1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   ddgame

PowerPlay Manager Çevrimiçi Futbol, Hentbol, Hokey Menajerli


 1. coderfree

  coderfree rank8

  Kayıt:
  3 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  PowerPlaymanager 'in başlıkta belirttiğim gibi şu an tek bir üyelikle ücretsiz ve Türkçe olarak oynanabilecek 3 oyunu var ileride 6 spor dalı daha açılacak. Tabi ben en çok ilginizi çekecek futbol menajerlik oyunundan bahsedeceğim. Oyunu tercih etmeniz için birçok neden var ama ben en önemlilerinden bahsedeceğim;
  1-ÜCRETSİZ
  Kayıt olmak ve oynamak tamamen ücretsiz. Para ile kredi satın alınabiliyor, bu kredi ile menajerin işini kolaylaştıran özellikler var(otomatik antrenman gibi) ve kredi ile kaleci eldiveni, takım logosu, flama gibi görsel öğeler yapılabiliyor. Kredinin oyunda avantaj sağlamaya doğrudan katkısı yok, biliyorsunuz bazı oyunlarda kredi oyun parasına dönüşebiliyor veya kredi ile antrenman kampına gönderip oyuncular daha çok antrenman alıyor, PPM 'de ise böyle bir durum söz konusu değil. Sonuç olarak ücretsiz oynayarak bir menajer oyunun en iyisi olabilir.
  [​IMG]

  2-GELİŞİM SÜREÇLİ
  Oyuncuları aldığınızda veya altyapınızdan çıktığında ilerlemeli bir süreç başlar ve bazı oyunlarda olduğu gibi sezon sonu sıfırlanma vb. olmaz. Ayrıca oyunda sabırlı olmak esastır, kısa bir süre için çok güçlü bir takım oluşturulamaz.
  [​IMG]

  3-GELİŞMİŞ ANTRENMAN ÖZELLİKLERİ
  Her farklı mevki için farklı oranlarda antrenman özellikleri vardır ve oyuncuları buna göre geliştirirsiniz. Dengeli gelişen oyuncularla daha güçlü bir takım kurarsınız ve oyuncularınız daha yüksek fiyata satılır. Oyuncuların aldıkları antrenman miktarları yaş, kalite, tesislerinizin ve personellerinizin seviyeleri gibi bir çok etkene bağlı olarak değişir. Sezon boyunca oyuncularınızı 2 kez antrenman kampına göndererek daha çok antrenman almalarını sağlayabilirsiniz.
  [​IMG]

  4-DETAYLI TESİS ÖZELLİKLERİ
  Farklı amaçlara hizmet eden 7 farklı tesis vardır ve her tesis 15 seviyeye kadar geliştirilebilir. Örneğin; spor akademisini daha yüksek seviyelere getirdiğinizde altyapıdan çok daha iyi oyuncular gelmesini bekleyebilirsiniz veya antrenman tesisinizin seviyesi yüksekse, oyuncularının daha çok antrenman alarak hızlı gelişmesini sağlayabilirsiniz. Tesislerin seviyesi ilerledikçe yapım süresi uzar bu neden hemen gelişmesini beklemeyin. Aslında oyunu zevkli kılan bu gelişmelerin yavaş ve aşamalı olmasıdır.
  [​IMG]

  5-GELİŞMİŞ STADYUM ÖZELLİKLERİ
  Gelişmiş bir stadyum yapısı mevcut, tribün mevcut. Farklı seviyelerde tribün çeşitleri mevcuttur ve buna göre stadyum kapasitesi belirlenebilmektedir. Örneğin daha iyi bir tribün inşa ederseniz daha çok seyirci gelir ve kapasite daha da artar. Ayrıca sezon sonunda medya sponsorlarıyla daha yüksek tutarlı sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz. Futbolda bir stadyumun kapasitesi en fazla 80.000 olabiliyor. Şunu da belirtmek isterim ki her tribüne basın merkezi, VIP salonu, restoran, büfe, taraftar mağazası gibi çeşitli aksesuarlar inşa edilebiliyor ve stada daha çok seyirci gelmesi için otopark, skor tabelası, ışıklandırma vb. yapılabiliyor.
  [​IMG]


  [​IMG]

  6-HEYECAN VERİCİ OYUNCU TRANSFERLERİ
  Oyunda en zevkli kısım bana göre oyuncu alış ve satışı. Oyuncular açık artırma usulüyle satılıyor veya alınıyor. Takımlar oyuncularını istediği fiyattan istediği süre kadar markete koyuyor ve diğer takımlar teklif vererek oyuncuları almak için yarışıyorlar. Yine mantıklı bir biçimde, oyuncunun satışın sona ermesine 1 dk 'dan az kala teklif verilirse, süre 1 dk daha uzatılıyor yani bazı oyunlarda olduğu gibi son saniye teklif veren oyuncuyu kazanamıyor.

  7-DETAYLI OYUNCU PROFİLİ VE ÖZELLİKLERİ
  Her oyuncunun özellikleri ve değerleriyle birlikte doğuştan gelen özellik kaliteleri vardır. Ayrıca oyuncuların tercih ettiği mevkiler, kariyer uzunlukları, yaş, popülarite gibi özellikleri mevcuttur. Her mevkinin gerektiği farklı önemli özellikler mevcut örneğin hücum oyuncusu için şut, hız vb. Oyuncular kalite, yaş, kariyer uzunluğuna göre antrenman gelişimlerini sağlarlar, popülariteye göre maça daha çok seyirci çekerler vb. birçok detay mevcuttur.
  [​IMG]

  8-PERSONELLER
  Her farklı tesiste çalışabilecek personeller mevcuttur, bu personeller çalıştıkları tesisin etkisini artırırlar örneğin, Antrenman tesisiniz iyiyse, burada çalışması için iyi bir antrenör aldığınızda personel oyuncuların daha hızlı gelişmesine katkı sağlayacaktır. Personellerin de tıpkı oyuncular da olduğu gibi potansiyellerine göre gelişim içinde oldukları da bahsetmekte fayda var.
  [​IMG]

  9-MİLLİ TAKIMLAR VE AVRUPA KUPALARI
  Oyunda Büyük, U20 ve U17 milli takımları mevcuttur. Her sezon Dünya Şampiyonası veya Avrupa Şampiyonası gibi turnuvalar yapılır. Altyapınızdan çıkan oyuncuları yetiştirip milli takımda yer aldığını görmek keyif vericidir. Ayrıca milli takımda oynayan oyuncularınız daha çok antrenman alıyor, oynadığı maçlarda kulübüne para kazandırıyor, popülariteleri hızlı artıyor ve markette daha pahalıya satılıyorlar. Ayrıca liginizde sezon sonunda ilk 2 sırada yer alıyorsanız bir sonraki sezon Şampiyonlar Liginde mücadele ediyorsunuz, Ulusal kupada finale kaldıysanız Kupa Galipleri Kupasına gidiyorsunuz. Eğer avrupa kupalarında ülke takımları başarılı olduysa bir sonraki sezon 4 yerine 6 takım gidebiliyor.
  [​IMG]


  [​IMG]

  Oyunun zamanla kavrayabileceğiniz daha bir çok detaylı özelliği mevcuttur, keyif alacağınızı düşünüyorum. Oyundaki takma ismim coderfree , Türkiye I.1 ligindeyim . Eğer üye olur da aklınıza bir soru takılırsa her zaman yardımcı olurum.
  Üye olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  http://www.powerplaymanager.com/r400453
   
 2. kelmesut

  kelmesut rank8

  Kayıt:
  12 Eylül 2011
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0