Merhaba arkadaşlar Replacer.exe hatası alıyorum error code 193 forumda sadece tek bir başlık gördüm ondada silinip yüklenmesi söylenmiş denedim fakat olmadı işletim sistemim windows 7 ultimate 64 bit bundan önceki işletim home premium'du aynı hatayı aldığım için ultimate kurdum yine aynı sıkıntı ile karşılaştım yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı ve tüm clientlerde bu hatayı almaya başladım

forumda bulabildiğim konu : ya-updating-cekmiyo-help-me-pls-t23629.html

Aldığım hata : http://f1207.hizliresim.com/z/q/9yb88.png

Sorunu uyumluluk windows 98/Windows me yaparak çözdüm ama bu seferde işletim 16bit desteklemeyen dosya hatası veriyor oyuna girişte bir sıkıntı olmuyor

uzun ugraslar sonrası çözumunu buldum ve cok kolay bi çözumu var. Silkroad uyumluluğunu 98/me olarak ayarlayın uygulayın, sro_client uyumlulugunu xp pack2 olarak ayarlayın ve
ADIM 1 : Bilgisayarım > Sağ Tuş > Özellikler
ADIM 2 : Gelişmiş sistem ayarları.
ADIM 3 : Gelişmiş > Ayarlar
ADIM 4 : Veri yürütme engellemesi > Ekle
ADIM 5 : Silkroad'ın bulunduğu klasörü açarak C:\Program Files\SROTR\ altında bulunan sro_client.exe ve silkroad ' ı gözattan seçip ekliyoruz.
ADIM 6 : Bu işlemleri uyguladıktan sonra problemin giderilmiş olması gerekmektedir. Eğer problem giderilmediyse ADIM 7 yi izleyin.
ADIM 7 : Başlat > Çalıştır > cmd ' açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki kodu olduğu gibi yazıyoruz :

Kod:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff
Kodu çalıştırmak için yönetici olanız gerekir diye bir hata verirse, cmd yi açarken sağ tuşla tıklayıp yönetici olarak çalıştır dememiz sonrasında ise bu kodu yazmamız gerekiyor.

ADIM 8 : Bilgisayarı yeniden başlatın.
Sonrasında iyi oyunlar ^^

Takımı
Galatasaray
Üyenin kayıt tarihi 4 Temmuz 2011,sadece bir mesajı var oda bu ve konunun açılış tarihi 22 Temmuz 2012 sanki bir anda vahiy gelmiş de yazmış gibi ilginç. :think:

Yukarı Alt