1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Rus tankları Güney Osetya'da , Kafkaslar Savaşın Eşiğinde !!


 1. HastaInsan

  HastaInsan rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.708
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Gürcü tankları, dün geceyarısı, tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'ye girdi. Bu gelişmenin ardından Rus jetleri Gürcü topraklarını bombaladı. Son olarak Gürcistan hükümeti ateşkes ilan etti, Rus ordusu da Güney Osetya'ya girdi.

  [​IMG]

  Rus savaş uçakları Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Vaziani üssünü bombaladı. Bombardımanda yaralananlar oldu.

  Gürcistan'ın ateşkes çağrıları ve ABD ile Rusya'nın da devreye girmesiyle dün sağlanan Gürcü-Oset ateşkesinden birkaç saat sonra ateşkes bozulmuş, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'nin ağır bir ateşe tutulduğu bildirilmişti.

  Kentteki İnterfaks ajansı muhabiri, ateşin, Gürcü birliklerinin kontrolü altındaki bölgelerden geldiğini söylemişti.

  Rusya G. Osetya'da

  Rus Devlet Televizyonu, Rus ordusunun Güney Osetya'ya girdiğini duyurdu. 150 Rus tankı da Güney Osetya'ya girdi.

  Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in Rus vatandaşlarının ölümlerinden sorumlu olanların cezasız bırakılmayacağı açıklamasının ardından Rus Kanal 1 televizyonu Rus askerlerinin ve tanklarının Güney Osetya'ya girdiğini duyurdu.

  [​IMG]

  Televizyon, görüntülerini yayınladığı Rus askerlerinin yer aldığı tankların bulunduğu konvoyun Güney Osetya'ya girdiğini belirterek, konvoyun birkaç saat içinde başkent Tshinvali'ye ulaşmasının beklendiğini kaydetti.

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Pekin'de, Gürcistan'ın bu adımının karşılıksız kalmayacağı açıklamasında bulunmasından sonra Rusya Savunma Bakanlığı da Güney Osetya'daki vatandaşlarının korunacağını açıklamıştı.

  Putin, Pekin'de ABD Başkanı George Bush ile de bu konuyu görüştüğünü bildirmişti.

  Rus komutan: "Tshinvali yerle bir"

  Bu arada, Güney Osetya'daki Rus barış gücü askerlerinin Komutanı Murad Kulahmedov, başkent Tshinvali'nin "yerle bir edildiğini" söyledi.

  Kulahmedov, Rus İnterfaks ajansına yaptığı açıklamada, "Birkaç saatlik ağır bombardıman nedeniyle kent yerle bir edildi" ifadesini kullandı.

  Reuters haber ajansı da Rus uçaklarının Tiflis'teki Vaziani üssünü bombaladığını duyurdu.

  Rusya Savunma Bakanlığı, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'daki Rus barış gücü askerlerine takviye gönderdiklerini açıkladı.

  Rus jetleri bombaladı

  Rus savaş uçakları Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Vaziani üssünü bombaladı. Bombardımanda yaralananlar oldu.

  Saldırıda ölen olup olmadığı ise bilinmiyor. Vaziani üssünde, uluslararası barış güçlerinde görev yapan Gürcü askerleri eğitim görüyor.

  Rusya'ya ait FU-24 bombardıman uçakları, Güney Osetya bölgesindeki Kareli kentindeki polis merkezini de bombaladı.

  Gürcistan İçişleri Bakanlığı, Rus bombardıman uçaklarının Kareli kentindeki polis merkezini hedef aldığını ve buraya iki adet bomba bıraktığını bildirdi.

  Rus uçakları düşürüldü

  Gürcistan hava sahasını ihlal eden Rusya'ya ait, aralarında bombardıman uçaklarının da bulunduğu 9 savaş uçağından 2'si düşürüldü.

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ülkesinin hava sahasına giren 2 Rus savaş uçağının düşürüldüğünü, Güney Osetya'ya 150 Rus tankının girdiğini kaydetti.

  Diğer taraftan Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze ve Güvenlik Sekreteri Aleksandır Lomaya'nın başkent Tiflis yakınlarındaki Vaziani askeri üssüne gitti.

  Gurgenidze ve Lomaya'nın, Vaziani üssünde genel seferberlik ilanından sonra silah altına alınan yedek askerlerin toplanması ve benzeri durumlarıyla ilgili incelemelerde bulundukları bildirildi.

