1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Runes of Magic Rehberi


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  - Resim Silinmiş.​

  [​IMG]
  [​IMG]
  Oyun türü : Ücretsiz
  Oyunu indirmek istiyorum : Tıkla İndir
  Oyun Anasayfa : :arrow: http://www.runesofmagic.com/en/index.html
  Sistem Gereksinimleri : Sistem Gereksinimlerini görmek istiyorum
  [​IMG]

  [​IMG]

  Genel Özellikler:

  Bedava Oyna: Aylık ücret ödemiyorsunuz ve oyunu yüklemek bedava
  Düzenli güncelleştirmeler, yep yeni eklentiler ve daha fazlası
  6 farklı sınıf arasından seçebileceğiniz çift sınıf sistemi
  Çok yönlü büyü ve saldırı kombinasyonları
  600'den fazla görev ve hikaye
  Büyüleyici bir hikayenin üzerine kurulu bir oyun
  Üç boyutlu dünyaya ücretsiz giriş
  Sabit ve değişken zindanlar
  Birbirinden bağımsız gelişen yetenekler ve büyüler
  Özel bonuslu zırh setleri
  Sonsuz farklı şekilde geliştirilebilir eşya sistemi
  Aktifleştirilebilir PvP sistemi, arena ve guild savaşları
  Serverlar arası PvP
  Sıralama sistemi ve sıralama listeleri
  Birbirinden farklı binekler
  Eşya geliştirme ve eşya oluşturma
  Başlangıçta ev sistemi ve kişiselleştirilebilir evler
  Özel alanlarda guild evleri
  Şöhret sistemi
  Kişiselleştirilebilir görünüm seçenekleri ve eklenti uyumluluğu
  Oyun içi harita ve radar sistemi ile aradığınızı kolayca bulabilmek
  Açık arttırma evi
  Taşlar ile önceden işaretlediğiniz yere ışınlanabilme
  Mouse ve klavye ile kontrol  - Resim Silinmiş.​


  Oyun hakkında kısa bilgi ;
  Yeni nesil MMORPG (çok oyunculu online bilgisayar fantezi oyunu) fantezilerinin uç noktalara taşındığı Runes of Magic için aylık ücret ödemek gerekmiyor, oyunu indirmek için de bir bedel ödenmiyor. Taborea'ya dalar dalmaz kendinizi mucizelerle ve binlerce yıllık sırlarla dolu sihirli bir dünyada buluyorsunuz. Bu dünyada tehlikeli mitolojik yaratıklar sizi bekliyor; onların karşısına çıkıp zamanın derinliklerinde kaybolmuş olan krallığın sırlarını çözüyorsunuz. Artık her şey size bağlı, Taborea'yı keşfedebilir, o dünyanın tarihini en baştan siz yazabilirsiniz!

  Runes of Magic, yeni nesil fantezilerinin Türkçe olarak yeniden tanımlandığı muhteşem bir MMORPG! Ücretsiz oynanan Runes of Magic Türkiye'deki tüm oyunculara yürek hoplatan bir PvP savaş ve kapsamlı bir "Çifte sınıf" sınıf sistemi sunuyor! Mitlerin dünyasına girdiğinizde kötülük ve vahşet timsali yaratıklarla savaşacak, yok edilen bir krallığın gizemini çözeceksiniz. Runes of Magic'in bu versiyonunu mevcut versiyonlardan farklı kılan en önemli özelliği dilinin Türkçe, yaklaşımının Türkiye'ye özel olması. Runewaker ve GamersFirst geliştirme ekipleri zorlu bir çalışma yürüterek Runes of Magic'in Türk kültürüne uygun olmasını sağladılar.


  - Resim Silinmiş.​


  Oyun size neler sağlayacak ?

  Free2play: Aylık ödeme olmaksızın ücretsiz indirme ve oynama imkânı

  Tüm oyun içeriği tamamen Türkçeye uyarlandı. Dekorasyonlar, zırhlar, silahlar ve diğer eşyalar Türk kültürüne uygun olacak şekilde tasarlandı.

  Kendi evinize sahip olun, yüzlerce seçenek arasından seçebileceğiniz mobilyalarla dekore edin ve arkadaşlarınızı ağırlayın!

  Altı ana sınıf ile geniş kapsamlı sınıf sistemi ve yan sınıfları seçebilme imkânı. "Çifte sınıf" sistemi oyunculara mevcut olan sınıflardan ikisini seçme ve isteğe özel kendi karma sınıflarını yaratmak için bu iki sınıfın yeteneklerini karıştırma ve eşleştirme imkânı veriyor.

  Dinamik eşya geliştirme imkânları: Eşyaları daha güçlü hale getirmek için geliştirin.

  Düello, arena savaşları, klan savaşları, sunucu sunucuya karşı, oyuncu oyuncuya karşı (PvP) ve karanlığın ve aydınlığın güçlerinin savaşında taraf seçme, her biri kendine has, eşsiz ödüllere ve bonuslara sahip olan etkin bir oyuncu sıralama sistemi.

