Kayıt
27 Mayıs 2016
Mesajlar
2.138
Beğeniler
1.177
Şehir
Muğla
Takımı
Galatasaray

  • Oyunda 6 adet silah sınıfı bulunuyor.Bunlar Assault Rifles (saldırı tüfekleri),Sniper silahları,Shotguns(pompalı),Pistols (tabancalar),SMG’ler ve Özel silahar (Crossbow,Tommy Gun vb)


Saldırı Tüfekleri:En iyi saldırı tüfekleri; M416,M16,AKM ve SCAR-L'dır.

M416 : Bu silah 20 metre ve fazla mesafede kullanılan etkili silahlardan biridir.Ateşleme hızı ve geri tepmesine bakarsak orta düzeyde bir tüfek olarak belirtebiliriz.

M16 : Bu silah tek tek yapılan atışlarda oldukça başarılıdır.Fakat taramada oldukça başarısızdır.Sadece üç ek slotu bulunmaktadır.Bunlar magazine,barrel ve optics’tir.

AKM : Mermisi en fazla hasara sahip olan silahtır.Yani etkili ve başarılı bir kaç atışla düşmanı yok edebilirsiniz.Fakat geri tepmesi fazladır.Atış hızı da yavaştır.

SCAR-L : Saldırı tüfekleri arasında en kolay kullanılan silahtır.En kolay olmasının sebebi ise geri tepmesinin az olması.Atış hızının ise çok olmasıdır.Yani kısacası silah kontrol edilebilir bir silahtır.

Silahların uyumlu olduğu eklentiler;

Scopes : Scope’lar 2x,4x ve 8x şeklindedir.Bu eklenti oldukça etkilidir.

Extended Mag : Bu eklentiyi bu tüfeklere taktığınız anda mermi sayısı artacak.Buna bağlı olarak düşmanı öldürme şansınızda oldukça artacaktır.

Suppressor : Eğer ben taktiksel oyuncuyum diyorsanız susturucu kullanmakta fayda var.Bu düşmanların sizi farketmesini zorlaştıracaktır.

Angled Grip : Bu eklenti ise silahın kontrolünü kolaylaştıracaktır.Geri tepmesini azaltacak daha kolay ve hızlı nişan almanızı sağlayacaktır.


SMG’ler:

En iyi SMG’ler: Uzi,UMP ve Vector'dir.

Uzi : Yakın mesafede oldukça etkilidir.Çok hızlı bir silahtır.Ama 15 ve 20 metreden fazla mesafedeki hedefleri vurmak imkansızdır.

UMP : Bu silah bir nevi saldırı tüfeği de sayılmaktadır.30-40 metre mesafeye kadar etkilidir.Belli bir geri tepme dengesi vardır.Bu silahı kullanırken bol bol cephane stoklayın. 9mm mermi istiyor.Düşmana ağır hasar vermek ve indirmek için otomatikte tarayın.

Vector : Düşmana yakın mesafede saldıran bir silahtır.Full otomatik şeklinde 15 metre civarında kullanılırsa düşman direkt yere serilecektir.Mesafeyi iyi korumanız lazım.Düşmandan uzaklaşırsanız silah etkisini kaybedecektir .

Silahların uyumlu olduğu eklentiler:

Extended Magazine : Mermi kapasitesinin fazla olması her zaman sizin için bir avantajdır.

Suppressor : Taktiksel açıdan oldukça etkilidir.Kullanmakta fayda var.

Vertical Foregrip : Bu eklentiyi Vector’de ve UMP’de kullanın.Geri tepmeyi oldukça fazla düşürür ve size isabetli atışlar yaptırır.


Sniper Rifles (Keskin Nişancı Tüfekleri)En iyi keskin nişancı tüfekleri : SKS,Kar98,M24 ve AVM'dir.

SKS : Keskin nişancı tüfekleri arasında pek tercih edilmiyor.En zayıfları arasında olması buna etken.

Kar 98 : Bu tüfeğin doğru atış oranı mükemmel.Bu tüfek ile nokta atışları yapabilirsiniz.Hareket halinde ki hedeflerde biraz zorlanabilirsiniz.

M24 : AVM benzeri etkili bir tüfek.Belli bir mesafede oldukça etkili atışlar yapabilirsiniz.

AVM : İşte keskin nişancı tüfeği dediğin böyle olur.One Shot One Kill efsanesi.3.seviye zırh kask bile olsa tek atışta uçuruyor.

Silahların uyumlu olduğu eklentiler:

Scopes : 8x ve 15x dürbün ile bu tüfekler uzun mesafede etkili atışlar vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır.

Supressor : Keskin nişancı tüfeğine susturucu takın,güzel bir yere geçin ve düşmanları tek tek yerinizi belli etmeden avlayın.


Shotguns (Pompalılar)Pompalı silahlarımız sırası ile S12K,S1897 ve S686’dır.

S12K : Yakın mesafede hızlı atışları ile mükemmel bir pompalı silahtır.

S1897 : Yaklaşık 7 metreye kadar oldukça etkili hasarlar verir.Yalnız atış hızı oldukça düşüktür bu yüzden ıskalamamaya çalışın.

S686 : Çift namlulu bu silah ile ölümcül vuruşları kolayca yapabilir düşmanı iki vuruşta indirebilirsiniz.Zırhla kuşanmış bir düşmanı bile kısa bir zamanda etkili vuruşlar ile yok edebilir.

Silahların uyumlu olduğu eklentiler:

Extended Mag : Mermi kapasitesi arttırır.

Shotgun Choke : Uzak mesafelerde etkili atışlar yapmayı sağlar ve hasarı arttırır.


Pistols ( Tabancalar)*Tabancalar oyunda ki en zayıf silahlardandır.Zor durumda kalmadıkça çatışmalara tabancalarla girmemeye çalışın.Fakat R1895 isimli tabanca yüksek hızda doldurma yaptığı için bir adım öndedir.Resimde hangi tabancanın ne kadar hasar verdiğini görebilirsiniz.
 
Yukarı Alt