1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

RAM hatalarına teslim olmayın


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  RAM'deki sorunları kolayca tespit edin!

  PC'nizdeki anlamsız sorunlar RAM hatasını işaret ediyor olabilir. Bu bedava araçla kolayca test edin.


  Bilgisayarınız birden garip davranmaya mı başladı? Açılırken hata veriyor ve Windows'a erişemiyor musunuz? Ya da Windows açıldıktan sadece birkaç dakika sonra garip bir şekilde programlar hata veriyor, sistem çöküyor mu? Bu gibi durumlarda ilk akla gelen yazılımsal bir sorun olsa da, çoğu zaman bu sorunlar donanımla ilgili bir problemi işaret ediyor olabilir. En sık görülen hatalardan biri de bellek sorunlarıdır. Artık bellek sorunlarına teşhis koymak çok daha kolay...

  Bunun için tek ihtiyacınız olan Memtest adlı ücretsiz bir uygulama. Uygulama işletim sisteminden bağımsız çalıştığı için yapmanız gereken, indirdiğiniz ZIP arşivinin içerisinden çıkan ISO dosyası ile boot edebilir bir CD oluşturmak. Daha sonra bilgisayarınızı bu CD ile açabilir ve RAM'inizi test edebilirsiniz.

  10 farklı bellek testi

  Memtest CD'si ile bilgisayarı açtığınızda, size herhangi bir sorulmadan test anında başlar. Ekranın sol üstünde temel bellek bilgilerini görebilir, sağ üst köşeden ise testin şu anki durumunu takip edebilirsiniz. Alt bölümde ise karşılaşılan sorunlar gösterilir.

  Bu ekrandayken "c" tuşuna basacak olursanız ayarlar menüsüne geçerek test ile ilgili farklı parametreleri ve özellikleri belirleyebilirsiniz. Memtest ile gerçekleştirebileceğiniz 10 farklı teste erişmek için, ayarlar ekranındayken bir numaralı Test Selection'ı seçmelisiniz.

  Sizin RAM'inizde bir sorun olup olmadığını anlamak için Memtest'i şu adresten indirebilirsiniz.