1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rezillik!!!


 1. extrem

  extrem rank8

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  959
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Profesyonel Öğrenci :D

  [​IMG]

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da azarladığı görme engelli Nurullah Mehmetoğlu, Bakan Akdağ'ın ve çevresindekilerin şok eden sözlerini anlattı. Yaşananları medyayla paylaştığı için AK Parti milletvekilleri tarafından tehdit edildiğini de açıklayan Mehmetoğlu, "beni işimden kovmakla tehdit ediyorlar" dedi.

  Batman'da Petrolkent Mahallesi'nde babasına ait evde oturduğunu anlatan 6 çocuk babası, Mehmetoğlu, şöyle dedi:

  "3 yıl önce işe başladığımda sigortam yapılmadı, aylık ücretim 7 ay süreyle verilmedi. Sağlık Bakanı ne sorunlarla karşılaştığımızı bilmiyor. Asgari ücretle 8 kişilik ailemi geçindiremediğimin farkında da değil. Pazar sabahı 08.00'den itibaren öğleye kadar beklediğim Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 'Bir dakikanızı alabilir miyim?' deyince danışmanına 'Bu arkadaşımıza bir yemek ısmarlayın ve oturtun' sözleri beni şok etti. Daha sonra araya giren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'Gel derdini Bakan'a anlat' dedi. Sayın Akdağ bana baktı ve elimi bile sıkmadan, söyledikleriyle adeta şok oldum. Sabaha kadar uyamadım. Büyük üzüntü duydum."

  TEHDİT ÜSTÜNE TEHDİT ALDI

  Partilerin tüm adayları gibi Bakan Akdağ'ın da özürlülerin adayı olduğunu söyleyen Nurullah Mehmetoğlu, "Tüm insanlar gibi Bakan bey de engelli adayıdır. Bana söylediği sözlerine karşılık vermek istedim. Ama yine de bakanımız olduğu için bir şey söylemedim. İlkel koşullarda olan taşeron işçiliğinin son bulması için böyle bir talebi, Bakan beye iletmek görevimdi. Hastanede 3'ü görme engelli toplam 7 engelli görev yapıyor. Olayın ardından AK Partili bazı milletvekilleri beni telefonla arayarak, 'Niye bunları basınla paylaşıyorsun. İşinden olursun' sözleri beni ikinci kez üzdü. Sağlık Bakanı Akdağ'ın tutumuna anlam veremedim. Karşıma çıkarsa yine de aynı talebimi dile getiririm. Ekmeğim için hakkımı arıyorum" dedi.