addIcFb

Aileden
İstanbul Büyükşehir Belediye maçında yaptığı itiraz nedeniyle 4 maç ceza alan Giray Bulak hatasını kabul etti. "Şeriatın kestiği parmak acımaz" diyen tecrübeli teknik adam konuyu Takim Kurulu'na taşıyacağını belirtirken "Psikolojik destek almam lazım" açıklamasında bulundu.

giraybulak_konyaspor_sahakenari_isaret.jpg

Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına katılan ve Oğuz Tongsir'in sorularını yanıtlayan Giray Bulak'ın Ajansspor tarafından derlenen açıklamaları şu şekilde :

"Konya İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında bir itirazım olmuştu 90.dakikada. Önümde gerçekleşen faule itirazım oldu. Hakem arkadaş İbrahim Akın'a kart göstermeyince ben de herhalde dozunu ayarlayamayarak heyecanla itirazda buundum. Ama İbrahim Akın da 2 stoperimize de kart göstertmişti. Bu oyuncu 90. dakikada hala sahadaysa ve kendini sahada yere bırakıyorsa biz de sinirleniriz. Benim itirazım biraz fazlaydı ama 4 maç da fazla oldu. Bir hakaret ve edep dışı bir şey yok ama şeriatın kestiği parmak acımaz. Ama şunu söylemek istiyorum. Kendi doğduğumuz şehrin hakemi olması bizim dezavantajımıza. Bize yanlı tutum göstermemek için gayret gösteriyorlar. Biz zor durumda kalıyoruz. Hakem arkadaşlar da etkide kalabilir ama ben benim doğduğum yerden benim maçıma hakem verilmesini istemiyorum.

4 maç çok ağır oldu. Bir küfür etsem bilirim. Küfür etsem cezam 6 maç 6 ay olsun. Ben küfür etsem tahkime de gitmem zaten. Sadece dozu ayarlanamayan bir itiraz durumuydu. Böyle bir şey yaşanmamalıydı. Ben kendime yakıştıramadım. Ama 4 maç da gerçekten fazla. Olayı Tahkim Kurulu'na götüreceğim."

Öte yandan Giray Bulak, psikolojik destek almayı düşündüğünü söyledi.

Ligde geçen hafta oynanan Konyaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında, hakem Abdullah Yılmaz ile girdiği tartışmanın ardından Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 4 maç cezaya çarptırılan teknik direktör Giray Bulak, cezanın ağır olduğunu ancak kamuoyundan özür dilediğini söyledi.

Bulak, hakeme yaptığı itirazın maksadını aştığını belirterek, "Ama küfür yok, art niyet yok. Ağır bir hakaret olsa tamam, kendi cezamı kendim keserim. Olmaması gereken bir şeydi, üzgünüm. Kendim de bazı şeyleri yapmam lazım, psikolojik destek almam lazım diye düşünüyorum" dedi.

Bu arada cumartesi günü Hacettepe ile oynayacakları maçı da değerlendiren Bulak, "Kolay olmayan mücadelelerden birisi. Bu iki takım için de geçerli. Rakibimiz iyi ve genç bir ekibe sahip. Biz de iyi oynuyoruz. Geçen hafta kaybettik, onun için bu hafta telafi etmek istiyoruz. Umuyorum ki bu maçtan galibiyetle ayrılacağız" diye konuştu.

Yukarı Alt