1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Pure Int Nuker - Bicheon / Fire / Cold Rehberi


 1. qwerty58

  qwerty58 rank8

  Kayıt:
  2 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  79
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bicheon / Fire / Cold Nuker en sevdiğim ve oynarken keyif aldığım yapılandırmalardan biridir. Ben de ilk rehberimi hazırlamaya karar verdim. Tamamen kendi emeğimdir.

  Öncelikle "Neden Lightning değil de Fire?" sorusuna yanıt arayan arkadaşlara cevap vermek istiyorum.

  :!: Fire imbue ile daha güçlü vuruşlar elde etme.
  :!: Magical Attack Buff’ının eksikliğini Physical Attack Buff’ı ile giderme.
  :!: Lighting Nukerlerden çok daha fazla magical defance elde etme.
  :!: Fire wall kullanarak pvp’de üstünlük sağlama.
  :!: Daha fazla vuran fire nukeleri.
  :!: Sanırım tüm bunlar Lightning’in hız ve parry ratio özelliklerinin üstüne çıkmaya yetiyor. summer3: :nod:

  Gelelim Skillerimize...

  [​IMG]-BICHEON-[​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Smashing Series : İlk üç skill’i fazla işe yaramaz. Fakat 71 lvl’dan itibaren hızlı ve yüksek ihtimal “Bleed Status” getirdiği ve vuruşumuzu inanılmaz ölçüde arttırdığı için kesinlikle max.
  [​IMG] Chain Sword Attack Series : Bicheon comboları. Özellikle son iki combo; Division, Bleed, Dull, Fear, Stun gibi vuruşumuzu ve savunmamızı büyük ölçüde arttıran statusleri getiriyor. Kesinlikle max.
  [​IMG] Shield Technique Series : Bu seriden sadece physical defance power veren 1., 3. ve 5. bufflarımızı maxlıyoruz. (Kırmızı ile işarediklerim.) Diğerleri block ratio arttırıyor fakat pek işimize yaramayacak. (Sarı ile işaretlediklerim.) Blocking Ratio arttıranlar keyfinize kalmış.
  [​IMG] Blade Force Series : Bicheon’un menzilli skilerinden biri. Hızlı atıldığı ve kasarken yardımcı olduğu için açılabilir. Keyfinize kalmış.
  [​IMG] Hidden Blade Series : Bicheon’un anlamı olan yatırma skillerimiz. İki tane ard arda vurma özelliğine sahip olacağız. %50 ihtimalle tuttuğundan ve rakibi etkisiz hale getirdiğinden canımızı doldurmak için gerekli süreyi bize sağlayacaklar. Ayrıca yatır+batır kombinasyonu ile en azından bir nuke kadar fazla vuracağız. Kesinlikle max.
  [​IMG] Killing Heaven Blade Series : Yatırma skilerimizin tamamlayıcısı. Bu skiller sayesinde rakibimize yüksek hasarlar verebileceğiz. Yine iki tane batırma skillimiz olacak. Kesinlikle max.
  [​IMG] Sword Dance Series : Bicheon’un menzilli skillerinden biri daha. Birden fazla rakibe sekme özelliği ile kasarken yardımcı olabilir. Keyfinize kalmış.
  [​IMG] Bicheon Force Series : Yeniden keyfe kalmış bir skill. Bu skill, physical attackımızı büyük ölçüde arttırırken, kalkanımızın physical savunmasını düşürüyor. Bu skill sadece magical attack kullanan rakiplerde (Wizard veya Fire-Lighting-Cold Nuker) kullanışlı olabilir. Int charlar ile kolay mücadele edebilmeniz için, yeterli spniz varsa açın derim.
  [​IMG] Shield Protection Series : Bicheon serisinin pasiv skillidir. Kalkanımızın block ratiosunu arttırır. Bu pasiv sayesinde daha fazla block getirme şansına sahip olacağız. Kesinlikle max.

