkınca bunun rüya olduğunu farketmek... :| :cry:

Gün içinde yaşadığımız olayların biraz daha "mistik"leştirilmiş hali.

Yukarı Alt