Merhaba öncelikle..
Hiç uzatmadan konuya girip projemi açıklamak istiyorum.
Şimdi herkezin bildiği gibi 'DÜNYA'nın Türkiye'yi gecelim dünyanın en büyük Silkroad Paylaşım ve Forum sitelerinden birindeyiz..
300 Bin ' e yakın üyesi var..

Günde 40 - 50 bin kişi siteye girip cıkıyor diyelim..
40 - 50 bin kişi forumu geziyor .. konulara bakıyor.. ve bütün bölüm başlıklarında gözüken bildiğiniz GLOBAL TOPİC vardır.. şimdi herkez Türk'leri yanlış tanıyor..

Oncelikle size bir tane video göstermek İstiyorum. bunu izleyin ve düşünün..

Buradan

Şimdi videoyu izlediniz.. gelelim tekrar konumuza - projemize..
Benim projem .. bu kadar üyenin olduğu .. bu kadar giriş - çıkışın olduğu bir sitede benim düşüncem İnsanları Silkroad'dan başka diğer konularda'da bilgilendirmek.. tabiri caiz ise gözünü açmak diyelim..
Bi Bölüm Açalım ..
Hedeflerimiz .. Düşüncülerimiizi (Siyasi - dünya - Türkiye ) özgürce her konu hakkında yazabilelim.. Bölümün Adı 'Serbest Forum' olabilir bence.. böylece Türkiyede ve Dünyada Yaşıyan insanlar sadece Silkroad' için degil .. bilgi almak , görüş bildirmek , düşüncülerini yazmak içinde Sitemize giricektir.. sadece Silkroad Alanında Degil.. Diğer Alanlarda'da gelişebiliriz.
Neden Extraloob denildiğinde Silkroad Akla gelsin ki?.
Bence Extraloob denildiğinde Türkiyenin ve Dünyanın EN İYİ SİLKROAD PAYLAŞIM.. VE EN İYİ BİLGİ SİTESİ denilmeli. mademki 4 yıldır ayaktayız.. her türlü yeniliğe .. projelere destek verelim ki sitemizi en iyi şekilde geliştirelim..
bu projeyi saçma bulanlar olabilir , mantıklı bulanlar olabilir.. eleştiriler elbette olucak . sakın projenin amacını başka yöne cekmeyin. benim projem sadece Sitemizin geleceğe yönelik gelişimi ve büyümesi açısından kısaca adını farklı yerlerdede duyurmak.
En basit örnek 'FACEBOOK'.. uğruna şarkılar yazıldı.. reklamlarda tvlerde çıktı.. Google'den para alıyor .. ve 70 milyonu aşkın üyesi var. sebebi nedir sizce?. sadece arkadaşlık sitesi veya eski arkadaşları bulma sitesi olduğu için mi?
Hiç sanmıyorum..adamlar istedikleri grubu kuruyolar? afedersiniz Kürt grubu var? Türk grubu var? Dincisi var? Sağcı Solcu her türlü grubu bulabilirsiniz.
Her neyse daha fazla uzatmadan konuyu kapatıyorum

Yöneticilerin Gerçekten Göz Önüne Alması ve İlgilenmesi Gereken bir Proje olduğunu düşünüyorum.
Saçmalık deyip geçmeyin arkadaşlar düşünün? mademki internete bu kadar bağımlıyız.. mademki extraloob aileniz.. ailemizde düşüncelerinizi paylaşın , hedeflerinizi paylaşın.. görüşlerinizi yazın.. extraloob mademki ailemizi büyütelim ailemizin adını duyuralım..​
Saygılar​

Anladığım kadarıyla sitede ki bir takım kısıtlamaları yok etmek amacını öne sürüyorsun. Bununla birliktede konuların genişlemesi,farklı uygulamaların site üzerinde sürmesini istiyorsun.

Tamam iyi güzelde bunu hayata geçirecek hiçbir öneri yazmamışsın.Bu konuyu daha iyi aydınlatmak gerekir.

Xenas

Bi Bölüm Açalım ..
Hedeflerimiz .. Düşüncülerimiizi (Siyasi - dünya - Türkiye ) özgürce her konu hakkında yazabilelim.. Bölümün Adı 'Serbest Forum' olabilir bence.. böylece Türkiyede ve Dünyada Yaşıyan insanlar sadece Silkroad' için degil .. bilgi almak , görüş bildirmek , düşüncülerini yazmak içinde Sitemize giricektir.. sadece Silkroad Alanında Degil.. Diğer Alanlarda'da gelişebiliriz.
arkadaş böyle demiş ama :roll:

bu proje hayata geçerse yetişkin üyeler büyük sayılara ulaşır

Öncelikle muhteşem bir proje olmuş fakat biraz eksikleri var ;
Şöyle söyleyelim ki bu forumun başta kurulma amacı "Silkroad Online"
O nedenle forumdaki Adminler ve Modaretörler Silkroad Bilgi ve Paylaşımlarına göre seçildi.
Çoğuda işini iyi yapıyor. Eğer senin dediğin gibi bir forum oluşturmak sorun olsaydı ; amacına uygun bir şekilde yeni modaretörler ver adminler seçilirdi. Bu bence Okan Abi'ye ters düşer tam bilmiyorum ama dediğim gibi böyle bir şey yapılcaksa amacına uygun başka kullanıcılar bulunmalı ; Silkroad bilgimiz ile bunu yapamayız.

