joysro

zeneth

Cladren

Tanınıyorum
Kayıt
6 Eylül 2011
Mesajlar
264
Beğeniler
0
Unutulmuş Madenler Nerdedir ?


Unutulmuş madenler 2 ye ayrılır 1.unutulmuş maden ve 2. unutulmuş madenLevel aralığı: 50-67 arası idealdir oyundaki isimleri (LM1 - LM2 olarak geçer). Rappelz topraklarında zindanların önemi büyüktür clan itibarı ve gelir küçümsenmeyecek kadar fazladır Her clan sadece tek bir zindana sahip olmakla bebaber clan liderleri kazanılan zindandan maximüm %10 oranında vergi koyabilir...Zindan içerisinde maceracılar afadından elde edilen lak ve rupilerden %10 luk vergisi belirlenip clan deposuna biriktirilir.Her zindanın bir giriş kapısı kapısı bulunur içeride sizleri zindanın rehberi karşılayacaktır buradan hangi clan bu zindana sahip oldugunu ögrenebilirsiniz zindanlardaki moblar dışarda bulunan moblardan daha fazla defans hp ve atackları bulunur zindan mobları exp ve cp oranları daha yüksektir böylece zindanlarda daha hızlı bir şekilde lvl alabilirsiniz Unutulmuş madenlerde olmasada sizlere saklı zindana nasıl gidebileceginizi anlatlak istiyorum ilerde işinize yarayacagından şüpheniz olmasın hangi zindanın saklı zindanına gitmek istiyorsanız o zindanda saklı zindan muhafızını bulmanız gerekmekte zindanın her hangi bir yerinde olbilir bu muhafız bir karbuncle dir onu bulup kesmeniz gerekmekte ve kapı açılacaktır içerde gerçekten zorlu bir savaş sizi bekliyor olacak çünkü saklı zindan mobları normel zindan moblarından hp defans ve atack olarak daha fazla oranlara sahiplerdir exp ve cp oranları normel zindan moblarına oranla daha fazladır saklı zindanlarda birlik tüyü istek tüyü geri dönüş tüyü ve çağrı tüyleri çalışmaş dc yada öldüğünüz zaman hangi şehirde geri dönüşünüz varsa oraya ışınlanırsınız.


-ZİNDANIMIZDA YER ALAN BOSSLAR-

Her zindanın kendine ait bossları vardır unutulmuş madenler zindanında Çıglık ve Taranide bulunur bossları tanımlamak gerekirse içerdeki yaratıkların liderleri olarak adlandırabiliriz zindanına göre sayıları degişe bilir zindan bossları hp defans atack oranları oldukça yüksektirler ek olarak Skill atabilirler çığlık başlıca skili yarandır -60 defans kırar taranidanın ise asit yağmurudur -60 defans kırar.


60 lvl Çığlık ve Taranida70 lvl​

- Bu Bossların Yerleri Nerededir ?ZİNDANDA PARTİ YAPACAK OYUNCULARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN TEHLİKELER VE PARTİ SİSTEMİ

Mobların zindan içi davranışları hakkında ipicular vermeye çalışacağım ister mavi peri ister rahip isterse melek olsun heal atan bir pet yada karaktere moblar dönmek için fırsat kollarlar (tabiki bu tankın sağlam olmamasından kaynaklanır)tanklarınızı iyi seçmeniz halinde böle bir sorun kalmayacaktır aynı mobdan 4 tane varsa birine cip atmanız halinde hepsinin birden üzerinize gelecegini unutmayınız partide yaşanan bir diger sorun ise aynı moba atack yapılmaması olmuştur yapmanız gereken sadece tab tuşuna basıp cipli mobu bulmaktır fare ile ugraşmanıza gerek kalmayacaktır dikkat edilmesi gereken bir diger konu ise penaltı denilen bir sistemdir partide bulunan oyuncular arasında 15 lvl fark oldugu taktirde exp alamazsınız bu penaltı sistemi moblarda”da vardır 15 lvl yüksek veya düşük mobları kestiginiz taktirde exp alamazsınız bir diger konu ise partinize alacagınız karakter düzenidir partinizde bir kaos rahip ve mistik bulundurduguz sürece parti sağlam olmuş demektir.

UNUTULMUŞ MADENLER GÖREVLERİ

Mimi-Yow Bir Mücevher Olmalı: Bu görevi tamamlamak için çığlık ile karşılaşmanız gerekicek çığlık boss odasında bulunan 2 tane küçük odada bu mücevheri bulabilirsiniz görevi rahat yapmak istiyorsanız bir arkadaşınızı ikna edip slotta mobları peşinde döndürmesini sağlamak böylece rahat bir şekilde görevi tamamlayabilirsiniz.
VENOMU ÖLDÜR: Bu bir mini bossdur.

