1. Reklam


  1. kyra
   viki
   Tenda
   lastworld
   silkroadcilar
   3

Razer Black Widow: Oyunculara uygun mekanik klavye


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.210
  Beğenilen Mesajlar:
  301
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Razer Black Widow: Oyunculara uygun mekanik klavye


  Eskilerin "klikli" olarak adlandırdıkları, mekanik kontaklar kullanan klavyeler bir süredir yeniden gündeme geldiler. Sıkı bilgisayar tutkunları için tasarlanmış Das Keyboard ile tekrar hatırlanan mekanik klavyeler, tuşlara basıldığında verdikleri belirgin tepki nedeniyle beğenilmekteler. Razer, şimdi bu keyfi oyunculara da sunuyor.

  Razer'in bugün yaptığı duyuru, firmanın oyunculara yönelik ve mekanik kontaklar kullanan ilk klavyeyi geliştirdiğini haber vermekte. Firmanın Black Widow adını verdiği yeni klavye bilgisayara USB üzerinden bağlanıyor. Üzerinde oyunculara yönelik 5 makro düğmesi bulunan klavyenin tüm tasarımında oyuncuların ihtiyaçları dikkate alınarak çalışılmış.

  Razer, bu klavyenin iki modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Standart Black Widow modelinde aydınlatma yok, ancak üst model olan Black Widow Ultimate modelinde tuşları aydınlatılmış durumda ve aydınlatma şiddeti 5 düzeyde ayarlanabiliyor. Ayrıca bu üst modelde klavyenin üzerinde ses bağlantıları ve bir adet USB bağlantısı da yer alıyor.

  Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen Black Widow ve Black Widow Ultimate için Razer'in ilan ettiği fiyatlar sırasıyla 79 Euro ve 129 Euro düzeyinde.


  [​IMG]