  [​IMG]-FIRE-[​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Fire Force Series : Fire Imbue’dir. Diğer el yakmalara göre en fazla hasar veren el yakmadır. Ligthing yerine fire seçmemizin bir nedeni de fire imbue’dir. Daha fazla vurmak için öncelikli imbue olarak fire imbue kullanacağız. Cold imbue’yi ikinci planda kullanabilirsiniz. Ayrıca burn status getirerek rakibin canının azalmasını sağlar. Kesinlikle max.
  [​IMG] Fire Shield Series : Bu buff kullanıldığında gelen statuslerin tutma ihtimali azalacak, tutanların da süresi azalacaktır. Kesinlikle max.
  [​IMG] Flame Body Series : Bicheon mystery’e sahip olduğumuz için artık physical attack’a da önem vereceğiz. Lighting’de bulunan magical attack buff’ının eksikliğini physical attack buff’ımızla gidermeye çalışacağız. Bicheon Skilleri ile yüksek hasar vermek için, kesinlikle max.
  [​IMG] Fire Protection Series : Bu buff ile zaten fazla olan magical defance’ımızı daha da yücelteceğiz. Bu da lightning nukerlerden ayrılan bir yönümüz olacak. Bu buff sayesinde magical attack’lardan daha az hasar alacağız. Kesinlikle max.
  [​IMG] Fire Wall Series : Cold mystery’deki duvar ile aynı işlevi görmektedir. Fakat bu magical attack’lardan korunmayı sağlamaktadır. Lighting nukerler bu özellikten de mahrum kalacaklar. Bir wizard’ın güçlü vuruşlarından ve bir blader’ın yatırma skillerinden uzun süre korunmak için, kesinlikle max.
  [​IMG] Flame Wave Series : Nuker’e adını veren skill serisidir. Bu seriden Meteor ve HellFire skillerini açmanız yeterli olacaktır. Çünkü diğerlerine göre daha fazla vuruyorlar. Diğer nukeler isteğe göre açılabilir. Bu skill serisi sayesinde lighting nukerlerden daha güçlü nukelerimiz olacak. Şiddetle ve kesinlikle max.
  [​IMG] Fire Combustion : Rogue ve Wizard rakiplerin görünmezlik özelliklerini ortadan kaldırmak için kullanılan skill serisidir. Fire ve Cold wall ile onları görünmezlikten çıkmak zorunda bırakacağımız için gerekli değil. Keyfinize kalmış.
  [​IMG] Flame Devil Force Series : Fire’ın pasiv skilli. Physical attack’ımızı arttıracak. Bicheon serisine sahip olduğumuz ve bicheon skilleri ile daha fazla vurabilmek için, kesinlikle max.

