Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.489
Beğeniler
1.633
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
PQI'dan tasarım ödüllü USB bellek!

Ürünleri ülkemizde pek bilinmeyen PQI firması, özellikle flash bellek temelli ürünlerde iddialı bir üretici. Firmanın bir çok farklı ve ilginç USB flash diski bulunuyor. Bunlardan birisiyse, geçen hafta iF tasarım ödülünü kazandığı açıklanan PQI Intelligent Stick i828 modeli.

Aslına bakarsanız Intelligent Stick i828, teknik özellikleri açısından çok şaşırtıcı ya da devrimci bir yön taşımıyor. Diskin tasarımı, PQI'ın son zamanlarda çok sık kullandığı, 2.7 mm kalınlığında ince çubuk standartında. Bu modeli ilginç kılan yönse, üç tanesinin arka taraflarından birleştirilerek, tek bir ürün haline getirilebilmesi. Bu sayede, normalde tek bir USB disk taşıyacağınız hacimde 3 ayrı USB disk taşıyor, hangi diski kullanacağınızı çok bıçaklı çakılara benzer bir şekilde seçiyorsunuz.

PQI, ürünü hem tek tek, hem de üçlü paketler halinde satışa sunmuş. Kapasiteler 1 GB ile 8 GB arasında değişiyor. Tek bir diskin ağırlığı sadece 1.5 gram. PQI ürünün yazma hızını belirtmemiş ama saniyede 27 MB okuma hızı öngörmüş. 
Yukarı Alt