Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Real'in sürprizi Yattara mı?
İspanyol spor gazetesi Marca, Real Madrid Kulübü'nün ara transfer döneminin kapanmasına az bir zaman kala Trabzonspor'dan İbrahim Yattara'yı transfer edebileceğini, kararın yarın verileceğini iddia etti.

''Sürpriz transfer Yattara olabilir'' başlığını atan Marca, Real Madrid takımının teknik direktörü Juande Ramos'un istediği ileriye dönük sağ kanat oyuncusunun Yattara olabileceğini savundu. Real Madrid'in Yattara'nın transfer edilmesi için Trabzonspor'a 1.5 milyon Avro bonservis bedeli teklif ettiği söylenirken, Gineli futbolcuya da övgüler yağdırıldı.

İspanyol gazetesi, Yattara için, ''mevkisinde mükemmel, top virtüözü'' derken, görmek isteyenlerin internette youtube kanalından 28 yaşındaki Yattara'nın neler yapabileceğini izleyebilecekleri kaydedildi.

Yattara'nın gol kapasitesinin yüksek olmadığı, ancak kanatlardan çok iyi bir şekilde içeriye kadar girdiği vurgulanarak, ''Ancak İspanyol ligine göre daha düşük seviyeli bir ligde oynuyor. Belki İspanya'ya gelirse La Liga'ya da gösteri ve farklılık getirebilir'' denildi.

Yattara ile ilgili görüşü sorulduğu belirtilen Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones'in de, ''Ronaldinho'ya çok benziyor'' dediği yazıldı.

Bu arada ara transferin bitmesine 2 gün kala, Real Madrid'in mutlaka bir oyuncu almak istediği ve ilk olasılık olarak gösterilen İngiltere'nin Wigan takımında oynayan Ekvatorlu Valencia ile görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı belirtildi. AS gazetesi Real Madrid'in Valencia için 1 milyon Avro önerdiğini ancak İngiliz kulübün kabul etmediğini ileri sürerek, Ekvatorlu futbolcunun, ''Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorum'' diyerek Real Madrid'e gelme isteğini net bir şekilde açıkladığı kaydedildi.

İspanyol basınına göre Real Madrid'in yarın karar vereceği ara transfer olasılığında Valencia ilk olasılık olarak gösterilirken, Yattara ''süpriz'' olarak değerlendiriliyor.

Yukarı Alt