1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rappelz Online Kara Delik Zindan Rehberi


 1. Cladren

  Cladren Tanınıyorum

  Kayıt:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  264
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Zindana Girişte En Çok Soru Alan Görev

  Arkadaşlar oyunda bu görevleri tamamlamış herkes bilirki görevler zincirinde en kafa karıştırıcı görevlerden biride labirent görevidir. Bu görevde sizden sol altta sohbet penceresinde verilen koordinatlara uyarak hareket etmeniz ve zindanın giriş yolunu açmanız isteniyor. Burada satranç gibi düşünerek hareket ederseniz pek sorun yaşamazsınız  Örn: Kuzey 12 batı 4 diyor. Soldan sağa 4.kareden başlayarak kuzeye doğru 12 kare gitmelisiniz. Aman dikkat! Adımlarınızı iyi sayın en küçük bir yanlış adım sizi başlangıç noktasına atabilir. Sonra size gine örnek olarak kuzey 9 batı 3 diyecektir. Bu sefer önce batı 3 e (yani 1 kare sola) sonra geriye doğru 3 kare gitmelisiniz. Böyle devam ederseniz bu görevi başarıyla atlatabilirsiniz.

  Zindanın Kullanım Amaçları

  Bu zindan diğer zindanlardan farklı olarak parti için tercih edilmez. Nedeni ise fazla exp vermeyen moblardır. Bu zindan genel olarak görevler için tercih edilir. 138 levelde görevlere başlayan birini 149 levele kadar çekebilir. Bazı durumlar için farma uygundur.(Eski zindana özgü itemler.) Fakat genel olarak farm içinde kullanılmaz.

  Zindanda Sık Kullanılan Slotlar

  Bu zindan genel olarak görev için kullanıldığı için böyle bişey pek söz konusu değildir. Fakat farm atmak için rahipler uygundur 140-155 level arasında bulunurlar. Tek + lı olarak adlandırdığımız moblardandır. İhtiras ile 2 adet ok işareti ile gösterilmeye başlandılar.

  Zindanda Parti Yapacak Oyuncuların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

  Bu zindanda parti ile genel olarak görev yapmaya gelinir. Ama ilk olarak zindanda dolaşırken rahiplerin attığı skilllere dikkat edin(Buz hapishanesi rahip sınıflarının kullanabildiği 6 sn lik bir hareketsizleştirme skilidir ve bu moblardada mevcuttur. 2.olarak ise cadı bossunu keserken sersemletme yiyebilirsiniz buna dikkat edin(Sınıf özelliği olan sihir kesme skiliyle bu durum önlenebilir.).Ve son olarakta zindanın en güçlü ve son görev bossunu keserken yancılara dikkat edin(İpucu:Bu yancılar çok yavaş hareket ederler bir parti üyesi bunları dolaştırırsa çok rahat ettirir partiyi(tank sınıfı olması tercihlidir eğer rahibe dönerlerse istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

  Zindan Bossları

  Bu zindanda 7 adet önemli mob vardır.

  1-Çöp Öğütücüsü

  Bu boss kolaylıkla solo kesilebilcek bir bostur. Fazla damage(hasar) verebilecek ataklar yapmaz.

  2-Cadının Sesi

  Bu bossta fazla zorlu değildir. Fakat çöp öğütücüsü kadar kolay olmadığını bilerek çipleyin.

  3-Çelişki İkizi

  170 sarı işraetli bu mob kolaylıkla kesilebilcek bir mobdur. Yaratık versiyonuda vardır.

  4-Cadı Deney Örneği

  Bu boss yüksek damageler verebilicek skilllerle sahip. Yancılarını bir tankın dolaştırması çok iyi olur.

  5-Müthiş Cadı Deney Örneği

  Bu boss alan sersemletme ve yüksek damage verebilme özelliklerine sahiptir. Kesilmesi çok zor olmamakla birlikte hafife alınmamalı.

  6-Lucian’ın Günahkar Arzusu

  Bu boss güçlü alan skilllerine sahip zorlayıcı bir bostur.Parti ile gidilmesi tavsiye edilir.

  7-İhtirasın Bedeni??

  Bu boss oyundaki en zorlu bosslardan birisidir çok güçlü hasarlar yaratabilir. 185 levelliktir. Yancıları yavaştır fakat zor durumda bırakabilir. Dikkat edilmeli mutlaka düzgün bir grupla gidilmelidir.

  Not: Zindanın Saklı Zindan Formu Yoktur.
  Not: Bu Zindan Kuşatmaya Açık Değildir.