1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rektörden Farmville uyarısı


 1. TorQ

  TorQ rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.693
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Satasma Baba Yorgun xD

  Ziraatçi kökenli rektör Taluğ, çiftçilerin yaşadıklarına dikkati çekmek için Farmville'li uyarı yaptı


  Ziraat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “Ziraat Mühendisliği 7. Teknik Kongresi”nde konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, tarımın içinde bulunduğu durumu dünyaca ünlü Farmville oyunu ile yaptı.
  2009 Haziran ayından bu yana dünyada ve Türkiye'de çiftçi sayısında inanılmaz bir artış meydana geldiğini dile getiren Taluğ, “Facebook'ta farmville ile çiftçi sayısı 70 milyonu aştı. Gerçek yaşama baktığımızda ise tarım işletmeleri, köyler ve kırsal alanlar boşalıyor” diye konuştu.

  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çolak, dünyada yeterince gıda üretilmesine rağmen, dağıtımdaki dengesizlikler nedeniyle yaklaşık 2 milyar kişinin açlık çektiğini söyledi.

  Tarım alanında bilgi ve teknolojinin çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Çolak, ortaya çıkan yeniliklerin de çiftçilere tanıtılması gerektiğini kaydetti.

  ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI

  Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Günaydın Türkiye'de halen 20 ziraat fakültesinin mezun verdiğini, yeni açılanlarla birlikte ise 25 adet ziraat fakültesi bulunduğunu belirtti. Günaydın, bugüne kadar bu okullardan 93 bin ziraat mühendisi yetiştiğini ve bu mühendislerin Türk tarımına önemli katkılarda bulunduğunu bildirdi.

  Tarım sektörüyle ilgili açıklanan resmi verilerin gerçeği yansıtmadığını iddia eden Günaydın, Türkiye'nin tarımsal hammadde ticaretinde net ithalatçı, gıda sektörü ticaretinde de net ihracatçı konumda bulunduğunu söyledi.

  Günaydın, son 7 yılda tarımsal ürünlerde sadece mısır, çeltik ve ayçiçeğinde üretim artışı meydana geldiğini, Türkiye'de ekim alanlarının 2 milyon hektar azaldığını, süt üretimi ve büyükbaş hayvan varlığında önemli azalmayan meydana geldiğini kaydetti.
  Tarım kuruluşlarını idare edenlerin bu alanda eğitim almış kişiler olması gerektiğini, oysa Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürünün tarih öğretmeni, TİGEM Genel Müdürün mimar, TMO Genel Müdürün ise bir mülkiyeli olduğuna işaret eden Günaydın, TİGEM'e bir mimar atanırsa kurum arazilerinin ancak TOKİ arsası haline dönüştürülebileceğini söyledi.

  Günaydın, Türkiye'de maliyetleri düşüren, verimliliği artıran bir tarımsal üretim yapısına ihtiyacı bulunduğunu sözlerine ekledi.​

  Adam Ömrü Hayatında Tarlaya Gitmez FarmVillede 70 Milyon :think:
   
 2. Advance

  Advance  

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.577
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48

  Farm ville ile alakası nedir ya :mrgreen:
   
 3. Leet1

  Leet1 olduser

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.797
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  Farmville ile teknolojik şeylerin olmadığını düşün..paran var ama teknoloji yok..teoriye göre toprak alıp işleyecektik hem hobi hemde gelir kaynağı hemde ülkeye destek.
   
 4. _By_DaDaSsS_

  _By_DaDaSsS_ olduser

  Kayıt:
  2 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.442
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  SANA Bİ KORUM

  Adamın babasının tarlası var hayatta tarlaya gitmemiş evde farmville oynar xD