  Tekrarlanan günlük görevleri içeren mevcut 600'ü aşkın görev ve sürekli eklenen birçok yeni görev.

  Klanınızı yaratın ve başkent Varanas'ta muhteşem bir "Klan Evi"ne sahip olun!

  Maceraya başladığınız ilk andan itibaren mevcut olan tonlarca farklı binek hayvanı ile zafere koşun!

  Dipnot:Runes of Magic oyununa gamersfirst.com/runesofmagic adresinden ulaşabilirsiniz.
  - Resim Silinmiş.​
  [​IMG][​IMG]
  Eşyalar:Tecrübe ve yetenekli olmanın dışında bir de iyi bir ekipmanla donanmış olmak gücünüze güç katacaktır. Sınıfınıza ve seviyenize göre giydiğiniz zırh ve kullandığınız silah sizi Taborea'nın bir çok tehlikesinden koruyacaktır.

  "Warrior" ve "knight" sınıfı karakterler ağır silahları ve ağır zırhları kullanabilecek kişilerdir. "Scout" ve "rogue" sınıfları ise deriden yapılmış esnek zırhları, hafif cübbeleri giyebilirler, ayrıca uzaktan saldırabilecekleri yay ve taş gibi silahların yanında hafif yakın dövüş silahlarından da faydalanabilirler. "Mage" ve "priest" sınıfları büyü güçlerinin yanında silah olarak asalarını ve değneklerini kullanabilir, popüler zırhları ise kumaş parçalardır.

  Zırh ve silah size her zaman yararlı olmayabilir. Bunların dışında size yardımcı olacak bir çok eşya bulunmaktadır. Bunlar; iksirler, güçlü eşyalar üretebileceğiniz hammaddeler, gücünüze güç katacak özel eşyalar gibi sıralanabilir. Ayrıca bazı özel eşyalar da size verilen görevlerde gerekli olacaktır. Eşyalarınızın tek bir seferlik kullanım hakkı olabileceği gibi, birden fazla, sınırsız veya süreli kullanım hakları da olabilir.


  Giysiler ve Zırhlar:Taborea'da karakterinizi tepeden tırnağa donatacak bir çok giysi ve eşyaya rastlayabilirsiniz. Farklı sınıflara yönelik farklı tip zırhlar; kumaş, deri, örme metal ve düz metal (sırasıyla: cloth, leather, chain ring, metal ring) olmak üzere sıralanabilir. Her karakter kendisine en uygun zırh tipini seçmelidir. Doğru zırhı seçerken dikkat etmeniz gereken modanın ne olduğundan çok, zırhın size uygun olmasıdır. Örneğin metal zırh ile fiziksel savunmanızı güçlendirebilecekken, kumaş cübbe ile büyülerden korunmayı başarabilirsiniz. Ayrıca oyun içinde zırh serileri vardır. Aynı seriden ne kadar çok parça kullanıyorsanız, parçaların size verdiği bonus artacaktır. Her karakter kendi görünümünü özelleştirebilmek için bir çok şansa yedirerek geçici bir süreliğine bonus kazandırabilirsiniz. Ayrıca simyacılardan elde edebileceğiniz iksirler ile azalan büyü gücünüzü ve canınızı daha hızlı arttırabilirsiniz. İksir ve yiyecekleri satın alabileceğiniz gibi yemek yapmayı ve simyayı öğrenerek kendiniz de üretebilirsiniz.


  [​IMG]

  İşaretler ve Taşlar:Eşyalarınız hiç bir şeye sonsuza kadar karşı koyamazlar ve zamanla güçlerini yitirirler. Zayıflayan eşyalarınızı tamir ettirmek için düzenli olarak şehir ziyaretinde bulunsanız iyi edersiniz. Her eşyanın bir seviyesi bulunmaktadır, yüksek seviye eşyalar gizemli ve en nadirlerinden olabilir. Eşyalar karakterinize temel özellikler (wisdom, dexterity, strenght, stamina, intelligence gibi) kazandırabileceği gibi saldırı gücü, daha fazla hasar gücü, savunma gücü gibi özellikler de kazandırabilir. Ayrıca eşyalar ile bazı elementlere karşı dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz.

  Bazı eşyaların üzerlerinde taş yerleştirmek için bölümler vardır. Bu bölümlere büyülü taşlar ekleyerek eşyaya özellik ekleyebilirsiniz. Ayrıca özel kristaller kullanarak eşyanızın seviyesini de arttırabilirsiniz ancak bunu yapabileceğinizin garantisi yoktur.


