1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Popmundo (Temel Bilgiler)


 1. WingsOfWind

  WingsOfWind olduser

  Kayıt:
  15 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.228
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Bilgisayar Müh.(Öğr.)

  *
  Karakteriniz

  Karakteriniz oyunun en önemli elemanıdır. Eğer karakteriniz iyi değilse oyunda yaptığınız her iş kötü olacaktır. Sizin ana parçanızdır. Ona iyi bakın.


  Karakter Özellikleri


  Karakter özellikleri, karakterinizin fiziksel yapısını ve kişiliğini belirler. Oyunu oynadıkça kazandığınız deneyim puanlarıyla karakterinizin bu özelliklerini geliştirebilirsiniz. Oyun, karakteriniz yaşlanıp ölmeden mükemmel özelliklere sahip olamayacak kadar zordur.

  Bütün özellikler eşit derecede önemlidir. Hangi role önem vereceğiniz tamamen size kalmıştır. Zirveye ulaşmakta hangi yolu kullanacağınızı sadece siz bilirsiniz.

  Aşağıda oyunun beş temel özelliği bulunmakta:


  Çekicilik: Bu özellik diğerleriyle iletişim kurmaktan ve arkadaşlıklarını kullanarak hayatta ilerlemekten hoşlananlar içindir. Ayrıca sahne performansınızı da etkiler.

  Dış Görünüş:
  Dış görünüşünüz, arkadaşlar, hayranlar, eleştirmenler veya aşıklar tarafından nasıl karşılandığınızı belirler. Gerçek dünyada olduğu gibi, gerçekler burada da acıdır.

  Zeka:
  Zekanız, çalışmanızı, yeni şeyler öğrenmenizi ve bilinmeyenle boğuşmanızı kolaylaştırır.

  Ses: Sesiniz ne kadar iyi bir şarkıcı olduğunuzu belirler.

  Müzik Yeteneği:
  Oyundaki bütün yaratıcı yeteneğinizi etkiler. Bir şarkı yazarı olarak bu yeteneğe çok ihtiyaç duyarsınız.  Sağlık ve Ruh Hali


  Karakterinizin nasıl gittiğini anlamak için iki ana ölçüdür. Birincisi Ruh Hali ölçüsüdür: karakterinizin ne kadar mutlu olduğunu gösterir. İkinicisi sağlık ölçüsüdür: karakterinizin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir.

  Eğer bu ölçülerden herhangi birisi %15'nin altında bir değere düşerse en yakın hastaneye kaldırılırsınız, ölçüleriniz normal bir değere ulaşana kadar dışarı bırakılmazsınız. Karakterinizin ciddi sağlık veya ruh hali düşüşleri korkunç sonuçlara yol açabilir. Çok umursamaz davranırsanız, karakteriniz ölür.

  Öyleyse karakterinizin keyfini ve sağlığını arttırmak için ne yapmalısınız? Oyun içindeki birçok etken sağlık ve ruh halinizi etkiler, bazıları üzerinde kontrolünüz vardır, bazılarında yoktur. Karakterinizin önceliklerini "Öncelikler"i tıklayarak ayarlar ve gün içinde karakterinizin ne yaptığına karar verirsiniz.


  Sağlık ve ruh halinizi yüksek tutmak için ipuçları:

  • Kalacak bir yeriniz veya oteller için paranız olduğundan emin olun.

  • Egzersiz yaparken spor salonunda olduğunuzdan emin olun.

  • Dinlenin, rahatlayın ve arada sırada alışverişe çıkın.


  Yıldız Değeri


  Yıldız değeri tam anlamıyla açıklanması mümkün olmayan bir konu. Ama gördüğünüz zaman onun ne olduğunu bilirsiniz. Popmundo oyunu içinde yıldız değeriniz birçok şey ile etkileşim içindedir.

  Yıldız değerinizin etkilediği bazı konular:

  • Grupilerle ilişkiniz. Ve grupilerinizin kalitesi...(ama en azından temizler)

  • Bir sahne ismi seçebiliyor olmanız.

  • Otostop çekerken alınabilme ihtimaliniz.


  Yıldız değerinizi etkileyen bazı şeyler:a

  • Bir işiniz varsa, ne tür bir işiniz var.

  • Fotoğrafçılara yakalanmadan paparazzi listesinde kalmayı başarabilmeniz.

  • Sahip olduğunuz yetenekler.

  • (Tabii ki) kiminle birlikte olduğunuz.