1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Popomundo


 1. MoonLife

  MoonLife rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.824
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Popomundo internet üzerinde oynanan bir "rol yapma" oyunudur, oyuncular sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmaya çalışırlar. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz oynamıyorken bile gelişmesini sürdürür.

  Popomundo, grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir. Hayal gücü yüksek eğlenceli bir kitlenin olduğu haftada bir iki kez kontrol etmenizin yeteceği bir oyundur.

  Hiçbir zaman bilgisayara karşı oynamazsınız, ilişki kurduğunuz her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.
  Oyun kullanıcılarının en başta bir kez seçme fırsatları olduğu 33 farklı şehirden birinde başlasa da kullanıcılar para kazandıkları takdirde 37 şehirden her birini ziyaret edebilirler. Ankara, Belgrad, Varşova, Buenos Aires, İzmir, Bükreş, Budapeşte, Melbourne, Brüksel, Rio de Janeiro, São Paulo, Dubrovnik, Toronto, Kopenhag, Berlin, Londra, Helsinki, Roma, Vilnius, Mexico City, Amsterdam, Tromsø, Porto, Moskova, Glasgow, Madrid, Stokholm, İstanbul, Los Angeles, New York, Nashville ve Montreal, Singapur, Şangay, Varşova şehirlerinin seçileceği oyunda en çok oyuncunun bulunduğu şehir İstanbul'dan sonra Ankara'dır.
  Oyunda ilerlemek için ilk olarak annenin sözlerini dinlemek gerekir. Bir yandan arkadaslar edinip, sosyal hayatlarını geliştirirken "çaylak"ların bir yandan da 18 farklı müzik çeşidinden oluşan müzik yelpazesinde kendilerine bir çeşit seçip grup kurmaları gerekmektedir. Bu grupla karakter dünyanın her yerinde konserler verebilir, albümler çıkarabilir, kısacası müzik dünyasında başarılı olma yönünde ilerleyebilir. Oyunda 56 günün sonu bir popomundo yılı olarak kabul edilir. Oyunda işlere girerek para kazanıp, bankalara para yatırarak popomundo yılının sonunda faiz alabilirsiniz. Her hafta bir kere yapılan güncellemeler sonunda 1 ila 3 deneyim puanı alırsınız. Bu puanlarınızı moralinizi yükseltmek, sağlığınızı artırmak ya da üzerinde çalışmakta olduğunuz yeteneğe verebilirsiniz fakat en mantıklı hamle karakter sayfanızdaki becerileri geliştirmektir. Bunun faydasını uzun vadede görürsünüz.

  Oyuna VIP üye olduğunuz vakit daha fazla para kazanacağınız CEO mesleğini seçebilirsiniz. Ayrıca VIP üyeler cep telefonlarıyla arkadaşlarını arayabilir, online alışveriş yapabilir. Ayrıca VIP üyeler kolaylıkla kaliteli konser mekanlarını ve stüdyolarını ucuz fiyata bulma şansına sahiptirler.

  Popomundo'nun en fazla üyeye sahip olduğu ülke Türkiyedir. Türkiye'yi İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri temsil ediyor.

  Oyundaki en iyi grup ise Hip Hop Day dir.
   
 2. _CaPtaiN_

  _CaPtaiN_ rank8

  Kayıt:
  24 Ocak 2008
  Mesajlar:
  834
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Beklemede
  Konu arşivine kelnmiştir.Teşekkürler.
   
 3. qker7

  qker7 rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  519
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenici.
  Şehir:
  Esk.
  Güzel oyun oynuyorum. Eğlenceli boş zaman değerlendirmek için 1'e 1. :)

  in popmundo /Mert Efil
   
 4. MassiveAttack

  MassiveAttack rank8

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.329
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Fazıl Aksoy karakter adım, MetalMilitia adında grubum var. Çok cici arkadaşlar edindim sayesinde ve karakterin kontrolünü kız arkadaşıma verdim, oyun bir süre sonra sıkıcı hale geliyor..