Crop Tool aracı ile resimleri keserken girintili çıkıntılı resimleri istediğim gibi kesemiyorum. Crop Tool'da resmin bir yerinde içeri girerken bazı yerlerinde de dışarı çıkarak kesebilir miyim ? Lasso Tool ile etrafından çiz kes demeyin o işime yaramıyor.

PS de yapamayacağın şey yok ama tam olarak ne demek istediğini anlayamadım :(

Bu mesaj Egoist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Egoist demiş ki:
Net olarak kesmeyi soruyor bro. İstenilen nesneyi keserken arkaplandan bölüm kalmamasını ya da bunu sağlarken daha da fazla içeri girip karakterden parça almamayı önlemeyi soruyor, ve dediğin gibi bunun da çözümü var.

Amma velakin ben bilmiyorum o kadar iyi PS. Direkt olarak bir çözümü yoktur, dolaylı birkaç efektle yapıyorsundur ve biraz da el alışkanlığı tabi. Ama blur kullanarak fazla ya da az kaçmış yerleri bulandırıp daha iyi bir görüntü elde edebilirsin.

Bu mesaj Mr. Mojo Risin' rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mr. Mojo Risin' demiş ki:
Bu mesaj Egoist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Egoist demiş ki:
Net olarak kesmeyi soruyor bro. İstenilen nesneyi keserken arkaplandan bölüm kalmamasını ya da bunu sağlarken daha da fazla içeri girip karakterden parça almamayı önlemeyi soruyor, ve dediğin gibi bunun da çözümü var.

Amma velakin ben bilmiyorum o kadar iyi PS. Direkt olarak bir çözümü yoktur, dolaylı birkaç efektle yapıyorsundur ve biraz da el alışkanlığı tabi. Ama blur kullanarak fazla ya da az kaçmış yerleri bulandırıp daha iyi bir görüntü elde edebilirsin.
Arkadaş anlamış sağolsun. Neyse bulcaz artık bi çözüm

Crop yaparken, feather seceneğini denedin mi? (seçtikten sonra sağ tık feather)

böylece sert bir şekilde kesmez, yumşatarak keser?

Takımı
Galatasaray
Magic wand tool ile temizleyebilirsin resim dışındaki kısımları veya arkaplanı.

Yukarı Alt