Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.642
Beğeniler
2
Şehir
İstanbul
Portland'a bir darbe daha
Sezon boyunca sakatlıklardan çok çeken Portland Trail Blazers, Phoenix ile karşılaşacağı play-off ilk tur eşleşmesinde, en önemli yıldızı Brandon Roy'dan yararlanamayacak.Portland Trail Blazers, NBA’de bu sezonun en şanssız takımı. Blazers'ın her iki pivotu Greg Oden ve Joel Pryzbilla, sakatlıkları nedeniyle sezonu erken kapadı. Nicolas Batum, Martell Webster gibi oyuncularından da uzun süre yararlanamayan Blazers, buna karşın Marcus Camby takviyesi ile Batı Konferansı play-offlar’ına 6. sırada girmeyi başardı. Ancak takımın üzerindeki lanet bir türlü kalkmıyor.
İlk turda Phoenix Suns ile mücadele edecek Blazers, eşleşmeye en önemli silahı Brandon Roy'dan yoksun çıkacak. Normal sezonun son günlerinde sakatlanan Roy'un, sağ dizindeki menisküs yırtığı nedeniyle ameliyat edilmesine karar verildi.
3 kez All-Star olan Roy, “Bizim için çok zor bir karar oldu. 2. tura yükselecek kadar şanslıysak, takıma yardım edebilmemin en iyi yolu ameliyattan geçiyordu” diye konuştu.
İlk turda saha avantajı da elinde bulunan Phoenix, Roy'un da yokluğunda Blazers karşısında turun kesin favorisi gösteriliyor.​
 
Yukarı Alt