1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Popun Kralı Defn Edildi


 1. RiodeJaneiro

  RiodeJaneiro Öğretiyorum

  Kayıt:
  5 Haziran 2009
  Mesajlar:
  533
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sydney

  Parayla coşar parasız susar

  Elano’nun aklı fikri paradadır. Alacaklarının gününde ödenmesi konusunda inanılmaz hassastır.

  Parası 15 gün gecikirse ortalığı karıştırır. Futbola ve kulübe küser. Takımdan kimseyle konuşmaz. Saha içinde de zaman zaman durgunlaşır.”

  Hürriyet'in haberine göre, bu sezon 3 kulvarda da zirveye göz diken Galatasaray’ın, bu zorlu ve uzun yoldaki en önemli kozlarından birinin Elano Blumer olacağı kesin. Toplam 19 milyon Euro’yu bulan maliyetiyle Türkiye’nin en pahalı futbolcusu unvanını ele geçiren Brezilyalı yıldızın üstün yeteneklere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Özellikle duran topları kullanmadaki becerisi tartışılmaz.

  Bunlar Elano Blumer’in iyi yönleri. Tabii her insanın olduğu gibi onun da “öteki” yüzü var. Biz Elano’nun bugüne dek Türk basınında yer almayan, dolayısıyla çoğu kişinin bilmediği özelliklerini öğrenmek için, kendisini çok yakından tanıyan biriyle konuştuk... Brezilyalı orta saha oyuncusunun 2005-2007 yılları arasında forma giydiği Ukrayna ekibi Shakthar Donetsk’in kulüp genel müdürü Sergio Palkin’den, Sambacı ile ilgili tüm bildiklerini, gördüklerini anlatmasını istedik... Kulüpteki görevi gereği Brezilyalı oyuncuyla çok sık muhatap olan ve özel işlerine de koşturan Palkin, bütün düşüncelerini açık yüreklilikle anlattı. İşte Palkin’in ağzından Elano Blumer...

  LUCESCU PARLATTI

  “Galatasaray Yönetimi’ni böyle yetenekli bir futbolcuyu kadrosuna kattığı için öncelikle kutlamak istiyorum. Elano iyi frikik kullanır, iyi şut atar. Kendisini Brezilya’nın Santos takımından bulup getiren teknik direktörümüz Mircea Lucescu’dur. Santos’tan ilk geldiğinde adını kimse bilmezdi. Lucescu ondaki yetenekleri erken farkedip parlattı. Dünyanın tanıdığı bir futbolcu haline getirdi. Elano’nun olumsuz yönlerine gelince...

  ÇOK HASSASTIR!

  Aklı fikri paradadır. Alacaklarının günü güne ödenmesi konusunda inanılmaz hassastır. Parası 15 gün gecikirse ortalığı karıştırır. Futbola ve kulübe küser. Takımdan kimseyle konuşmaz. Saha içinde de zaman zaman durgunlaşır. Parası gününde ödendiği zaman ondan rahatı yoktur. Lucescu onun yeteneğine çok güvendiği için bu kötü huylarını uzun süre görmezlikten geldi. Fakat Elano bir noktadan sonra kendini daha fazla geliştiremeyince Manchester City’ye satılmasına müsaade etti. Galatasaray Yönetimi’ne tavsiyem; Elano’nun alacaklarını bir gün bile geciktirmesin. Eğer geciktirirlerse ondan fayda değil zarar görürler.