Takımı
Seçiniz...
Merhaba dostlar,
Son zamanlarda aynı ya da farklı isimde açılan bir çok oyun var ve bunları biliyorsunuz, isim vermeme gerek yok.
Yakın zamanda bir oyun açacağım ve bu oyunu daha önce açtım fakat tutturamadım, nedeni ise adının yeni olması ya da yetersiz reklam vb. durumlardan ibaretti.

Amacım, pvp server piyasasında kalıcı olmak, ismi duyurmak ve tamamen play2win sistemini oluşturmak.
Elbette sunucunun devamlılığı için donateler olacaktır, bunu kâr olarak değil, sadece sunucuyu açık tutup hizmet sunmak için kullanacağım.

Yıllardır aynı isimle ya da farklı isim, aynı sistemler ile açılıp, arkadaşlarını toplayan, tanıdığı guildlere yardım edip 2-3 haftada parayı kıran oyunlardan piyasayı kurtarmak.
Elbette uzun zamandır kaliteli hizmet veren oyunlar var ama bunları sadece tamamen profesyonel kişiler oynuyor ya da donate kasmak için açılışına girip 1 hafta sonra kaçıyorlar.

Konunun özetine gelicek olursam,
Açacak olduğum sistem tamamen CH olacak ve 80 Cap olarak düşüncem içerisinde.

80 Cap bir oyunda, orjinallik bozulmadan, oyunun gidişatını uzatmak ve daima aktifliği sağlamak için neler önerirsiniz.
Şu anlık sistem içerisinde Medusa, Survival, Job Temple, Clone Map, Special Npc, Special Trade, Suit, Wanted, Emoji, Switcher gibi sistemler aktif.

Bunlara ek olarak, orjinallik bozulmadan exp, drop sistemsel özellikler üzerine önerileriniz neler olabilir?
Önerilerinizi bu başlık altında bana belirtirseniz sevinirim.

Sistemi buna göre geliştirip yıl sonuna doğru güzel bir açılış yapmayı düşünüyorum.
Şimdilik oyunun adını sizlerle paylaşmıyorum lakin tanıtımlara başladıktan sonra oyunun adını paylaşacağım.​

Merhaba dostlar,
Son zamanlarda aynı ya da farklı isimde açılan bir çok oyun var ve bunları biliyorsunuz, isim vermeme gerek yok.
Yakın zamanda bir oyun açacağım ve bu oyunu daha önce açtım fakat tutturamadım, nedeni ise adının yeni olması ya da yetersiz reklam vb. durumlardan ibaretti.

Amacım, pvp server piyasasında kalıcı olmak, ismi duyurmak ve tamamen play2win sistemini oluşturmak.
Elbette sunucunun devamlılığı için donateler olacaktır, bunu kâr olarak değil, sadece sunucuyu açık tutup hizmet sunmak için kullanacağım.

Yıllardır aynı isimle ya da farklı isim, aynı sistemler ile açılıp, arkadaşlarını toplayan, tanıdığı guildlere yardım edip 2-3 haftada parayı kıran oyunlardan piyasayı kurtarmak.
Elbette uzun zamandır kaliteli hizmet veren oyunlar var ama bunları sadece tamamen profesyonel kişiler oynuyor ya da donate kasmak için açılışına girip 1 hafta sonra kaçıyorlar.

Konunun özetine gelicek olursam,
Açacak olduğum sistem tamamen CH olacak ve 80 Cap olarak düşüncem içerisinde.

80 Cap bir oyunda, orjinallik bozulmadan, oyunun gidişatını uzatmak ve daima aktifliği sağlamak için neler önerirsiniz.
Şu anlık sistem içerisinde Medusa, Survival, Job Temple, Clone Map, Special Npc, Special Trade, Suit, Wanted, Emoji, Switcher gibi sistemler aktif.

Bunlara ek olarak, orjinallik bozulmadan exp, drop sistemsel özellikler üzerine önerileriniz neler olabilir?
Önerilerinizi bu başlık altında bana belirtirseniz sevinirim.