  [​IMG]-COLD-[​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Cold Force Series : Cold Imbue’dir. Açılması keyfinize kalmış. Kasarken ve pvpde çok büyük yardımı dokunur. Diğer el yakmalardan daha az vurur. Fakat dondurma gücüne sahiptir. Pvpde özellikle chinese rakiplerde çok faydasını görürsünüz. Bir combo ile kullanıldığında kesinlikle rakibi donduracaktır. European-Cleric charların Holy Spell skilli olduğundan dondurma efekti işe yaramaz. Sadece Chinese ve Holy Spell’i olmayan rakiplerde; ayrıca kasarken tavsiye ederim. Sp durumunuz iyi ise açın derim.
  [​IMG] Frost Guard Series : Bir int karakter olarak en çok ihtiyacımız olan physical defance’imizi sağlayan buff serisidir. Kesinlikle max.
  [​IMG] Cold Wave Attack Series : Cold’un dondurma skillerinden biri. Gereksiz. Kasarken kullanabilirsiniz. Keyfinize kalmış.
  [​IMG] Frost Wall Series : Bu skill kuracağımız duvarın seviye ve gücüne göre physical saldırılardan ve statuslerden korunmamızı sağlayacak. Özellikle magical vuran rakiplere karşı kullanmanızı öneririm. Duvarı kırmaları zor olacak. Böylece sizi geri ittirme ve yatırma gibi durumlara getirmeleri zor olur. Özellikle warlock rakiplerde bu duvar çok işe yarayacak. Çünkü bu duvarı ne kırabilecekler ne de debufflarını etkili hale getirebilecekler. Wizardlar geri ittirme skilerini kullanamayacaklar. Ayrıca rogue gibi yüksek hasar veren charların ilk vuruşlarının etki etmemesi için de bu duvar kullanılabilir. Healtimizi toparlamak için bire bir. Unutmayın ki wall’ları max olan charlar her zaman bir adım öndedir. Kesinlikle max.
  [​IMG] Frost Nova Series : Cold’un dondurma skillerinden biri daha. Cold Wave Attack Series’e göre daha garantidir. Kasarken kullanabilirsiniz. Keyfinize kalmış.
  [​IMG] Snow Storm Series : Fire’ın güçlü nukeleri varken cold’un zayıf nukeleri gereksiz görüyorum. Yine de keyfinize kalmış.
  [​IMG] Snow Shield : İşte bir nukerin olmazsa olmazı. Bu skill olmadan pvp yapmamız çok zor olacak. % seviyesine göre gelen hasarı mana’mızdan götürecek. Bu skillimiz aktifken rakibimizin işini bitirmeye çalışacağız. 120 saniyelik skillimiz bittikten sonra işimiz zorlaşacak çünkü. Yeniden dolana kadar rakibi oyalamaya bakacağız. Şiddetle ve kesinlikle max.
  [​IMG] Cold Armor Series : Cold’un pasiv skilli. Physical defance’imizi büyük ölçüde arttırıyor. Bir nuker olarak muhtaç olduğumuz physical defance’imizi biraz da buradan karşılamaya çalışacağız. Kesinlikle max.

  [​IMG][​IMG][​IMG] -SP MİKTARLARI- [​IMG][​IMG][​IMG]

  - 110 LVL -

  - Kesinlikle Açılacaklar -

  [​IMG] Bicheon LvL 110 = 1,346,541
  [​IMG] Fire LvL 110 = 1,161,378
  [​IMG] Cold LvL 110 = 736,432

  :!: Toplam Gerekli SP Miktarı = 3,244,351 :!: :thumbsup:

  - Kesinlikle Açılacaklar + İsteğe Göre Açılabilecekler -

  [​IMG] Bicheon LvL 110 = 1,990,518
  [​IMG] Fire LvL 110 = 1,421,130
  [​IMG] Cold LvL 100 = 767,828

  :!: Toplam Gerekli SP Miktarı = 4,902,725 :!: :thumbsup:  - 100 LVL -

  - Kesinlikle Açılacaklar -

  [​IMG] Bicheon LvL100 = 676,872
  [​IMG] Fire LvL100 = 571,639
  [​IMG] Cold LvL100 = 358,509

  :!: Toplam Gerekli SP Miktarı = 1,607,020 :!: :thumbsup:

  - Kesinlikle Açılacaklar + İsteğe Göre Açılabilecekler -

  [​IMG] Bicheon LvL 100 = 991,941
  [​IMG] Fire LvL 100 = 712,137
  [​IMG] Cold LvL 100 = 767,828

  :!: Toplam Gerekli SP Miktarı = 2,471,906 :!: :thumbsup:

  :!: Build hakkındaki tüm sorularınızı topic'in altında sorabilirsiniz. Alıntı değildir. Teşekkürler... :beer: :thumbsup:
   
 2. qwerty58

  qwerty58 rank8

  Kayıt:
  2 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  79
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap yok mu ? Uğraştım baya. Bir teşekkürü çok görmeyin.. :wink1: :thumbsup:
   
 3. Laistrogon

  Laistrogon rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Karşıyaka 35½ Takım : Karşıyaka SK
  eline sağlık güzel olmuş. Emeğe saygı :beer:
   
 4. qwerty58

  qwerty58 rank8

  Kayıt:
  2 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  79
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yorumun için teşekkürler. :beer: Katkıda bulunabildiysem ne mutlu... :P