Raul yeni formasını giydi
Bundesliga ekiplerinden Schalke, yeni transferi Raul'ü basına tanıttı. Real Madrid efsanesi, yeni takımında da kendisiyle özdeşleşen 7 numaralı formayı taşıyacak.

Raul Gonzales, yeni sezonda Schalke taraftarının bitmek bilmeyen şampiyonluk hasretini dindirmeye çalışacak.
Schalke yönetimi, Real Madrid ile yolları ayrılan 33 yaşındaki futbolcuyu 2 yıllık resmi sözleşmenin altına imza attıktan sonra maçlarını oynadığı statta basının karşısına çıkardı.
Raul, kariyerinde yeni bir sayfa açtığı için çok mutlu olduğunu söyledi ve takımın hedeflerine ulaşması için elinden geleni yapacağının sözünü verdi.
Raul, "özel bir gün geçiriyorum. Çünkü 16 yıl boyunca formasını giydiğim kulübümü artık arkamda bıraktım. Ancak yeni bir mücadeleye giriştiğimi düşünüyorum. Özellikle transferim için büyük çaba harcayan teknik direktör Felix Magath'ın bana karşı olan inancını boşa çıkarmamaya çalışacağım. Umarım tüm Schalke taraftarı performansımdan zevk alacak. Takımın sezon öncesi koyduğu hedeflere ulaşabilmesi için elimden geleni yapacağım" dedi.
Raul'ün transferi için bizzat devreye giren Magath da Real Madrid efsanesinin kadrolarına katılmasıyla güçlendiklerini vurguladı.
Magath, Raul'ün Schalke forması giyeceği 2 yıl içinde büyük başarıların altına imza atmaya çalışacağını ifade etti. Raul yeni sezonda kendisiyle özdeşleşen 7 numaralı formayı bu kez Schalke'nin başarısı için sırtına geçirecek.
Real Madrid forması ile 3 Şampiyonlar Ligi, 6 da La Liga şampiyonluğu yaşayan Raul, İspanya'da attığı 300'den fazla golün yanısıra, İspanya Milli Takımı ve Avrupa kupaları tarihinin de en golcü oyuncusu unvanlarını elinde tutuyor. Raul'ün Avrupa'da 64'ü Şampiyonlar Ligi'nde olmak üzere 66 golü bulunuyor​

Yukarı Alt