Resmi: Buemi, Toro Rosso'nun Koltuğunu Kaptı

Scuderia Toro Rosso, 2009 sezonundaki yarışlarda Sebastien Buemi'nin, araçlarından birinin koltuğuna geçeceğini doğruladı.

Genç pilot, kışın takımla yaptığı testler sonrasında yarış koltuğunu ele geçirdi.

20 yaşındaki Buemi, Red Bull'un genç pilot programının bir parçasıydı ve geçen sene GP2'de mücadele etti.

Takım patronu Franz Tost: "Zaten Red Bull ailesinin bir parçası olan Buemi'yi takımımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz. Mühendislerimiz, araçtaki hızından ve geçen sene bizimle katıldığı testler sırasındaki öğrenme kabiliyetinden etkilendi."

"Bu, GP2'deki bazı etkileyici performanslarıyla birlikte, ona sürüş (şansını) vermek için yeterliydi. Onun katılması ayrıca, Red Bull Genç Pilotlar pragramının amaçlarını yerine getiriyor ve daha düşük formulalarda firmanın desteklediği genç pilotlar için Scuderia Toro Rosso'yu vitrin olarak kullanma konusunda Dietrich Mateschitz'in niyeti ile örtüşüyor"

Buemi, Toro Rosso ile ile resmi sürüşünü bu ayın sonlarında Portekiz'de Portimao pistindeki testte yapacak.

Buemi: "Bu sene Scuderia Toro Rosso adına süreceğim için doğal olarak çok mutluyum. Yarışmaya başladığımdan beri bir Formula 1 pilotu olmak her zaman benim hedefim olmuştu"

"Bu sene en iyi sonuçları elde etmek ve Red Bull'un bana gösterdiği güveni haklı çıkarmak için elimden geleni yapacağım. 2005'ten bu yana kariyerimde bana olan bütün yardımları ve bu fırsat için Red Bull'a teşekkür etmek istiyorum"

Toro Rosso, Buemi'nin takım arkadaşının zamanı gelince duyurulacağını belirtti.

Yukarı Alt