1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rappelz Online Kristal Vadi Zindan Rehberi


 1. Cladren

  Cladren Tanınıyorum

  Kayıt:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  264
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Kristal Vadi Zindanlarına Nasıl Gidilir?

  [img=center]http://c1110.hizliresim.com/q/l/qr5.jpg[/img]

  CV’ye gitmek için öncelikle Rondo şehri batı kapısından terk edilerek yola çıkılmalıdır. Buradan sonra Kırmızı Çiftliği doğudan batıya doğru geçerek Kozalaklılar Ormanı’na ilerlenmelidir. Kozalaklılar Ormanı sonunda Kristal Dağ Bölgesi’ne giriş yapılmalıdır. Buradan sonra CV1 ve CV2 zindanlarından hangisine gitmek isteniyorsa ona uygun yol geçilerek teleport kapılarına ulaşılabilir.
  Saklı köy biletine sahip oyuncular, CV zindanlarına ulaşmada biraz daha şanslı. Çünkü Kristal Dağ girişine Rondo Bölgesi – Kristal Dağ seçeneğini kullanarak düşük bir ücret karşılığı erişebilmekteler.

  Kristal Vadi Zindanlarına Kimler Gitmeli?

  Daha önce de söz ettiğim gibi CV zindanları 55-60 seviyelerdeki oyuncuların gitmeye başlaması uygun olan zindanlardır. Bildiğiniz gibi 70. Seviyeye ulaşıldığında Cadı görevlerine geçileceğinden bu zindanlar 55-70 seviyeler arasında kullanılabilecek zindanlardır.

  Kristal Vadi Zindanlarında Hangi Boss’lar Vardır?

  CV zindanlarında bulunan bossları haritasıyla birlikte görmek çok daha uygun olacaktır:

  [​IMG]

  Yukarıdaki haritada numaralanmış slotlardaki bosslar ise şunlardır:
  1. Kara Katil: 75 level
  2. Kristal Delici: 80 level
  3. Draka: 85 level
  4. Yaratık Beyni: 89 level
  A. Kristalino: 80 level zindan boss'u
  B. Likirus: 90 level zindan boss’u

  Özellikle Kristalino ve Likirus’u öldürmek istediğinizde dikkatli olmanızı öneririm. Çünkü bu iki boss da korku, alan etkili saldırı gibi ataklar yapabilmektedir. Bu iki boss da oldukça kalabalık bir bölgede bulunduklarından çevredeki diğer mobları da toplayarak partinizin bozguna uğramasına neden olabilirler.

  Kristal Vadi Zindanlarına Gidildiğinde Nerelerde Parti Yapmalı?

  Kristal Vadisi zindanlarında bulunan slotlar genel olarak çokça mob bulunduran slotlardır. Büyük odalar hariç olmak kaydıyla, her slotta 6 mob bulunur. Bu yüzden parti iyi değilse bu tür odalara girmek oldukça tehlikeli olacaktır. Fakat, bir oda kenarında durularak fragman atıp slottan mob çekme yöntemini kullanarak da parti yapmak mümkündür. Elbette ki partideki her oyuncunun sahip olduğu çok yüksek seviyeli evcil hayvanlar varsa ve karakterlerin de kemerlerinde uygun pet kartları bulunuyorsa slot ortasına girerek parti yapmak da mümkün olabilir.
  Solo (tek başına) ilerlemek isteyen oyuncular ise ilk slottaki sinekos türü mobu keserek de ilerlemektedir. Bu slotta ara sıra bir de mavi peri türünde bir mob doğar. İki mobu sorunsuzca idare edebiliyorsanız, cadı görevlerine yani 70. Seviyeye kadar ilk slotta da kalabilirsiniz.

  Kristal Vadi Zindanlarında Yapılabilecek Görevler Nelerdir?

  Kristal Vadisi zindanlarında yapabileceğiniz epeyce görev bulunmaktadır. Bu görevlere kısaca göz atarsak;

  [​IMG]
  [​IMG]

  Bu görevlerden başkaca Saklı Zindan Muhafızı ve Likirus gibi görevler de olmakla birlikte büyük boyutlara sahip ve tehlikeli Kristal Vadisi zindanlarında bu görevleri yapmayı denemek de bence bir macera aramak demektir.

  Saklı Kristal Vadisi

  Saklı zindanlar silsilesinin ilki Kristal Vadi zindanlarıyla başlamaktadır. Bildiğiniz gibi daha düşük seviyeli zindanlar olan Mehtap Tapınağı ve Kayıp Madenler zindanlarının saklı formları yoktur. Kristal Vadisinde saklı zindana ulaşmak için zindanın içinde bulunan muhafız (koala) kesilmelidir. Saklı zindanlar zindanların normal formlarından daha yüksek tecrübe verirler ve genellikle yüksek seviyeli petlere sahip oyuncular tarafından parti için tercih edilirler. Bununla birlikte, Kristal Vadisi zindanları neredeyse atıl hale geldiklerinden saklı zindan partisi ihtiyacı duyabilecek oyuncuların olup olmadığı da başka bir konudur ki zaten tehlikeli ve büyük olan zindan içinde muhafızı arayıp bulmak da başlı başına bir sorundur.

  Kristal Vadisinde Baskın ve Kuşatma

  Kristal vadisi zindanlarına düzenlenecek bir baskında 3 parti yani 24 kişilik bir grup yer alabilmektedir. Bildiğiniz gibi baskınlar Pazartesi 00:00’dan Cuma 00:00’a kadar yapılabilir. Baskında yapılması gereken şey, iki zindan boss’u olan Kristalino ve Likirus’un öldürülmesinden ibarettir. En hızlı baskını yaparak kuşatma yapma hakkı kazanan klan, CV1 zindanı için Cumartesi günü saat 17:00’da, CV2 zindanı için ise Pazar günü 17:00’de kuşatmaya katılma hakkı kazanır. Kuşatmalarda 6 partiden oluşan 48 kişi bulunabilir. Daha önce de söz ettiğim gibi Cadı görevlerinden sonra cazibesini kaybeden bu iki zindan maalesef yüksek zindan geliri getirmeyecektir. Baskın ve kuşatma yapacak klanların bunu da göz önünde tutmasına yarar olduğunu düşünüyorum.​