  Gürcistan'ın Vaziani, Gori, Batum, Senaki ve Kutaisi üslerinde yedek askerlerin ve gönüllülerin toplanmaya başladığı, yedek asker ve gönüllü silah altına alınanlardan oluşan iki birliğin çatışma bölgesine gönderildiği kaydedildi.

  Ateşkes

  Gürcistan hükümeti şiddetli çatışmaların olduğu Güney Osetya bölgesinde yerel saatle 15.00'dan 18.00'a (TSİ 14.00-17.00) kadar ateşkes ilan ettiğini duyurdu.

  Hükümetten yapılan açıklamada, ateşkes süresince bölgedeki ayrılıkçıların silah bırakarak teslim olmaları çağrısı yapıldı.

  Silah bırakan ayrılıkçılar ayrıca af kapsamına alınacak ve kendilerine güvenlik garantisi verilecek.

  "Rus barış gücü askerleri öldü"

  Rus İnterfaks ajansı, Gürcistan'ın Tshinvali'ye düzenlediği saldırıda birkaç Rus barış gücü askerinin öldüğünü duyurdu.

  Rus barış gücü sözcüsü, Gürcü bombardımanlarının bazılarının doğrudan barış gücü askerlerinin bulunduğu barakaları hedef aldığını söyledi. Rusya, daha önce barış gücünde görevli 3 askerinin yaralandığını açıklamıştı.

  Rus haber ajansları, Tshinvali'deki hastanenin de Gürcü bombardımanında vurulduğunu duyurdu. Rusya Savunma Bakanlığı, Güney Osetya'daki Rus vatandaşlarını ve barış gücü askerlerini koruyacaklarını açıkladı.

  Gürcü birliklerinde durum

  Gürcü ajansları, Tshinvali'deki kent merkezindeki çatışmalar üzerine kentte yaşayanların sığınaklara girdiğini duyurdu.

  Gürcistan'daki merkezi hükümet, Güney Osetya bölgesindeki yönetimi geçici olarak, daha önce ayrılıkçı rejime karşı alternatif oluşturulan "geçici idari birim" yöneticisi Dimitri Sanakoyev'e devretme kararı aldı.

  Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, Güney Osetya'nın Rusya'ya açık kapısı Roki tünelinden paralı Rus askerlerinin geçmek istediğini belirterek, ancak Rusya'nın bu girişimlerinin kesinlikle engelleneceğini ifade etti.

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin aldığı genel seferberlik kararının ardından, ülke genelindeki 25-35 yaş aralığındaki erkeklerin silah altına alınmasına başlandı.

  İçişleri Bakan Yardımcısı Yakaterine Zguladze, Gürcü birliklerinin Tshinvali'nin güneyindeki köylerin büyük bölümünü denetim altına aldığını bildirdi.

  Gürcistan hava sahasının bugün iki kez Rus savaş uçakları tarafından ihlal edildiğini ifade eden Zguladze, 3 Rus savaş uçağının Karelikentinin Variani köyünü bombaladığını belirtti.Zguladze, bombardımanda 7 sivilin yaralandığını söyledi.

  Üniversite binası alevler içinde

  Rus İnterfaks ajansı, Gürcü askerlerinin Güney Osetya'nın başkenti Tsinkvali'ye saldırısının devam ettiğini ve Rus barış gücü askerlerinin yerleşkesine 500 metre uzaklıktaki üniversite binasının alevler içinde olduğunu duyurdu.

  Haberde, Gürcü askerlerinin bombardımanında kentteki hastanenin de vurulduğu belirtilerek, alevler yükselen hastanedeki hasarın büyük olduğu ve can kaybının olabileceği ifade edildi.

  Halkta panik havası

  Rus İtar-Tas ajansı da, Tsinkvali'deki vatandaşlarla yaptığı telefon konuşmalarına göre Gürcü ordusuna ait tankların kente girdiğini ve binalara ateş açtığını duyurdu.

  Görgü tanıkları, kentte halkın büyük panik içinde olduğu ve birçoğunun sığınaklarda saklandıklarını belirterek, kent merkezinde Gürcü birliklerine karşı Güney Osetlerin direnişinin devam ettiğini ifade etti.

