Takımı
Galatasaray
Tam İsmi: Robert Pattinson
Doğum Tarihi: 13 Mayıs 1986
Doğum Yeri: Londra İngiltere

Biyografi:
Robert Pattinson 13 Mayıs 1986 yılında Londra İngiltere'de doğdu. Spor konusunda yüksek tecrübesi olan bir spor adamı. Özellikle futbol ski ve snowboard yapmaktan hoşlanıyor. Ayrıca müzikten de çok hoşlanıyor ve gitarla klavye çalan yetenekli bir müzisyen.
Ateş Kadehi oyuncu kadrosuna Üçbüyücü Turnuvası'nda Hogwarts'ı temsil edecek olan Cedric Diggory rolüyle katılıyor. Turnuvada kendisine son dakikada gizemli bir şekilde katılan isim elbette Harry Potter.
19 yaşındaki Pattinson profesyonel kariyerine kısa süre önce Uli Edel'in yönettiği Sam West ve Benno Furmann'ın başrolde yer aldığı "Sword of Xanten"le başladı.
Robert bunun öncesinde Barnes Tiyatro Grubu'nun bir üyesiydi ve Thornton Wilder'ın yönettiği "Our Town"da George Gibbs karakteriyle başrol oynamıştı. Robert ayrıca Cole Porter'ın yönettiği "Anything Goes"da Lord Evelyn Oakleigh" ve "Tess of the D'Urbevilles"de de Alec rollerini üstlendi. Genç oyuncu kısa süre önce ise OSO Sanat Merkezi'nde "Macbeth"te Malcom'ı oynadı. Filmografi:
- Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
- Ring of the Nibelungs (2004) (TV)
- Vanity Fair (2004)
-Twilight (Alacakaranlık) (2009)

Resimler
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
uuff yaa herif tam bir karizma hele twilight'ta hatunu koluna takıp aşkını ilan ettiği gün ki arabadan inişler tavırlar elini kare yapıp içine alsan tamam işte bu dersin o derece rolün adamı asil adam bu ingilizler canım aynı biz gibi :D

aghh kasım gelsin artık acilen serinin 2.nci filmini izlemeliyim.

Hhihi okan abi :D senbaya filme hayran kalmışsın :D ama Pradanın dediği gibi internette gezerken gordum ttam bir facia

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben sinemadan iyi filmden kaliteli oyuncudan işi bilen yönetmenden anlarım kuzum 8 yaşımda peder video almıştı (ben çocukken anormal zengindik şimdi fakiriz) o video ile almanyadan amcamın gönderdiği koli koli beta kasetlere film kayıtları yapardım ilk sinemaya 7 yaşında üçü bir arada filmlerden izlemeye gitmiştim :D

bu bağlamda bu filmde ki karakter tiplemesi tarz duruş oyunculuk ve yüz ve yönetmenin kareleri tartışmasız kusursuz bir de eser kusursuz olunca film ve kitapları benim gözümde zirvede yer alır SAW 1 benim 1 numaralı filmimken artık TWILIGHT 1 diyorum SAW ikinci sıradadır diyorum.

şu anda da seriyi kitap olarak okumak için kolları sıvamış durumdayım ama önce elimde ki 2 kitabı okuyup bitirmem lazım (O.Pamuk Masumiyet Müzesi - E.Şafak Aşk) ardından ver elini meyers dörtlemesi 8)

Tüm serisini okumanı şiddetle tavsiye ederim olaylar daha karışıyo çekici hal oluyo 50 sayfa okuyacam şimdi diyosun kitabı elinden bırakamıyosun ben tüm seriyi 2 kere okudum 3. yü de istiyorum ama yeter artık kalsın dizginliyorum kendimi :D

Yukarı Alt