Sistemi buna göre geliştirip yıl sonuna doğru güzel bir açılış yapmayı düşünüyorum.
Şimdilik oyunun adını sizlerle paylaşmıyorum lakin tanıtımlara başladıktan sonra oyunun adını paylaşacağım.​
Önerim Yanına bile yaklaşma maddiyati geçtim emeğine yazık çünkü bizim insanlarımıza yaranamazsın başın ağrır. Hiç girme derim tabi karar senin.
Detaylandırayım mesela exp rateyi yüksek tutarsın hemen max level olur yapcak bişey bulamaz bırakır. Exp rateyi zor yaparsın ağlarlar zor derler bırakırlar sıkılırlar.
Etkinlik isterler etkinlik koyarsın zamanı ayarsız derler. Bi kesim emek verir gecesine gündüzüne katar uyumaz bi yere gelir diğer kesim buna yardım der oyunu bırakır karalar.
Sıkıntılı iş, açıyorsun 2-3ay sonra güm üzücü ama gerçek sen devam ettirsen onlar devam etmez

Takımı
Seçiniz...
Önerim Yanına bile yaklaşma maddiyati geçtim emeğine yazık çünkü bizim insanlarımıza yaranamazsın başın ağrır. Hiç girme derim tabi karar senin.
Detaylandırayım mesela exp rateyi yüksek tutarsın hemen max level olur yapcak bişey bulamaz bırakır. Exp rateyi zor yaparsın ağlarlar zor derler bırakırlar sıkılırlar.
Etkinlik isterler etkinlik koyarsın zamanı ayarsız derler. Bi kesim emek verir gecesine gündüzüne katar uyumaz bi yere gelir diğer kesim buna yardım der oyunu bırakır karalar.
Sıkıntılı iş, açıyorsun 2-3ay sonra güm üzücü ama gerçek sen devam ettirsen onlar devam etmez
Dediklerinde sonuna kadar haklısın ve bunun zaten yıllardır bilincindeyim. Maddiyat konusu beni yormuyor, ondan yana sıkıntım yok.
Açacağım oyunu daha öncesinde 2 kez açtım, 20-30 kişi geldi zaten fakat benim için sorun değil, oynayanlar sonuna kadar oynadı.
Kazanç sunucu ücretini karşılamadığı için kapattım ve bu kişiler halen daha "server aç gelelim, kaliteli iş yapıyorsun." diyorlar.
Benim yapmak istediğim de tam olarak bu. Tabi ki de herkesi aynı anda memnun etmek imkansız.
Ama en azından kaliteli bir oyun oynayan kitle ya da kişiler yardım olmadığını anlayacaktır ve bunun bilincinde olacaktır.
Arada çıkan çürükleri ayıklamak ise oyunun kalitesine, oyuncunun bilincine kalan bir şey bunu kimse değiştiremez.
2-3 ay sonra patlaması, oyunun son seviyeye gelmesinden kaynaklı oluşuyor, tüm sistemleri aynı anda açarsan sistemin çöker.
Fakat bunları ara ara oyuna enjekte edersen hiç bir sorun oluşmaz ve sürekli bir döngü sağlanır.
Döngünün devam etmesi ve play2win olması için farklı düşüncelerimiz de var.
Mesela birinden örnek vereyim, oyuncu yaptığı itemi oyun içinde satışa sunamıyor ya da istediği karşılığı alamıyorsa, belli bir değer belirleyeceğiz ve bunu oyuncudan gerçek tl ile satın alıp, imha edeceğiz.
Bu şekilde oyuncu hem emek vericek, hem kazanç sağlıyacak, hemde keyifli vakit geçirecek.

