1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rusya, Nato'dan Sonra AB İle De Restleşti


 1. 4eweRSro

  4eweRSro rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.384
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.
  Rusya, Nato'dan Sonra AB İle De Restleşti
  NATO, Rusya'ya "Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıma kararını geri çek" diye rest çekti. Rusya karşılığında Çin, İran, Hindistan dahil bölge ülkelerini zirvede toplayıp tam destek aldı. AB ise bugün, Rusya'ya yaptırım uygulamayı düşündüğünü açıkladı. Rusya karşılığnda "AB'nin düşüncesi hastalıklı" dedi.


  AB dönem başkanı Fransa'nın Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Avrupa Birliği'nin Rusya'ya karşı yaptırım düşündüğünü bildirdi. Rusya "AB'nin yaptırım düşüncesi hastalıklı" açıklamasını yaptı.

  Kouchner, pazartesi günü Gürcistan'la ilgili yapılacak zirve toplantısında Rusya'ya karşı ne gibi tedbir kararı alınabileceği sorusu üzerine, "Yaptırımlar düşünülüyor" dedi, ancak ayrıntı vermedi. Rusya'nın hafta başında Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıma kararı uluslararası camiada büyük tepki çekmişti.

  Lavrov: Batının zihin karışıklığının ve hastalıklı hayal gücünün ürünü

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB içinde Rusya'ya yaptırım uygulamaya yönelik tartışmaların, "Batının zihin karışıklığının ve hastalıklı hayal gücünün ürünü" olduğunu söyledi.http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/rusyaaa.jpg

  Lavrov, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in, AB liderlerinin Rusya'ya yaptırımlar uygulamayı düşündüğü ve Rusya'nın yakında Moldova, Ukrayna ve Kırım'a saldıracağı yolunda açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

  Söz konusu açıklamaları, "hastalıklı bir hayal gücünün ürünü" olarak nitelendiren Lavrov, "Bence bu tam bir zihin karışıklığının göstergesidir" dedi. AB dönem başkanı Fransa'nın Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Avrupa Birliğinin Rusya'ya karşı yaptırım düşündüğünü bildirmişti.

  Kaynak:Hürriyet
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017