Şöyle söyliyeyim...
Forumda herkesin düşünceleri birbirine denk olmayabilir.Farklı düşüncelerden açığa çıkan bir takım sözler sitenin ahengini bozabilir.
'' Facebook '' u ele alırken onun bir forum olmadığını anlamalıydın.Ki şikayet sistemiyle çalışan genel olarak yerli ve yabancı, bunun sebebiylede binbir türlü konunun açılmasının doğal olduğu bir site.
Bu şekilde bir uygulama hayata geçirilebilinir. Ne şekilde kontrol sistemi oluşturulur,ne şekilde zararları olur bunu şimdiden göremeyiz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Xenas demiş ki:
Bi Bölüm Açalım ..
arkadaş böyle demiş ama :roll:

kuzum orasını dikkat ettim de arkadaşın aslında anlatmak istediği globalleşmek bu bağlamda neler yapılır diye sordum yoksa off topic olsun pc bölümleri olsun bir çok farklı bölümlerimiz mevcut :muck:

birde şöyle bir durum var forum çok büyür birtane forum var ismini vermiyim reklam olmasın foruma giriyorsun kayboluyosun resmen her ayrıntıyı ayrı bir bölüm olarak açmış adam . saçmalık öyle bir forumada dönmemeli bence kısa ve öz olmalı

Brown demiş ki:
mod alımlarını yapılır bence o kadar zor iş değil
Şu an ki üyelerin çoğu Silkroad için burada mod alımlarında kastetiğim o değildi. Yeni üyeler arasından bu konuya eli yatkın insanları kullanıcımız yapmak olcak ilk görevimiz fakat biz bunu silkroad bilgimiz ile ne kadar yapabiliriz? Görüyorsunuz bazı kullanıcılar çalıyor,bazıları bırakıyor, fakat biz geri nasıl güveneceğiz bence ilk önce böyle bi başlık için konu toplayalım sonra başlığı açalım ve konuları bir bir dizelim o arada reklamımızı yaparız ardından da konulara yönelme olur.

Mojito

Şuan site zaten çok kalabalık konu olarak bence biraz vakti var henüz hazr değil site bence... daha büyük bir tecrübe istiyor...

Bütün yorumlar için çok teşekkür ederim.

Öncelikle :
Önerilerim Aslında Çok Basit Okan abininde dediği gibi amacım veya hedefim siteyi baştan sona değiştirmek veya başka şeyler degil.
Googleye Bilgisayar yazın bir sürü site cıkar.. oysaki extraloob'dada pc bölümü var.
Silkroad yazın en başta extaloob. gelir forum siteleri olarak. bahsetmek istediğim bu.. sadece Silkroad alanında degil bir çok alanda. Googleye EXTRALOOB yazıldığında adını sadece silkroad'da degil , bilgiler , en güzel haberler , komedi , makara , özgür veya siyasi görüşler yani bi nevi sohbet sitesi adımını atmak. tabiki extraloob'un alt yapısı silkroad ile ilgili.. ama bence bu bize yetmez.. türkiyede ilklere sahip olan sitenin dünyadada bir çok ilke imza atmasını istiyorum bu bağlamda bu projeyi düşündüm yazdım..
Tekrardan olumlu olumsuz tüm eleştiri ve yorumlar için teşekkür ederim.. önemli olan eleştiri degil benim için veya olumlu olup olmaması degil. konuyu bi kere bile oksanız yeterdi bana. gereği yapılır veya yapılmaz tabiki bi Okan abinin kararı.. nasıl Türkiyenin başbakanı erdoğansa buranında Başbakanı Okan Çelebi. son sözü o söylicek. (sizlerin istediği doğrultusunda) :kalp: :muck:

extra forumu artik cok genisledi alt yapidada gereksinimleri cikicak yakinlarda diye dusunuyorum.kerem arkadasin dedikleride mantikli :)

Brown demiş ki:
birde şöyle bir durum var forum çok büyür birtane forum var ismini vermiyim reklam olmasın foruma giriyorsun kayboluyosun resmen her ayrıntıyı ayrı bir bölüm olarak açmış adam . saçmalık öyle bir forumada dönmemeli bence kısa ve öz olmalı
Aynen.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sitemiz artık büyüyor bu büyümede bizlerde site içerisinde kaybolmamak için kasıyoruz bu yüzden öz ve sade ve hızlı bir site için çalışıyoruz 8)

Yukarı Alt