1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Radyolojide dijital çağı başlatan ürünler


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Fuji Film, radyolojide dijital çağı başlatan ürünlerini tanıttı.

  Dijital ve film dünyasının önde gelen firmalarından Fuji Film, radyoloji röntgen film çekimlerinde dijital çağı başlatan ürünlerini Adana'da hastane yöneticilerine, doktorlara ve tıbbı malzeme firmalarına tanıttı.

  Fuji Film ile Çukurova Bayii İsos Medikal'ın düzenlediği ve Hiltonsa'da yapılan toplantıda ürünleri tanıtan Fuji Film Satış Müdürü Hakan Bulut, prima serisi radyoloji röntgen film makinasının hastane, doktor ve hastalara büyük kolaylık sağladığını belirterek, ıslak filmde olabilecek hata ve eksikliklerin önleyeceğini söyledi.

  Eski sistemde, radyoloji film çekimi için geniş alanlara ihtiyaç olduğunu, Fuji Film Prima serisi makinalarla artık çok küçük alanlarda film çekim işleminin yapılabildiğini belirten Hakan Bulut, çekilen röntgen filminin istenirse bilgisayar ekranından izlenebileceğini, istenirse de laser teknolojisiyle kuru film olarak basılabildiğini bildirdi.

  Bulut, prima serisi makinalarla 200 bin çekim kaydı yapılabildiğini, bu sayının da orta boy bir hastanenin 5 yıllık radyoloji röntgen filmi çekimi ve kaydına denk geldiğini ifade ederek, bu makinaların saatte 55 radyoloji röntgen çekimi yaptığını kaydetti.

  Bulut, Fuji Film prima serisi radyoloji röntgen film makinalarının gerek kullanım kolaylığı, gerek boyutları ve kapasitesi ile hastaneler için büyük bir ekonomik avantaj sağladığını da sözlerine ekledi.