Mini Bossların Haritadaki Yerleri

[img=center]http://c1110.hizliresim.com/q/l/qk7.jpg[/img]

ZİNDAN KUŞATMASI NASIL YAPILIR?

Zindanımızın kuşatma günleri ve saatleri,

İlk Unutulmuş Maden = Cumartesi 14:00-16:00
İkinci Unutulmuş Maden = Pazar 14:00-16:00

Zindan Baskınları ve Kuşatması Prensipleri

- Zamana karşı hücumlar için haftada sadece bir tane kayıt yaptırabilirsiniz. Bir klan bir zindan için gerçekleştirmiş olduğu kaydı bir başka zindana saldırmak için iptal edemez.
- Kayıtlı olduktan sonra klan gün başına sadece bir tane Zamana karşı hücum gerçekleştirebilir oda sabah 1 ile ertesi sabah 1 arası.
- Zindan sahibi olan bir klan başka bir zindan baskınına kayıt olamaz.
- Bir klan sadece tek bir zindan sahibi olabilir.

Baskınlar (Zamana Karşı/Time Attack)

Hedefiniz en kısa zaman içerisinde zindanın Boss’larını öldürmektir. Haftanın en iyi zamanını gerçekleştiren klan hafta sonu zindan sahibine karşı olan kuşatmaya katılma hakkı kazanacaktır. Baskınlar TSİ Pazartesi sabah saat 1 itibariyle Cuma sabahı 1’e kadar gerçekleştirilebilirler. Kazanan klan Cuma günü açıklanacaktır.

Nasıl gerçekleştirilir

Klan efendisinin zindan girişinde bulunan Zindan Taşına gidip kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Klan efendisinin seviyesi belirtilen zindan seviyesinden en fazla 20 seviye düşük olabilir. Zamana karşı yarışı başlatmak için Klan efendisinin [highlight=#ff4040]/screate GRUPİSMİ[/highlight] komutasını kullanarak baskın timini kurması gerekir. [highlight=#ff4040]/sinvite_gp OYUNCUİSMİ[/highlight] sizlere diğer grup liderlerini baskına eklemenizi sağlar. Ardından liderler klan üyelerini diledikleri grupları [highlight=#ff4040]/pinvite OYUNCUİSMİ[/highlight] komutasını kullanarak davet edebilirler. Baskın tamamlandıktan sonra bu menü belirir.

Zindan kuşatmaları

Zindan kuşatmaları hafta sonları gerçekleşir ve klanları bir zindanın kontrolünü elle geçirmek için savaştırır. Hedef zindanın kalbini ele geçirmektir. Zindan sahibi Zindanın kalbini korurken Zamana Karşı Baskını kazanmış olan klan ise Zindanın kalbini yok etmek için mücadele verir. Kuşatma gruplarını kurma komutaları baskın grupları komutlarıyla aynıdır. Klan efendisinin kuşatma grup yaratımında yer alması gerekmektedir ancak kuşatmaya katılmayabilir.

Hedefler

Hedef zindanın kalbini ele geçirmektir. Saldıran grup zindanın kalbine giden yolda bulunan zindan savunmacılarına (zindan sahiplerine) karşı savaşırlar. Saldıran grup zindanın kalbine ulaşıp onu yok etmesi gerekmektedir.Kuşatma sırasında zindanda canavarlar bulunmazlar ancak kontrol noktalarında onları koruyan muhafızlar bulunur. Bu noktalar zindanın kalbi gibi ele geçirilebilir.

Galibiyet koşulları

Zindan sahibi saldıran klanın zindan taşını yok etmelidir. Şayet bunu gerçekleştirirlerse savunmacılar kazanırlar. Saldıran klan zindanın kalbini yok edip ele geçirmelidir. Zindanın kalbini ele geçirdiklerinde takımlar tersine döner ve zindan kalbine saldırma sırası zindan sahibi klana geçer. Oyuncuların pozisyonları Zindan girişi ve Zindanın Kalbi sıfırlanır. Kuşatma süresinin sonunda Zindan Kalbinin efendisi olan klan kuşatmayı kazanır.

Not - Oyuncular zindan kuşatması sırasında ne tecrübe kaybederler ne de ahlaksızlık puanı kazanırlar.​
 
Yukarı Alt