1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Requiem: BloodyMare [Rehber]


 1. Jessica Alba

  Jessica Alba rank8

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  455
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  REQUIEM:BLOODYMARE


  [​IMG]

  Ana Site= http://www.playrequiem.com/index.aspx
  Yeni başlayanlar için rehber= http://www.playrequiem.com/game/beginnersGuide.aspx
  [​IMG]
  Ana siteye girmek için yaşınızın 17'den büyük olması gerekir,onun için doğum yılınızı ona göre yazın.


  Bu oyunumuz bildiğiniz MMORPG'lerimize pek benzemiyor.Neden ki ne özelliği mi var bu oyunun?Kan...Oyunumuzda yaratıkları öldürürken bol miktarda kan görebiliyoruz,ayrıca moblarımız da zombiyi andıran cinsten.

  Bazı oyunlarda gördüğümüz gibi bu oyunda da classımızı seçiyoruz,level 10'a geliyoruz 2 class arasından bir seçim yapıyoruz.Sonra biraz daha gelişip level 50'de bir seçim daha yapıyoruz.Ayrıca oyunumuzda zıplama özelliği de var ve oyunu eğlenceli kılıyor,bu oyunda olan zıplamaya yönelik bir özellik ise zıplarken de vurup skill atabilmemiz.


  IRKLAR

  Bu güzelim oyunda 4 farklı ırkımız mevcut,eskiden 3'tü ama 1 yıl içinde yeni ırk eklenmiş sanırım.
  Bu ırklar:

  1-Turan

  [​IMG]
  Irkımızın Linki= http://www.playrequiem.com/game/Race_List01.aspx

  Bu ırk insanlara benzeyen ırkımız,hatta insan da diyebiliriz.Yukarıda verdiğim linkte ırkımızın güç,karakter vs. özellikleri mevcut.Ben bunları yarı iyi yarı normal İngilizce'm ile çevireceğim,bana güvenmeyen arkadaşlarımızın yukarıdaki linke buyur etmeleri rica olunur.

  Irk Adı=Turan

  Güçlü yanları=Dengeli güç,agility ve intelligence(Bunlar kalıp gibi kullanılırlar,çevirme ihtiyacı duymuyorum o yüzden yanlış anlamayın .)

  Zayıf yanları=Büyüye karşı dayanıkslızlık

  Karakteristik=Ethergia'nın örnek ırklarındandır,diğer ırklardan kendisini ayırn büyük bii özelliği yoktur,azim ve dayanışmalarıyla tanınırlar.Adaletin tarafında olmaları,dengeyi tercih etmeleri ve uyumlu saldırı teknikleri,hızlı hareketleri ve çevikliği kaba kuvvete tercih etmeleriyle oluşan bir ırktır.(Son cümleden emin değilim...)Bu ırk diğerlerinin yeteneklerini öğrenmede de çok yeteneklidir,kendi ihtiyaçları için Xenoa'ların kutsal büyülerini kullanmışlardır

  Savaş tarzı=Strength ve spirit özelliklerinde fena olmayan Turanlar;agility,öğrenim ve intelligence'da gayet iyidirler.Bu özellikler,onların yeni yetenekler öğrenip kullanmalarını sağlar.Çok efendi bir ırk ldukları için yeteneklerini düşmanlarına gereksizce işkence yapmak için kullanmazlar.

  Diğer ırklarla ilişkileri=Bartuk ve Turan ırkları tarihleri boyunca savaş tekniklerinde fiziksel gücü kullanırlar.Bir şekilde Bartuklar'ın fiziksel güçleri Turanlar'dan daha yüksek olmaya başlayınca Turan ırkı daha dengeli bir ssavaş stili izlemeye başladılar.Xenon İparatorluğunun o dönemi boyunca Turanlar'ın çoğu kutsal büyü üzerine yoğunlaştı ve bu konuda usta oldular.Doğal olarak,kara büyü kullanan Kruxenalara karşı oldular.

  Turanlar'ın birinci kademe sınıfları Defender ve Templar'dır,oyuna başladıktan sonra level 10'da Defender seçenler level 50'ye gelince Commander veya Protector;Templar seçenler ise Tempest ya da Radiant olur.
  2-Bartuk

  [​IMG]

  Irkımızın Linki= http://www.playrequiem.com/game/Race_List02.aspx

  Bu ırk Turanlar'a nazaran biraz daha "Büyük" bir ırk.

  Irk Adı=Bartuk

  Güçlü yanları=Yüksek strength ve dayanışma

  Zayıf yanları=Düşük spirit ve dayanıksız zihin

  Karakteristik=Bartukların akıllara zarar fiziksel gücü vardır,fakat ruhsal güçleri çok azdır.Düşmanlarına karşı çok çabuk tahrik olabililer,ve ciddi derecede olan bu zayıflık kontrollerini kaybetmelerine neden olabilir.Yandaşlarına karşı çok cömert olan bu ırk savaşlarda,dayanışmanın verdiği güç ile arkadaşlarının yanlarında savaşırlar.Verdikleri kararlar çok basittir:Arkadaşa yardım,düşmana ölüm.Büyü kullanan Bartuklar genellikle siyah teknikleri ve ateş büyülerinde sınırlı kalırlar,intelligence eksiklikleri yüzünden karmaşık skilleri kullanamazlar.

