1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rohan Online Karakterlerini Tanıyalım--1-)Dark Elf


 1. os1

  os1 olduser

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.356
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Yarram Victoria / Australia
  a4uffc.jpg
  Dark Elf;
  Sınıflar

  Wizard:

  Wizard'lar daha çok PvE ( Player versus Enemy => Oyuncu moba { canavar } karşı ) oynamayı sevenlere hitap eden bir sınıfdır. Zira Warlock'lara oranlara daha az buff/de-buff'ları olmasına rağmen daha iyi AoE ( Area of Effect => Alan etkili ) skillerine sahip olduğundan dolayı daha seri çok sayıda mob öldürerek daha seri XP ( Experience Points => Deneyim puanı ) kasabilir.

  Kısacası Wizard'lar daha çok buff kullanan ve AoE skilleri kullanan ve PvE tarzı oynamayı sevenlere hitap ediyor. Moblar biz geliyoruz...

  Tavsiye edilen stat artırımları:
  3 Psy, 1 Vit ( 50 Int 'e kadar 2 Psy, 1 Vit, 1 Int verilmeli )

  Warlock:

  Warlock'lar daha çok PvP ( Player versus Player => Oyuncu oyuncuya karşı ) oynamayı sevenlere hitap eden bir sınıfdır. Zira Wizard'lara oranla daha etkisiz AoE skilleri olmasına rağmen daha iyi buff/de-buff ve daha çok tekil hasar veren atak skillerine sahip olduğundan PVP'lerde daha öldürücüler. ( Örn: Dhan { onların gizlenme skillerini silen } ve Dekanlara karşı PvP'de üstün. ) De-Buff'larına örnekler vermek gerekirse rakibin ekipmanlarının özeliklerini etkisizleştiren ve aynı zamanda DoT ( Damage over Time => Belirli bir süre zarfında aralıklarla x kadar hasar veren ) etkisi veren bir skilli vardır. Bir başka örnek daha ise rakibin buff/de-buff kullanmasını engelleyen ve o skill etki ettiği anda rakip hareketsiz halde ise onu donduran skill. ( yani atak yapamaz )

  Kısacası Warlock'lar daha çok buff/de-buff kullanan ve yüksek hasar veren atak skilleri kullanan ve PvP tarzı oynamayı sevenlere hitap ediyor. PvP cenneti bekle ben geliyorum...

  Tavsiye edilen stat artırımları:
  3 Int, 1 Vit ( 50 Psy 'e kadar 2 Int, 1 Vit, 1 Psy verilmeli )

  Genel Değerlendirmeler:


  Wizard'lar group PvP'lerinde ( Township Battle, GvG { Guild War } v.b. ) etkiliyken, Warlock'lar single PvP'lerde daha etkili.
  Wizard'lar yüksek Mana'ları olmasından dolayı daha seri skill kullanıp daha seri mob kesebiliyorken, Warlock'lar daha az Mana'ları olmasından dolayı Wizard'lara oranla daha uzun sürede skill kullanıp daha yavaş mob kesebiliyor.
  Wizard'lar ortalama güçte atak skilleri sayesinde ortalama sürede tek rakibi öldürürken, Warlock'lar güçlü atak skilleri sayesinde Wizard'lara oranla daha kısa sürede tek rakibi öldürür.
  Wizard'lar kısa cool timeları ( yeniden kullanma süresi ) sayesinde skillerini daha kısa sürede tekrar kullanabiliyorken, Warlock'ların uzun cool timeları sebebiyle daha uzun tekrar skilli kullanabilmek için beklemesi gerekiyor.


  Verilen statların verdikleri özelikler:

  Intelligence ( INT ) Verdiğiniz her Int değeri size magic atak gücü olarak dönecektir. Int ayrıca oyuncunun taşıma kapasitesini artırır. Yani Int artarsa, atak gücünüz ve taşıma kapasiteniz artar.


  +3 magic atak
  +1 magic defans
  +1~2 taşıma kapasitesi


  Psyche ( PSY ) Verdiğiniz her Psy değeri size mana olarak dönecektir. Psy ayrıca oyuncunun taşıma kapasitesini azaltır. Yani Psy artarsa, mana değeriniz artar ve taşıma kapasiteniz azalır.


  +2 magic defans
  -3 taşıma kapasitesi
  +10 mana
  +1 mana rejenerasyonu
  Not: Ayrıca elementel direnç değerlerine olumlu etki eder


  Vitality ( VIT ) Verdiğiniz her Vit değeri size HP olarak dönecektir. Vit ayrıca oyuncunun taşıma kapasitesini ve bir miktar fiziksel defansını artırır. Yani Vit artarsa, HP'nizi ve taşıma kapasiteniz ile fiziksel defansını artırır.


  +2 fiziksel defans
  +2~3 taşıma kapasitesi
  +20 HP
  +1 can rejenerasyonu


  Skilleri: Daha detaylı listeler için şu başlığımızı okuyunuz. ( Link en kısa sürede eklenecektir. )