silkroadlife

Bilgiliyim
Beyler Bu virus yüzünden 5 charım soyuldu

Bende Çok Sinirlendim Böle bi Araştırma Yaptım ve sizinde charınız soyulmasın diye böle bi araştırmayı sizlere sundum işallah Yararım olmuştur. Başlıyorum

Bu Virüsü Diğer Virüslerden Daha Tehlikeli Kılan ne ?
Bu virüs Ekran Klavyesinden yazsan bile id ve pw ni çalabiliyor.(Virüsün Çalışma Mantığı Sanırım Pw ve id Yi yazıp Connect e Basınca Devreye Giriyor.)

Bu Virüs Nereye Bulaşır?
PSW Online Virüsü, D Sürücüsüne,Yani Diğer Virüslerin aksine Windowsun kurulu olmadığı sürücüye bulaşır.

Bu Virüs ün bulaştığını nasıl anlarım ve nasıl temizlerim ?
Nod32 Programıyla D sürücüsünü taratın.Eğer Bişi Çıkarsa O Temizler.Ama Daha sonra Pw nizi Değiştirin.Çünkü Pw niz Başkasının eline geçiyor.

NOT: PSW Online virüsü bir tek Nod32 Antivirüs Programı temizleyebiliyor.

Bu Virüs Nasıl Bulaşır?
PSW Online Virüsü USB Flash Disk lerden bulaşır.
PSW Online Virüsü olan bir USB yi Taktığınız anda Virüs D ye yerleşir ve Nod32 Programınız yoksa soyulana kadar haberınız olmaz.

PSW Online Virüsünün Bulaşmaması için Alınacak Önlemler ;

1- Her USB Yi Pc nize Takmayın.

2- USB Yi Takınca Gelen Hızlı Başlat Menüsünden Değil Bilgisayarıma tıklayarak girin.

3- Bilgisayarıma girince USB nin Takılı Olduğu Sürücüyü Tıklamadan Önce Nod32 ile Taratın.Eğer PSW online virüsü çıkarsa hemen USB yi Çıkartıp D sürücüsünü Taratın Çünkü Virüs Direk D sürücüsüne Kopyalanıyor.
PSW Online Virüsünden kurtulmak için Nod32 USB den silemiyor,Anca D sürücüsüne bulaşırsa silinebiliyor.Bu Durumda Tek Seçenek Kalıyor USB yi Formatlamak.

4- Nod32 nin Yanında Spyware Terminator Anti Virüs Programını kullanın.
Spyware Terminator Googledeki Bir Sürü Virüslü Siteyi Bulup Girmemeniz ve Blocklamanız Hakkında Bilgi Verip Uyarıyor.
Ve Tamamen Ücretsizdir.

Arkadaşlar Çok Dikkatli Olun Extraloob dan Başka yerde Bişey İndirmeyin İndireninde Sonunu Biliyosunuz Zaten

CHaKaLL

Öğretiyorum
o virüs hakkında bende bilgi vermiştim gerekli programlarları,yapılması gerekenleri anlatmıştım,bulaştığını anlamanın nasıl olduğunu anlatmıştım fakat o virüs eskidi artık.Hala daha kullanıyor olmasına rağmen bir çok virüs programı tarafından kara listeye alındı :wink1:

Bilgisayarımda cıkan 70 küsür online game virüsünden sonraki gün charlarım soyuldu.Eger usb belleginize güvenmiyorsanız internetten ComboFix indirin.USB bellegi bilgisayarınıza takıp programı calıstırın.Hem pc'nin icindeki diger virüsleri hemde usb belleginizdeki virüsleri 3 dk kadar sürede temizler.

bide legal xp kurup update windowstan bütün güncelleştirmeleri alın service pack 2 kullanan arkadaslar istediğiniz virüs programını kurun program temizledikçe çeşitli virüsler devamlı pc nize gelir

beyler ben nod32 eset kullanıyorum pc mı ıı korur mu bu arada bılgı alayım ve laptopta ıse awast home edıton 4.8 kurulu... onerdıgınız ucretsız prolar var ıse paylasın tskler...

her virüs programı 4 4 lüktür diye bi sey yoktur bana göre nod32 nin sildigini kaspersky silemez veya tam tersi olur ama ben kaspersky kullanıyorum memnunum

Zardock demiş ki:
her virüs programı 4 4 lüktür diye bi sey yoktur bana göre nod32 nin sildigini kaspersky silemez veya tam tersi olur ama ben kaspersky kullanıyorum memnunum
pekı awast home edıton 4.8 nasıl ? kullanıyorum ama suphelendım acaba yetersız mı dıye?

CHaKaLL

Öğretiyorum
her virüs programı kendine göre güzeldir.mesela ben pc yi zorlamadığı için nod32 yi kullanıyorum

Yukarı Alt