  Tüccarlar:Bir eşya elde ettiğinizde öncelikle size uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Eşyanın işinize yarıyor olması demek sizin elinizdekilerden daha iyi olması ve sizin sınıfınıza uyuyor olması demektir. Aksi takdirde eşyanın size yararı yoktur, ancak bunları satarak paraya çevirebilirsiniz. Eşyalarınızı sabit NPC'lere satabileceğiniz gibi açık arttırma evinde (Auction House) diğer oyuncular için satışa sunabilirsiniz. Ürettiğiniz özel eşyaları da satarak para kazanabilirsiniz.
  Zanaat sistemi:Taborea dünyasında her şeyin savaş ve çatışmadan oluştuğunu düşünüyorsanız, hemen bu fikirden vaz geçseniz iyi olur. Her karakter kendi ve diğer karakterlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli zanaatlar öğrenebilir.

  Bir zanaat öğrenmek için bu zanaatin üstadlarından birisi ile konuşmanız gerekmektedir. Zanaati öğrenir öğrenmez kendinizi geliştirmeye başlayabilir ve bir şeyler üretmeye koyulabilirsiniz.

  Her zanaat dalı dört seviyeden oluşur: "apprentice", "craftsman", "specialist" ve "master". "Apprentice" seviyesinde istediğiniz kadar zanaat öğrenebilirsiniz. Ancak "craftsman" olarak altı zanaat dalında, "specialist" olarak üç zanaat dalında ve "master" olarak tek bir zanaat dalında çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.  [​IMG]
  Aletler:Her zanaat eğitmeninin yanında o zanaat için gerekli aleti bulabilirsiniz. Herhangi bir zanaat dalında üretim yapabilmek için o zanaate ait aletin yakınında olmanız gerekmektedir. Zanaat aletleri şehirlerde bulunabileceği gibi kalabalıkta çalışmayı sevmeyen kişiler bu aletleri kendi evlerine veya guild evlerine de koyabilir.

  Herhangi bir zanaat dalında bir şeyler üretebilmek için öncelikle üretmek istediğiniz eşyanın nasıl üretildiğini bilmelisiniz. Bunun için üretim formülleri vardır. Bu formülleri altın karşılığında satın alabileceğiniz gibi öldürdüğünüz yaratıklarda da bulabilirsiniz. Hatta, şansınız yaver giderse çok ender rastlanan formüllere bile rastlayıp bu formülleri çok özel eşyaların üretiminde kullanabilirsiniz.  Runes:Bir eşyayı geliştirmek için özellik taşıyan işaret taşlarını ("rune") kullanabilirsiniz. Bir eşya üzerinde "rune" kullanabilmek için o eşyanın "rune slot" bulundurması gerekmektedir. "Rune" bulmak için öldürdüğünüz yaratıkların cesetlerine göz atabilirsiniz veya özellikli eşyalardan sökebilirsiniz.

  Bir çok farklı "rune" ve taşıdıkları bir çok farklı özellik vardır. Her "rune" belirli bir seviyeye aittir ve bu seviye birden ona kadar "I" ve "X" harfleri arasında gösterilir. Aynı seviyedeki "rune"ları "Arcane Transmutator" kullanarak daha yüksek seviyede bir "rune" haline getirebilirsiniz.  Eşya Geliştirmek:Eşyanıza "rune" eklemekten farklı olarak eşyanızı NPC'lerden alabileceğiniz mücevherler ile de geliştirebilirsiniz. Eğer eşyayı geliştirmekte başarılı olursanız eşyanızın özelliklerindeki artışı görebileceksiniz. Bir eşyayı en fazla altıncı seviyeye yükseltebilirsiniz ve bunun için gerçekten şanslı olmalısınız. Eşya geliştirmeye çalışırken başarılı olma şansınızın yalnızca %30 olduğunu ve başarısız olmanız halinde eşyanızın seviyesinin düşeceğini hatta belki de eşyanızın patlayacağını unutmamalısınız.


  Oyun Görselleri ;

  - Resim Silinmiş.​

  - Resim Silinmiş.​

  - Resim Silinmiş.​

  - Resim Silinmiş.

  - Resim Silinmiş.​

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oyun Tanıtım Videosu
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kod:
  http://www.youtube.com/watch?v=kSrmDSyFfTA


  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Milano

  Milano rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  12.855
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Staples Center / L.A

  İyi oldu bu çalışmalar. :muck:

  /Sabittir.
   
 3. Crown

  Crown olduser

  Kayıt:
  14 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  2.733
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara

  Ellerine sağlık :muck:
   
 4. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  Teşekkürler ^^ :P
   
 5. Quxera

  Quxera Bilgiliyim

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.484
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  unun canı cehenneme !

  LEVEL dergisi geçen ayında bunun demosunu vermişti.
  demo ama online nasıl oluyorsa ?
  Neyse çok teşekkürler uğraşılmış bir topic.
   
 6. memolixx

  memolixx rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  0
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  3 GB lık boyutuna göre çok vasat bir oyun saatlerce ugrasıp indirdim ama pişman oldum görevler üzerine kurulu kasma düzeni var çocuk oyunu gibi bişi bu 3 lvlde mantar kesiosun townda bir ben vardım 1 de npc :D
   
 7. cem

  cem rank8

  Kayıt:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  16
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Eyvallah.