1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Project Natal: Devrimin Arkasında Neler Var?


 1. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.517
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul

  Ms'in Oyunları Kökten Değiştirecek Devrimsel Hareket Algılayıcısı Tekniğinin Sırları Bu Videoda...
  [​IMG]

  Microsoft yayımladığı bir videoda Xbox 360 için geliştirdiği yenilikçi hareket algılama sistemi "Project Natal" hakkında yeni bilgiler verdi. Açıklamalara göre 2010 kışından itibaren uygun oyunlar piyasaya sürülecek.

  Project Natal ile Microsoft, geleceğin oturma odası konseptini belirlemek istiyor. Xbox kullanıcıları 2010 kışından itibaren oyunları, görüntülü konuşmaları ve multimedya içerikleri uzaktan kumanda ve kontrol kolu yerine kendi vücutlarıyla yönetecek. Microsoft ilk olarak Kaliforniya'daki E3 etkinliğinde tanıtmıştı. Teknik, Nintendo'nun Wiimote ve Sony'nin EyeToy kamerasının özelliklerini tamamen yeni bir kullanıcı deneyimi oluşturacak nitelikte kombine ediyor.

  Project Natal bir kamera, 3D mikrofonlar ve bir derinlik algılayıcısından oluşuyor. Kullanıcının kimliği ekranın karşısına geçtiği anda yüz ve ses tanıma sayesinde belirlenebilecek. Nintendo ve Sony'nin emsallerinin aksine sadece iki boyutlu hareketler değil, üç boyutlu hareketler de (derinlik algılayıcısı sayesinde) tanınabilecek.