  Savaş tarzı=Bartuklar'ın güç temelli fiziksel saldırılara eğilimleri vardır,mesela kalkan yerine iki elli ağır kılıçlşarı kullanırlar.Bartuk Büyüleri'nin çoğunluğu zehir veya düşük seviye yardım büyüleridir.Ama Bartuk Büyüleri'nin diğer ırklarlarınkiyle bnzerliği yoktur.Diğer ırkların Bartuk Büyüleri'ne karşı koymaları gerçekten de zordur.

  Diğer ırklarla ilişkileri=Xenoaların Bartuklar'ı egemenlik altına almasından beri Bartuklar Xenoalar'a karşı derinden bir nefret beslemektedirler.Ama artık onlar Xenoalar'ın eksi yönlerini kendi çıkarları için nasıl kullanacaklarını biliyorlar.Bartuklar,Kruxenalar'la işbirliği yapabilirler;fakat Turanlar ve Xenoalar'dan nefret ederler.

  Bartuklar'ın birinci kademe sınıfları Warrior ve Shaman'dır,oyuna başladktan sonra level 10'da Warrior seçenler level 50'ye gelince Berserker veya Warlord;Shaman seçenler ise Forsaker ya da Mystic olur.  3-Kruxena

  [​IMG]

  Irkımızın Linki= http://www.playrequiem.com/game/Race_List03.aspx

  Kruxena'lar,Turan'lara göre biraz daha uzun,artist ve birazcık da mavi.

  Irk Adı=Kruxena

  Güçlü yanları=Fiziksel ve ruhsal üstünlük

  Zayıf yanları=Diğer ırklarla işbirliği yapmazlar.Merhamet ve hırs eksikliği,acımasızlık.

  Karakteristik=Ruh ve güç özellikleriinin ikisini birden kullanırlar;kısa ve uzun mesafe silahlarını kullanabilir ve büyüde yetenekli olabilirler.Kruxenalar,yıkım için yaratıldıkları için sert ve soğuk kalplilerdir,sonlarını getirmek için arkadaşlarını bile kurban edebilirler.Bu ırk,düşmanlarına acı çektirmek ve çevreye zarar vermek hakkında endişe duymazlar.

  Savaş tarzı=Savaşçı sınıfları ışığı,hızlı vuruşlar için yakın dövüş silahlarını,kullanırlar ve DOT(Damage Over Time) ataklarıyla güçlerine güç katarlar.Uzak mesafe silahlarını da etkisizleştirici saldırılarda kullanabilirler.Büyücü sınıfları DOT büyülerini,düşmanlarını lanetlemek veya zehirlemek için kullanırlar ama haliyle savaşçılardan daha korumasızlardır.

  Diğer ırklarla ilişkileri=Kruxenalar Antik Natsu tarafından insacıl silahlar olak yaratılmışlardır.Bartuklar'ın,bazı genlerini Kruxenalar'la paylaştığından beri sadece Bartuklar'la dostluk bağı olan bir ırktır.Diğer ırklarla dost değildirler.Onların nefret dolu ve küçüseyici tavırları,Turanlar'ın sevecenlikleriyle tam bir zıtlık oluşturur.

  Kruxenalar'ın birinci kademe sınıfları Rogue ve Soul Hunter'dır,oyuna başlayıp level 10'da Rogue seçenler level 50'de gelince Shadow Runner veya Assassin;Soul Hunter seçenler ise Defiler ya da Dominator olur.  4-Xenoa

  [​IMG]

  Irkımızın Linki= http://www.playrequiem.com/game/Race_List04.aspx

  Bu ırkın karakterleri diğerlerine göre daha kısa.

  Irk Adı=Xenoa

  Güçlü yanları=Yüksek zeka seviyesi(intelligence),hızlılık ve görüş gücü

  Zayıf yanları=Minik beden,düşük fiziksel kuvvet

  Karakteristik=Xenoalar eşi benzeri olmayan yüksek derece zekaya sahiptirer.Düşük fiziksel güçlerine karşın yüksek el becerileri ve görüş alanları vardır.Zayıflıklarını kapatmak için yüksek mesafeli saldırılar ve bilgi temelli büyüler kullanırlar.Xenoalar din,inanç ve otoritelerine göre yaşarlar(Son cümleden emin değilim.).Irkın lideri olmak için kişi,inanç gücünü halka kanıtlamalıdır.Xenoalar kendilerini diğer ırklardan daha üstün görürler,seçilmiş olduklarını düşünür ve diğer ırkları küçük görürler.Xenoalar küçük bir ırktır ama bilim hakkında bildikleri çok şey vardır.Kendilerini koruyabilmeleri için Xenoalar'ın büyüleri gelişmiştir.Fakat bazı "off-guard" düşmanlara saldırabilmek için ofansif büyüleri de bulunmaktadır.Bir Xenoa bu minik vücudunun hakkı olarak uzak menzilli saldırılarda ve tuzaklarda iyidir.İyileştirme ya da bulma/"detecting" yetenekleri diğer ırklara nazaran daha güçlüdür.Direkt saldırı büyüleri yerine destek büyüleri gelişmiştir.Bir Xenoa büyük bir büyü saldırısı yapabilmek için kendini öldürebilir.

