1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Rappelz Online Pençe Mağrası Zindanı Rehberi


 1. Cladren

  Cladren Tanınıyorum

  Kayıt:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  264
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Kara Pençe Mağarası Zindanına Nasıl Gidilir?

  Kara Pençe Mağarası zindanı, Kayıp Ada denilen bölgede bulunur. Saklı Köy biletine sahip oyuncular; Rondo Bölgesindeki Kayıp Adaya teleport olarak kolayca Kara Pençe zindanına girebilirler. Zaten Kara Pençe zindanı Kayıp Ada teleport noktasına en yakın olan zindandır. Buna karşın Saklı köy biletiniz yoksa Kayıp Adaya ancak Rondo şehrinden gidebilirsiniz. Kara Pençe zindanında parti yapmaya başlamadan önce Ejderhalar İni zindanında parti yapmış olacağınızı göz önüne alırsak, Kayıp Ada’ya gidiş yolunun tarif edilmesine ihtiyacınız olacağını hiç zannetmiyorum.

  Kayıp Adaya vardığınızda, Kara Pençe Mağarası tam karşınızdaki zindandır.

  [img=center]http://c1110.hizliresim.com/q/l/rgt.jpg[/img]

  Yukarıdaki Kayıp Ada haritasından da göreceğiniz gibi Kara Pençe Mağarası, ada girişine oldukça yakında bulunmaktadır. Dolayısıyla adada bulunan kurtlara yakalanmadan zindana girmeniz mümkün olacaktır.

  Kara Pençe Mağarası Nasıl Bir Yer?

  Aslına bakarsanız Ejderhalar İni Mağarası, Kara Pençe Mağarası ve Kumkıranlar İni Mağarası zindanları aynı tasarıma sahip zindanlardır. Yalnızca zindana girildiğinde karşılaşacağınız renk tonları biraz daha farklıdır. Aşağıdaki haritada bu üç zindanın yapısını görebilirsiniz.
  Haritadan da göreceğiniz gibi Kara Pençe Mağarasında iki Denetçi bulunmakta olup Denetçi 1’den önceki slot genellikle ‘1.slot’ olarak bilinir. Denetçi 1’in olduğu noktaya ‘2.slot’ denilmekte, Denetçi 2’nin olduğu kısım ise ‘köprü’dür. Haritada B harfi ile gösterilen alanda Zindan Boss’u olan Toktokie bulunur. K harfi ile gösterilmiş yerde ise bir portal bulunmakta ve Ejderhalar Yuvası bölgesine ışınlamaktadır.

  [img=center]http://c1110.hizliresim.com/q/l/rhs.jpg[/img]

  Kara Pençe Mağarasına Kimler Gitmeli?

  Öncelikle Kara Pençe Mağarası zindanında 7. Kademe eşyalardan 155-159. Seviye aralığına (Tier 2 ya da T2 de denilmekte) uygun olan eşyaların düşeceğini belirteyim. Dolayısıyla da Kara Pençe Mağarasına gitmesi gereken oyuncuların ya T2 aşamasına geçmek üzere olan ya T2 aşamasında olan ya da T2 aşamasında eşya düşürmek isteyen oyuncular olacağı kolayca anlaşılabilir. Bu zindandaki yaratıkların 1. Slot denilen yerde (İlk denetçiden bir önceki nokta – Yukarıdaki haritaya bakın) bile seviyesinin 159 ve üzeri olduğunu dikkate alırsanız, seviyesi uygun olmayan oyuncular için hiç de uygun bir zindan olmayacağını kolayca söyleyebilirim.

  Kara Pençe Mağarasının Boss’u Hangisi?

  [img=center]http://c1110.hizliresim.com/q/l/rjt.jpg[/img]

  Yukarıda da belirttiğim gibi Kara Pençe Mağarasının boss’u 170 level olan Toktokie’dir. Bu boss zorlu bir yaratık olmakla birlikte, iyi organize olmuş bir parti tarafından kolayca öldürülebilmektedir.

  Kara Pençe Mağarasında Parti?

  Aslında haritadan da Kara Pençe mağarasında nerelerde parti yapılabileceği az çok belli olmakta. Yukarıda söz ettiğim slot 1 ve slot 2 gibi hemen hemen tüm odalarda parti yapmak mümkün. Bununla birlikte, daha yüksek Exp ve drop rate’e sahip olduğundan Saklı Kara Pençe partileri de tercih edilebilmektedir.

  Kara Pençe Mağarasında Yapılabilecek Hangi Görevler Var?

  Kara Pençe Mağarasında yapılabilecek görevlerden ilki olarak Saklı Zindan Muhafızı görevini söyleyebiliriz. Bu görev bildiğiniz ‘Koalayı öldür’ görevi ve tamamlanması çok zor bir görev değil. Bundan başka, Kayıp Ada’daki Kainen görevlerini yaparken Toktokie’yi öldürmeniz gerekecek.

  Saklı Kara Pençe Mağarası

  Saklı Kara Pençe Mağarasına girebilmek için meşhur koalayı öldürüp saklı zindan portalını açmanız şart. İçeriye girdiğinizde, Ejderhalar Mağarası zindanından hatırlayacağınız gibi bir sistem mevcut. Tabii ki Saklı Kara Pençe zindanında tecrübe puanı ve drop oranının daha yüksek olduğunu, ayrıca moblardan şeytani ve/veya cadının eşyalarını düşürebileceğinizi hatırlatırım.

  Kara Pençe Mağarasında Baskın ve Kuşatma

  Kara Pençe Mağarası girişindeki Zindan Taşından da görebileceğiniz gibi bu zindanın kuşatmalarında en fazla 32 kişinin katılabileceği bir zindandır. Bu zindana baskın düzenlemek istiyorsanız, klanınızdan en çok 16 kişi (yani 2 parti) baskına katılabilir. Baskın için Pazartesi 00.00’dan Perşembe 23.59’a kadar zindan taşına kayıt yaptırabilirsiniz. Baskında yapmanız gereken en hızlı olacak şekilde Toktokie’yi öldürmek. Bu işi en hızlı başaran klan hafta sonu kuşatma hakkı kazanacaktır. Kara Pençe Mağarası kuşatmaları Pazar günleri 18.00’de başlamaktadır. Bu kuşatmaya en çok 32 oyuncu (4 parti) ile katılabilirsiniz.​