  Rus haber ajansları, Güney Osetya'daki Hetagurova köyünün Gürcü birlikler tarafından imha edildiğini ve hayatta kalan köylülerin de Güney Osetya'yı terk edemediğini duyurdu.

  Bu arada Güney Osetya'daki Rus barış gücü askerlerinin komutanı Murad Kulahmedov, Rus ajanslarına yaptığı açıklamada, Gürcülerin çok net şekilde barış gücü askerlerine ateş ederek imha etmeyi amaçladığını söyledi.

  Kulahmedov, "Tiflis'in yapmaya çalıştığı tek şeyin dünya kamuoyunu yanlış yönde bilgilendirmek olduğunu" da ifade etti.

  Rus barış gücü askerlerine ait yerleşkede bulunan Rus gazeteciler de Gürcü birliklerinin doğrudan barış Gücü askerlerini hedef aldığını duyurdu.

  Saakaşvili: "Binlerce yedek asker seferber edildi"

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'yi özgürleştirmeye başladıklarını belirterek, Tshinvali'nin merkezinde çatışmaların sürdüğünü ve binlerce yedek askeri seferber ettiklerini söyledi.

  Saakaşvili, şu ana kadar 10 bin yedek askeri silah altına aldıklarını ve bu sürecin devam ettiğini söyledi.

  Saakaşvili, televizyondan yayımlanan ulusa sesleniş konuşmasında, Rusya Federasyonu'na Gürcistan kentlerini bombalamaya son vermesi çağrısında bulundu.

  Saakaşvili, ayrıca uluslararası kuruluşlara çağrıda bulunarak, Rusya'nın Gürcü topraklarını işgal girişimine karşı tepki göstermelerini istedi. Mihail Saakaşvili, halktan da saldırılardan korkmamasını istedi.

  Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, taraflar arasında dün ateşkes sağlandıktan birkaç saat sonra bölgedeki Gürcü köylerinin bombardımana tutulması üzerine askeri operasyona başlamak zorunda kaldıklarını kaydetti.

  Gurgenidze, ülkede her şeyin denetimleri altında olduğunu, kurumların normal çalışmalarına devam ettiğini belirterek, "Güney Osetya'daki anayasal düzeni sağlayana kadar operasyonların devam edeceğini" ifade etti.

  Putin: "Rusya yanıt verecek"

  Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Güney Osetya'daki son gelişmeleri değerlendirmesi için BM Güvenlik Konseyi'nin toplanmasını talep etti.

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin ise, temaslarda bulunmak için gittiği Çin'de Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, "Gürcistan yönetimi Güney Osetya'da çok saldırgan eylemler düzenliyor. Aslında ağır silahlar ve zırhlı araçlar kullanarak savaş başlattılar" dedi.

  Putin, "saldırgan Gürcistan'ın Güney Osetya'daki eylemlerine Rusya'nın yanıt vereceği" uyarısında bulundu, nasıl karşılık verileceği konusunda detaya girmedi.

  "Gürcü yönetimi aklını başına almalı"

  Rusya Dışişleri Bakanlığı, Güney Osetya'daki çatışmalarla ilgili olarak, Gürcü yönetiminin "aklını başına alması" ve zor sorunların medeni yöntemlerle siyasi çözümü yoluna tekrar dönmesi gerektiğini bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan ve Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından duyurulan yazılı açıklamada, toplu kan dökülmesini ve siviller de dahil olmak üzere yeni kurbanları önlemek için henüz geç olmadığı belirtilerek, bölgesel ve uluslararası güvenlik için son derece ciddi sonuçlar doğurabilecek "zorbalığın" müşterek en durdurulması gerektiği kaydedildi.

  "Toplu kan dökülmesini ve siviller de dahil olmak üzere yeni kurbanları önlemek için henüz geç değildir" denilen açıklamada, Rusya Federasyonu'nun, Rus Barış Gücü askerlerinin durumundan da son derece kaygı duyduğu kaydedildi.

