1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Radarsız bot kalmayacak


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Navigasyon pazarının lider markaları arasında yer alan Garmin, tam 20 ile Boat Show'da yerini alacak.

  Türkiye’deki yatseverlerin beğenisine ilk defa sunulacak olan AIS 600 ve Radar cihazları, uzağı bilmek isteyenlerin kılavuzu olacak.

  Garmin markası ile denizcilik sektörünün de vazgeçilmezi olan Garmin, 12-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Avrasya Boat Show Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’na katılıyor. CNR EXPO İstanbul’da düzenlenen fuarda 60 metrekarelik bir stant ile yerini alacak olan Garmin, teknolojinin yardımı ile uzak denizlerde ya da kıyılarda yönünü bulmak isteyen denizcilerin adresi olmayı hedefliyor. Fuara 8’inci kez katıldıklarını belirten Garmin Türkiye Distrübitörü Cem Baytekin, bu yılda 8 Hall de yer alacağız. fuarın uluslar arası özellik de kazanmasıyla birlikte ilginin daha da artmasını beklediklerini söylüyor. “Bu yıl yurt dışından katılımcıların da olmasını bekliyoruz. Bu açıdan tanıtacağımız yeni ürünleri daha geniş bir coğrafyaya yayma şansımız olacak” diyen Baytekin, teknolojinin yardımı ile denizcilikte çok önemli adımların atıldığını belirtiyor.

  Fuara toplam 20 ürün ile katılan Garmin’in en öne çıkan ürünü olarak AIS 600 gösteriliyor. Şirketin ilk AIS telsiz cihazı, denizcilerin otomatik tanıma sistemi (AIS) datasını alıp vermeye yarıyor. Kısa ve uzun mesafe tekneler için görüş sahasında tanımlama ve çekilme bilgisini almayan yarayan cihaz için Garmin Başkan Vekili Dan Bartel, AIS 600 için “Denizciler AIS 600 kullanarak kendilerinden emin şekilde dinlenebilirler çünkü kendi sahalarındaki deniz trafiğini bilecekler ve yoğun gemi trafiğine rağmen başka tekneler tarafından da fark edilebilecekler” yorumunu yapıyor.

  AIS 600 A ve B sınıf sinyalleri eş zamanlı alıyor, en kritik bilgiler bile kayıt altına alınıyor. Üstelik, AIS 600 dahili aktif ayırıcı özelliği olan ‘Açık Hat’ teknolojisi ile iki adet VHF antenine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Böylece teknelerde daha fazla yer kazanılıyor ve kurulumu ekstra bilgisayar donamına gerek olmadan rahatça yapılabiliyor. Aktif alıcı VHF ve AIS iletişimi en düşük sinyal kaybı ve kesintisini anında alıp gönderebilen AIS 600, Açık Hat VHF rayda kullanıldığında dahi AIS trafiğinde bir aksama olmamasını garanti ediyor. Garmin, AIS pazarında dahili açık hat teknolojisini üreten ilk firma olma özelliğini koruyor.

  Garmin’in fuarda sergileyeceği diğer ürünler arasında Multifunction Display Units’in GPSMAP 6000 ve GPSMAP 7000 serileri… Dokunmatik ekrana sahip GSMMAP 7015 fonksiyonel yapısı ile dikkat çekerken, içeriğindeki PC monitor uyumu ile dijital sunumlar yapılmasına olanak sağlıyor.

  Radarsız denizci kalmayacak

  Garmin’in fuarda ilk defa sergileyeceği bir diğer ürün ise Radar. GMR™ 604/606 xHD and GMR 1204/1206 xHD ürünleri dijital radar teknolojisi sayesinde en zor bölgelerde bile 6 kW ve 12 kW gücünde tarama imkanı sunuyor. Bu cihaz, eski jenerasyon radar cihazlarına gore verici sinyalleri yüzde 75 daha çok alabiliyor.