  Savaş tarzı=Düşük fiziksel yetenekleri nedeniyle Xenoalar uzun mesafeli saldırıları tercih ederler.Büyüleri temel olarak güce ve inancın ruhuna bağlıdır.

  Diğer ırklarla ilişkileri=Xenoalar çok zekidirler ve diğer ırklara pek değer vermezler.Fakat bir Xenoa bunu saklayacak kadar akla sahiptir.Ayrıca kontrolde de ustadırlar;büyü güçleri hiç bir ırkla eşleştirilemez.

  Xenoalar'ın birinci kademe sınıfları Hunter ve Battlemagician'dır,oyuna başlayıp level 10'da Hunter seçenler level 50'ye gelince Avenger veya Ranger;Battlemagician seçenler ise Elementalist ya da Druid olur.  Karakterlerimizin Skill'leri ve küçük skill ağaçları= http://www.playrequiem.com/game/jobSkill.aspx  UNIQUE OZELLİKLER


  DNA System

  Oyunda DNA Sistemi diye bir olay mevcut,bu olay sayesinde DNA'mızı değiştirebiliriz.Hayır heycanlanmayın öyle mutasyona falan uğramıyoruz.Altı üstü bir-iki özellik ekleniyor karakterimize.Skillerimizin yeniden dolma sürelerini kısaltma,vuruş gücünü arttırma veya bufflarımızın üzerimizde durma zamanını arttırma gibi özelliikler bunlar.

  Dahası İçin buyrun buradan= http://www.playrequiem.com/game/UniqueSystem03.aspx


  Nightmare Monsters

  Nightmare Monster'lar kendi levellarına göre çok güçlü canavarlardır,oyun saatine göre 23:00 ve 2:00 arasında haritaların bazı bölgelerinde özel olarak çıkarlar.Party kurarak kesmeniz önerilir.

  Haritadaki mekanları ve daha fazla bilgi= http://www.playrequiem.com/game/uniqueSystem02.aspx

  Possession Beast System

  Oyunun güzel özelliklerinden biri de bu,canavara dönüşebilmemizi sağlıyor.Level 23'e geldiğimizde bir görev alıyoruz ve yapmaya başlıyoruz;fakat bu görev zincirinin 11. kısmı tek başınıza yapamayacağınız kadar zor.Bu nedenle yüksek level birinden veya kendi levelinizdeki birkaç kişiden yardım isteyerek yapmanız gerekir.

  Görev zincrinin sonunda Giont ve Rebria adında iki tamamlanmış Posession Beast'ınız olur,bunları Posession Beast menüsüne koyup sonra da skill barınıza koymanız gerekir.

  Posession Beastlar'ınızı kullanabilmek için "Hardcore Point" adı verilen puanlardan almanız gerekir,canavarı öldürdükçe bu puna artar ve %90 veya daha üstü olduğunda beast kullanabilirsiniz.

  Buyrun burası da sitesi= http://www.playrequiem.com/game/uniqueSystem01.aspx


  Oyun-İçi Bilgiler :


  [​IMG]
  Oyuna girdiğinizde,karakterlerin çalınmasını engelleme amaçlı yapılan "Karakter Şifre"lerinizi sakın ama sakın unutmayın


  [​IMG]
  Sağ Alt Tarafta World of Warcraft'a benzer 5 tane çanta bulunuyor. Bu çantalar QUEST'ler ile açılarak İnventory Olarak kullanılıyor.
  Oyunda 3 Server bulunuyor.Bunlar;1-Valdes ,2-Lintra ,3-Hammerine(PK)

  Oyun İçi SS'ler;
  [​IMG]
  Canavarlardan Çıkan Kan Fazlasıyla Dikkat çekiyor, Canavarlar öldürüldügü zaman parçalara ayrılarak etrafa saçılıyor 2-3 parça halinde. Efekt açısından fazlasıyla düşünülmüş bir oyun. özellikle Arkanız dönükken MOB'a vuramamanız çok ilgi çekici bir gerçekçilik.

  [​IMG]

  [​IMG]
  İlk skill olmasına ragmen karizması ortada 8-)


  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

  [​IMG]
  Özellikleriniz uyuşuyorsa, SAKIN KAÇIRMAYIN BU OYUNU ! :)

  Questler için yardım= http://requiem-wiki.org/wiki/Quests

  Level kasmak için yerler= http://requiem-wiki.org/wiki/Leveling_Spots  Saygularımla
  Jessica Alba