  "Gürcü yönetiminin aklını başına alması ve zor sorunların medeni yöntemlerle siyasi çözümü yoluna tekrar dönmesi gerektiği" ifade edilen açıklamada, "Bizim yurtdışı ortaklarımızın ve genel olarak uluslararası toplumun, bölgede yaşayan yüz binlerce insanın akıbetinin belirlendiği bu zor anda ilgisiz kalmayacaklarını ümit ederiz. Bölgesel ve uluslararası güvenlik için son derece ciddi sonuçlar doğurabilecek zorbalığı müştereken durdurmak gerekmektedir. Rusya Federasyonu, kan dökülmesinin önlenmesine ve Güney Osetya'daki durumun barış ortamına dönmesine yönelik çabaları göstermeye devamedecektir" dedi.

  Kuzey Osetyalılar çatışma bölgesine gidiyor

  Rusya'nın Kuzey Osetya bölgesi ve Abhazya'dan binlerce gönüllü, Gürcistan kuvvetlerine karşı savaşmak için Güney Osetya'ya gitmek üzere yola çıktı.

  Interfaks ajansının haberine göre, Rusya'nın Kuzey Osetya bölgesinin Devlet Başkanı Taimuraz Mamsurov, "Yüzlerce Kuzey Osetyalı Güney Osetya'ya
  gitmek üzere yola çıktı. Bu kişileri durduramayız ya da gitmelerini engelleyemeyiz" dedi.

  Gürcistan'dan bağımsızlığını ilan eden Abhazya'nın Devlet Başkanı Sergey Bağaşp da ajansa yaptığı açıklamada "bin kadar Ahbaz Güney Osetya'ya
  gitmek için yola çıktı" dedi.

  Güney Osetya acil yardım istedi

  Çatışmaların sürdüğü Güney Osetya'da, ayrılıkçı rejimin lideri Eduard Kokoeti Tshinvali'yi terk etti. Güney Osetya kaynakları, Kokoeti'nin, bölgenin Rusya'ya açılan kapısı Roki tünelini kullanarak Güney Osetya'yı terk ettiğini iddia etti.

  Güney Osetya, Rusya'dan bir saat içinde acil yardım göndermesini istedi. Rus İnterfaks ajansı, Güney Osetya yönetiminin daha fazla kayıp olmasını engellemek için Rusya'dan bir saat içinde yardım göndermesini istediğini duyurdu.

  DIŞ TEPKİLER

  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Güney Osetya'daki çatışmalardan "ciddi endişe duyduğunu" belirterek, taraflara görüşme çağrısında bulundu.

  AGİT Daimi Konseyi Güney Osetya'daki durumu görüşmek amacıyla TSİ 17.00'de olağanüstü toplanacak ve dönem başkanı Finlandiya toplantının ardından açıklama yapacak.

  Beyaz Saray, Gürcistan ile Güney Osetya arasındaki çatışmaların derhal durması çağrısında bulundu, taraflardan Güney Osetya krizinin çözümü için
  doğrudan görüşmeler başlatması istendi.

  Olimpiyat Oyunları için ABD Başkanı George Bush ile Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Beyaz Saray sözcüsü Gordon Johndroe, "Tüm taraflar şiddete derhal son vermeli ve sorunu barışçı yollarla çözmek için doğrudan görüşmelere başlamalı" dedi.

  AB Komisyonu çatışmalardan duyulan büyük endişeyi yansıtarak, taraflara şiddete başvurmaya derhal son vermeleri çağrısında bulundu.

  NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Gürcistan ile Güney Osetya arasındaki çatışmalardan "büyük endişe duyulduğunu" açıkladı.

  Jaap de Hoop Scheffer, taraflara silahlı kuvvet kullanmamaları ve uzlaşma arayışı için doğrudan görüşmeler başlatmaları çağrısında bulundu. Genel Sekreter, NATO'nun gelişmeleri yakından izlediğini bildirdi.

  Türk Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan ile Güney Osetya arasında çatışmaya dönüşen olayların endişeyle takip edildiğini bildirerek, tarafları çatışma ve askeri eylemleri durdurmaya ve birbirleriyle doğrudan görüşmeye çağırdı.

  AB dönem başkanı Fransa, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'da "düşmanlığın hemen sona erdirilmesi" çağrısında bulunarak, krizin çözümlenebilmesi amacıyla temasların artırılacağını bildirdi.

  Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Fransa'nın, taraflara düşmanlığı hemen sona erdirmeleri ve vakit geçirmeden krize tek çözüm olabilecek görüşmelere başlama çağrısında bulunduğu belirtildi.

  Açıklamada, Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'nin de ateşkes için taraflarla temasta olduğu kaydedildi.

