Kimi Raikkonen, şampiyonluk mücadelesi verebileceği bir araçta yer bulması halinde, Formula 1 kariyerine devam edebileceğini belirtti.

Fernando Alonso'nun transferiyle sezon sonunda Ferrari'den ayrılacak olan Fin pilot, şu an için F1'de kalıp kalmayacağına karar vermediğini söyledi.

- Resim Silinmiş.

Raikkonen bununla birlikte, yarışmaya devam etmek için öncelikli şartının, kendisini podyumun tepesine taşıyacak bir araç bulmak olduğunu ifade etti.

Bu yıl sadece bir kez yarış kazanan Raikkonen, Japonya'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "İstediğiniz çok farklı tercihler oluyor. Fakat hepsinden önce, sizi mutlu edecek, size şampiyon olma şansı verecek bir anlaşma yapmak. Küçük bir takımda sadece sürüş yapmanın bir anlamı yok. Küçük takımlarla ilgilenmiyorum" dedi.

Raikkonen, "Dediğim gibi, yarışmak istiyorsam, gelecek yıl şampiyon olabilecek bir araçla mücadele etmek isterim. En azından kendime bir şans vermek isterim" diye konuştu.

"Yarışıp 10'ncu sırada olmakla ilgilenmiyorum" diyen Raikkonen, "Böyle olmaktansa evimde oturup başka şeyler yapmayı tercih ederim" dedi.

"Yarış kazanacak uygun bir araçla, uygun bir takım bulamazsam, düşeneceğim" şeklinde konuşan Raikkonen, geleceğine ilişkin durumun birkaç gün içinde belli olup olmayacağı sorusuna ise, "Hayır" cevabını verdi.

Fin pilot ayrıca, "Dediğim gibi, gelecek yıl için sözleşmem yok. Farklı opsiyonlara bakıyorum. Gelecekte neler olur bilinmez. Ne zaman bir karar vererim bilmiyorum" dedi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
bulur bulur mclaren'e geçsin bu :P

Ps: bu fotoğrafları çeken makine kaç megapixel yahu 8O

Yukarı Alt