1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rock+Metal dinleyicisiyim ßnde üye olamk istiyorum


 1. mesut_xD

  mesut_xD Bilgiliyim

  Kayıt:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.632
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  @ Konyaaltı Lisesi | Okuldayım canım ailem dönüşüm
  Slipknot 1992 yılında Des Moines, Iowa' da kurulmuş ve halen Roadrunner Records ile çalışan bir Nu-Metal grubudur. İsimlerinin yanısıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0 'dan 8' e kadar olan numaralarla tanınırlar. Bunun yanı sıra her bir grup üyesi kendilerine özgü maske takar.

  Slipknot çağdaş müzik sahnesinin en popüler gruplarından biri olup müzikleri kendi tarzlarındaki diğer gruplarla karşılaştırıldığında oldukça aşırı bir uçta kalırlar. Çıkardıkları üç albümleri ve videoları Grammy' nin "Best Heavy Metal" ve "Best Hard Rock" sınıflamasında Platin satış statüsünü (Platinum sales) hak etmiştir. Son olarak 2006 yılında "Before I Forget" isimli şarkıları ile Grammy Best Metal Performance ödülünü kazandılar. Dünyanın en iyi gruplarundan bir tanesi olarak bilinir.

  Grup aynı zamanda sahip oldukları garip imajlada tanınmaktadır; grup üyeleri birbirinin aynısı tulumlar giymektedir ve bir süre öncesine kadar bu tulumların arkasında ve kolları üzerinde UPC barkodları taşıyorlardı. Grubun taktığı maskeler her yeni albüm öncesinde yeni bir forma sokularak değiştiriliyor. Başlangıçta grup üyeleri kendilerine gizem katmak ve kimliklerini saklı tutmak amacı ile maskesiz röportaj vermeyi ve hatta hayranları ile fotoğraf çektirmeyi bile redediyordu (ya da en azından başka yöntemlerle yüzlerini gizliyorlardı). Bugün grup üyelerinin çoğunluğu Slipknot dışındaki başka gruplarla yaptıkları işlerden dolayı maskesiz olarak fotoğraflanmış durumda;

  Vokalist Corey Taylor ve gitarist James Root Stone Sour grubu ile yaptıkları çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüntülendiler.
  Davulcu Joey Jordison Murderdolls ve Korn ile yaptığı çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüldü.
  Perküsyonda Shawn Crahan grubu To My Surprise ile maskesiz göründü.
  Sid Wilson DJ olarak yaptığı çalışmaları maskesiz olarak gerçekleştirdi.
  Gitarist Mick Thompson Total Guitar isimli dergiye maskesiz olarak poz verdi.
  Bas gitarist Paul Gray' in yüzü bir adli suçtan dolayı polis tarafından çekilen fotoğrafının internete sızdırılmasıyla ortaya çıktı.
  Gray ve Jordison' da çeşitli etkinlerde çekilmiş maskesiz fotoğrafları vardır.
  "Before I Forget" isimli şarkıları için çektikleri video' da maskesiz olarak performanslarını sergilemişlerdir bununla birlikte grup üyelerinin yüzleri anlık ve çok kısa çekimlerle verilmekte (genellikle gözlerine ve ağızlarına yapılan yakın çekimler ile) ve kamera özellikle ellere ve enstrümanlara odaklanmaktadır. Ayrıca bu performasları ile Grammy'e aday gösterilip , en iyi performans dalında Grammy'nin sahibi olmuşlardır
  ..
  ps: Dinlediim gruplar : SlipKnot,Linkin Park , Cradle Of Filth , Kurban ,Mor ve ötesi , Korn, Iron maiden . vs .vsBuldum okudum ve bazı bildiğim şeylerle birlikte oluşturdum. :) Adayım işte :) :kalp: Metal !!
  ps2:Joey Jordison favorim <3
  ps ßlmeyen için slipknot nu-metal soyler nu metalde şudur=Nu metal bir alternatif metal alt türüdür. 1990'lı yılların başında Alternatif metal türünün değişime uğramasıyla ortaya çıkmıştır. İcra edenler Hardcore punk, Heavy Metal ve Thrash metal gruplarından etkilenmişdir.

  Nu metali heavy metalden ayıran en büyük özellik diğer metal grupları kadar sert ve net şarkı sözleri bulunmaması ve zenginlik kaygısı içermeyen enstruman kullanımıdır[kaynak belirtilmeli]. Örnek olarak hemen hemen tüm nu-metal grupları gitar sololarından kaçınırlar. Metal müzikte vazgeçilmez olan müzikal elementlerin yerini turntable, rap vokal ve benzeri öğelerle doldurmaya çalışırlar.
  Tekrar tekrar bende üye olamk istiyorum ~~:D
   
 2. Sp00Ky

  Sp00Ky rank8

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  529
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Belli DeğiL xD
  NihgtWalkeR'a biLdir ve iyi biR RockeR oLduğunu kanıTlarsan sNi alıcakTır :wink1:
   
 3. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 4. Tuxedoed

  Tuxedoed rank8

  Kayıt:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.694
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Los Angeles,CA
  viewtopic.php?f=697&t=91587