  Güvenlik Konseyi toplandı

  BM Güvenlik Konseyi üyeleri ise Rusya'nın isteği üzerine New York'ta durumu görüşmek üzere toplandı. AB dış politika temsilcisi Javier Solana'nın
  da Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ile bir telefon görüşmesi yaptı.

  Rusya, uluslararası topluluğun Güney Osetya'daki çatışmaları birlikte durdurmasını istedi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Boris Malakhov tarafından Vesti-22 televizyonunda okunan bakanlık açıklamasında, "Büyük kan dökülmesini ve yeni kurbanları önlemek için çok geç değil" denildi.
   
 2. HastaInsan

  HastaInsan rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.708
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kaynak : CnnTurk
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Evet bende bu sabah gazatede okudum. Gürcü sınırını uçaklarla bombalamışlar. Rusya yeniden ayaklanıyor hadi hayırlısı.
   
 4. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  alman televizyonu ve türk gazetesi, savaşın başladığını söylüyor :S

  kime inanayım?
   
 5. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  Bende hadi hayırlısı dedim ama bu işin hayırı kalmamış galiba :S

  İnş gelip geçici olur.. :( Savaş görmek istemiyorum artık ! Hele bizim ülkemizim topraklarına zarar gelmesini hiç istemiyorum ! Aksi taktirde buna karşılık verenler içinde olurum..
   
 6. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre
 7. Winlerspring

  Winlerspring rank8

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nirvana
  Gürcistan'ın ordusunun Rus kuvvetlerine karşı koyabilmesi imkansız .Zaten Şaakaşvili'nin kuvvetleri yedek birliklerle birlikte , bölgeye nakledilen Rus kuvvetlerinden çok daha zayıf.Lakin A.b.d'nin işine gelmeyen bu olaya nato el atacak gibi görünüyor!!!
   
 8. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  Nato bişeye el atmıyor ki zaten.Atsa pkk ya atardı.

  İnş bu kriz ciddi boyutlara tırmanmaz..
   
 9. Winlerspring

  Winlerspring rank8

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nirvana

  Nato avrupa devletlerinden destekleriyle kurulmuş bir topluluk ve askeri güç.Başta ingiltere olmak üzre birçok avrupa devleti a.b.d yanlısı ve a.b.d'de olası bir savaş durumunda Rusya'nın galip gelip hakimiyet alanının genişlemesini istemez bundan dolayı şimdilik küçük bir alanda devam eden çatışmalar yakında dünya çapında bir krıze bile yol açabilir!!!

  Ayrıca zaten Nato daa çok savaş durumda ateşkes alanlarında koruma ve yardım amaçlı kurulmuştur yani terör örgütleriyle ilgili bir çalışması yoktur!!!
   
 10. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  Korede ölen askerlerimiz ateşkes alanlarını korumuş o zaman.

  Biz Pkk ile ateşkes yapsak nato kuzey ırakı(ateşkes alanı) korumak için gelecek mi oraya ?
   
 11. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
  PKK ile ateşkes yaparsan PKK yı resmen tanımış ve masaya oturmuş olursun. Öyle bişey imkansız canımcım
   
 12. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  pkk resmen tanıma söz konusu bile değil saten. sadece nato ölsede bize yardım yapmaz demeye çalıştım :thumbsup:
   
 13. O.o

  O.o rank8

  Kayıt:
  15 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  125
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Rusya kendi çıkarları için yine bombalamaya başladı ki dogal olarak haklı olan gurcistan ancak ruslar ndnse guney osetya yanlısı bi tavır sergiliyolar tabi gurcistanın dağılmasından mutlaka bi çıkarları vrdır yoksa boşa karışmaz sadece izler
   
 14. ZikywaL

  ZikywaL olduser

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  2.045
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ÖğReNcİ
  Şehir:
  HeLL
  3. dünya savaşı çıkıyor kanımca :cry:
   
 15. Winlerspring

  Winlerspring rank8

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nirvana
  Arkadaşım Nato ne kadar batı yanlısı olursa olsun senin dediğin gibi bir tutum izlemez!!!Ayrıca pkk ile ateşkes vb. söz konusu bile deildir.Konularla ilgili biraz araştırma yaptıktan ve Nato'nun işlevini tam olarak kavradıktan sonra yorum yazarsan ii olur!!!