Mesela birinden örnek vereyim, oyuncu yaptığı itemi oyun içinde satışa sunamıyor ya da istediği karşılığı alamıyorsa, belli bir değer belirleyeceğiz ve bunu oyuncudan gerçek tl ile satın alıp, imha edeceğiz.
Bu şekilde oyuncu hem emek vericek, hem kazanç sağlıyacak, hemde keyifli vakit geçirecek.
mantıklı başarılarının devamını dilerim her şey gönlüne göre olsun

oldu olacak görev yöneticisini kitleyen de virüs eklesin :D
kanka yapacak birşey yok adamlar kale savaşından sonra durmuyorlar ki. yenilen takım b*k atıp gidiyor, giderken globallerle kullanıcıları da soğutuyor. :roll:

Takımı
Galatasaray
Hayırlı olsun şimdiden Umarız önceki açtığın oyunlardan farklı olurda emeğinin karşılığını alırsın ( :saygilar:
Bi kere şansımı deniyeyim dedim :bitch:bende açacamda (Dedicated/Panel/Guard/Event Programı benden) ama bulamadım hala Database konusunda yardımcı olacak birini :coffee:

Son düzenleme:
Takımı
Seçiniz...
Pazar günü kale savaşına girmeden önce oyunda ki EXIT butonunu kaldırmalısın. :lol:
Bu yapılabilir ama bundan önce oyuncuyu oyunda tutmaya yönelik birşeyler elde edilmedi. Yoksa oyuncu zorlanınca da oyundan kaçabilir.
Amacım bunların önüne geçmek, savaşların rekabet içerisinde geçmesi, rekabete ortak olunması ve bu tür davranışların önüne geçilmesidir.

mantıklı başarılarının devamını dilerim her şey gönlüne göre olsun
Bu şekilde olursa, oyuncu bunları düşünüp daha çok emek sarfeder ve belli bir yere gelmek için çabalara.
Bırakmak istese bile bir kazanç sağlayarak bırakmış olacak. Bu da oyuncuları oyuna daha çok adapte edecek ve yardım söz konusu oyun içerisinde oluşmayacak.

oldu olacak görev yöneticisini kitleyen de virüs eklesin :D
Haha, onu da yaparlar yakında emin ol. dll'lere bile virüs diyenler varken :D
kanka yapacak birşey yok adamlar kale savaşından sonra durmuyorlar ki. yenilen takım b*k atıp gidiyor, giderken globallerle kullanıcıları da soğutuyor. :roll:
Bunlara da yaptırım uygularsak sorun çözülür. Sonuçta bu kimsenin hakkı değil, zaten globale level sınırı koyunca, yeni çar açsa bile globali kullanamayacak.
Exp ratede bir tık zor olacağı için (düşüncem bu yönde) çarı hemen kasıp globale sarılamayacak.
Global atılan çar hwid üzerinden tespit edilip, o hwid'e ait çarlara belli bir süreliğine chat ban verince sorun çözülür.
Çünkü bu tür globaller bir anlık sinir ile ortaya çıkıyor, belli bir süre engel olunca sinir geçicek ve oyuncu bu süre içerisinde oyuna tekrar adapte olucak.

Hayırlı olsun şimdiden Umarız önceki açtığın oyunlardan farklı olurda emeğinin karşılığını alırsın ( :saygilar:
Bi kere şansımı deniyeyim dedim :bitch:bende açacamda (Dedicated/Panel/Guard/Event Programı benden) ama bulamadım hala Database konusunda yardımcı olacak birini :coffee:
Evet, dediğin gibi diğer oyunlardan farkı player olması olur umarım. Çünkü açtığım hiç bir oyunda kâr elde etmedim. (Kazanç için de açmamıştım lakin sunucu guard vb. ücretlerini bile karşılamadı)
Databaselerimi paylaşmıyor, ortak sistemler ile açmıyorum çünkü bu işte YARDIM kısmı önemli konu, ben bunun karşısında durduğum için sunucu bağlantısını kimseye vermiyorum ve db paylaşmıyorum.
Dilediğin gibi bir database editlemekte ücretli olarak destek olurum, harici olarak database mi paylaşmam. sakinolsampiyon:

Konu hakkında ki diğer tüm görüşlerinizi beklemekteyim, görüşleriniz beni heycanlandırmakla birlikte desteğinizi de hissettiriyor.
Her öneriye ve görüşe açığım.

Takımı
Seçiniz...
Görüş ve önerilerinizi beklemekteyiim.

Yukarı Alt