1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

ROJ TV kapatıldı


 1. Serj

  Serj rank8

  Kayıt:
  2 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.871
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  [​IMG]

  Belçika’da terör örgütü PKK’ya yönelik geniş çaplı operasyonlarda örgütün Avrupa sorumlusu, kapatılan DEP’in eski milletvekili Remzi Kartal ve yardımcısı Zübeyr Aydar gözaltına alındı. Belçika polis kaynakları, ülkede örgüte ait olduğu sanılan 25 noktaya yapılan ve halen devam eden baskınlarda örgütün diğer üst düzey yöneticilerinin de gözaltına alındığını bildirdi.

  Geniş çaplı operasyon sonucunda Roj TV kapatıldığı ve mal varlığına el konulduğu bildirildi.

  BELÇİKA devlet kanalı ‘RTBF TV', PKK'ya karşı bugün Brüksel'in yanı sıra, Antwerp, Charleroi, Verviers, Namur ve Denderleeuw kentlerinde operasyon yapıldığını bildirdi.

  Devlet televizyonu Türkiye’nin, Belçika Hükümeti'ne Roj TV'nin terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı ve İngiltere'nin kapatttığı Med TV'nin devamı olduğuna ilişkin bilgileri ilettiğini, Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal'ın PKK önde gelen isimlerinden olduğunu aktardı. Sabah erken saatte başlatılan operasyona 300 kadar polisin katıldığı bildirilirken, Denderleeuw kasabasındaki yayın yaptığı stüdyoları aranan Roj TV'nin yayın ruhsatının Danimarka'da olduğu, kanalın 24 saat ağırlıklı olarak Kürtçe yayın yaptığını vurguladı. Roj TV yayınlarında haber, siyasi tartışmalar, kültürel programlar yer aldığı ‘Kürdistan diasporasının' amaçlandığı belirtildi. Haberde Roj TV'nin yıllık bütçesinin 4-5 milyon Euro arasında değiştiği ifade edilirken aynı kanala 1994 yılında da arama yapıldığına dikkat çekildi. O tarihte ‘kara para aklama', ‘sahtecilik', ‘yasa dışı silah bulundurma' ve ‘insan kaçakçılığı' iddiaları ile yapılan operasyonda 17 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

  Öte yandan Fırat Haber Ajansı da , Roj TV’ye program yapan ve canlı yayın yapıldığı Roj NV ve Sterk Production Stüdyolar'’na yapılan baskına en az 300 polisin katıldığını bildirdi. Haberde, ‘Roj NV' müdürü Gülşen Emsiz’in yanı sıra Burhan Erdem, Devrim Akçadağ ve Murat Yaklav ile birlikte 10’dan fazla kişi gözaltına alındığı iddia edildi. Gözaltına alınanlardan bir bölümü Brüksel'deki polis merkezine götürülürken, baskın sırasında stüdyo önüne gelen Roj TV çalışanlarının da içeri alınmadığı belirtildi. Baskın sırasında, yayın odasında bulunan bilgisayar ve diğer yayın teknik araçlar incelemeye alındığı kaydedilirken baskının antidemokratik olduğunu, bazı yayın araçlarının tahrip edildiğini öne sürdü.

  Yayınları bir ara kesilen Roj TV, akşam saatlerinde bina önünde toplananları ekrana getirdi.
   
 2. DaLqaForSilkroad

  DaLqaForSilkroad rank8

  Kayıt:
  3 Nisan 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 3. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.408
  Beğenilen Mesajlar:
  351
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  geç bile kaldılar.
   
 4. HnTRue

  HnTRue rank8

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.885
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennet
  +10000 :headbang:
   
 5. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL
   
 6. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt
  ellerine saglık.